Vychovávat Hope (2010) (seriál)

Podobne pošahanú disfunkčnú rodinku so svojimi pochybnými výchovnými metódami a pohnutými morálnymi a rodinnými hodnotami si nepamätám od čias Ženatých so záväzkami. Na rozdiel od Bundovcov mi však pri sledovaní rodinky Chanceovcoch nie je po väčšinu času trapno, ale sa na absurdných sitcomových eskapádach plných sympatického buranského a ľahko absurdného humoru úprimne bavím. Okrem toho malé bazvýznamné plusko za to, že povinná rodinná moralitka na záver nie je nikdy nijak protivná a nasierajúca a všetky zatiaľ videné epizódky si držia nekolísavú úroveň...takže zatiaľ ostávam verný a sledujem ďalej :-)

Panna nebo orel (2010)

Žiadna vulgárna, ani lacná sentimentálna teenegerská moralitka, ale sympatická a svižná, aj keď trošku predsa len naivnosťou a absurditou prestrelená stredoškolská variácia Šarlátového písmena :-) ...a Emma Stone si strihla najroztomilejšiu teenegerku od čias Juno, aj keď sa tvári, že by dala hocikomu aj za hrsť piesku na púšti :-)

Vítejte v KLDR! (2008)

Síce som stihol byť iba iskrička a na "komančov" mám len mlhavé spomienky z detstva, no ak mi niekto bude tvrdiť, že za "totáču" bolo lepšie, tak mu doporučujem pozrieť toto. Síce je to v porovnaní s mojimi očakávaniami dosť veľké sklamanie, no ak si človek odmyslí tie priblblé žvásty českých turistov (bohužiaľ ich je až príliš na úkor natočeného materiálu) a uvedomí si podmienky a mantinely pravidiel, v ktorých sa Jablonská musela pohybovať, výsledok je napriek tomu pomerne mrazivé dovolenkové video...ale rozhodne nie dokument. 50%

Útes smrti (2010)

Tá zrkadlová podobnosť s Open Water bije do očí už z plagátu. A prvá polovica plná povinných predstavovacích dialógov takisto zrovna nie natoľko drasticky odlišná od sedemročnej nudnej morskej kúpacej zívačky, že by ma presvedčila o opaku toho, že toto nebude rovnaká strata času. Niekde v polovici sa však na hladine objavuje ona známa chrbtová plutva a The Reef nie len že preberá z driemot, on začína skutočne seriózne hustiť a šponovať atmosféru a nervy. Vhupsnúť s touto pomerne sympatickou vreštiacou partičkou skôr do vody, mohlo to byť za 4, takto slabšie 3 hviezdy.

Na doraz (2010)

Na rozdiel od žánrovo vyváženejšieho, zbesilejšieho a zábavnejšieho Hangover je Due Date predsa len trošku slabšie vybalancovanou komédiou, v ktorej sa úderný nekorektný humor (pamätný Downeyho flusanec a výchovná podpásovka) mieša tak trochu neuhladene so seriózne vážnymi až krutými momentami, pri ktorých automaticky ide sranda bokom....celkový dojem však pobavene vyškerený.

Čarodějův učeň (2010)

Ďalší Potterov zrecyklovaný a prevarený odvar, snažiaci sa o naštartovanie vlastnej čarodejníckej série, keď už Harrymu zvoní hrana :-) ...na rozdiel od Percyho Jacksona je však Čarodejov učeň aspoň zábavný a nie smiešny. A v podstate mu k statusu symaptickej zábavnej oddychovky výjnimočne postačili len tie podarené triky a sympatické obsadenie (ano aj Cage s dlhým három).

Sociální síť (2010)

Ten na preskačku rozprávaný príbeh a guľometná kadencia, akou sa sypú všetky dialógy dodávajú spád rýchlejší než má akčný film, takže človek nemá čas ani kuknúť na hodinky. Proste úžasné konverzačné prestrelky podporené skvelými hercami a sediacim Reznorovým hudobným podmazom... Škoda len, že po skončení má človek dojem, že s takto parádnym filmom mal Fincher dojsť až tak o 10 rokov. Každopádne, určite sa vmestí do mojej TOP 5 tohoto roku.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Scott Pilgrim je skutočne vynikajúcim merítkom toho, ako ťažko je človek počítačovo a videoherne postihnutý, pretože v spoločnosti zdravých, počítačovo nepoznačených jedincov som bol asi jediný, kto neskríval nadšenie a túto smršť nápadov si naozaj vychutnal a nechápavo nekrútil hlavou.....zatiaľ nesmelých 80%, ale až si to "zahrám" znova, tak sa highscore vyšplhá možno o niečo vyššie :-)

Red (2010)

Vynikajúce či už po komediálnej, alebo tej akčnej stránke. Človek by povedal, že táto herecká partička by vo svojom veku pomaly potrebovala kaskadéra aj pri scénach vstávania z postele a oni elegantne s plnou hubou luxusných hlášok rozprášia a zadupú do zabudnutia tohtoročnú namachrovanú omladinu v podobe Cruisea, Diaz, Jolie atď. Hlavne babičku Hellen Mirren (65 rokov?!) som mal doteraz pred očami ako anglickú kráľovnú, takže so sniperkou v ruke je bez debát zjavom, ktorý zastrel aj paronoidnú šialenosť Malkovicha, aj úškľabky Brucea Willisa. Tak rýchlo sem s dvojkou, kým nám dôchodcovia nepomrú :-)

Událost (2010) (seriál)

Z tohtoročných seriálových noviniek amerických komerčných televízií, obsahoval pilot The Event ako asi jediný nejaký nápad, pre ktorý sa oplatilo zapnúť aj ďalší diel. Po dobrom nápade sa to zatiaľ však iba tak nejak kĺže a scenáristi minimalne 3/4 každej epizódy len mlátia prázdnu slamu, takže pocit zbytočného naťahovania a obkračovania toho podstatného je čoraz silnejší. Takže po štyroch dieloch to vzdávam, nech táto tuctová rodinná rozprávka vybalí v závere akékoľvek finále, čakať naň sa mi nechce.