G-FORCE (2009)

Rovnako ako kedysi pri Cats & Dogs ma film prestal baviť po zhruba 20 minútach. Škoda, že zvyšku filmu chýba zábavnosť, hravosť a ľahkosť úvodnej misie.

Sedm životů (2008)

Nnapriek tomu, že scenár je priesvitný už po polhodinke a posledná naťahovaná polhodinka sa zase všetkými silami snaží ždímať divákove city za každú cenu, tak ma to predsa len dojalo a vzalo...

Transformers: Pomsta poražených (2009)

V jednotke som sa na rozkladajúcich sa naleštených transformerov nemohol vynadívať . V dvojke štafetu ozdoby a hlavnej atrakcie preberá Megan Fox, ktorá ako jediná z predchádzajúceho dielu nezovšednela. Hold smola, napriek tomu, že samotných plecháčov bol možno trojnásobok, tak nejakého vytrhnutia z bohužial mierne nezáživného sledovania som sa dočkal asi dva krát (Devastator a trma-vrma medzi stromami), zvyšok je dva a pol hodinu trvajúce nadstavené "nič", poskladané z Bayových osvedčených vykradnutých scén, pri ktorých si pripomeniete naozaj doslova celú jeho filmografiu...

Milionový závod (2001)

Jedna z posledných komédií pri ktorých svieti meno Zucker a o ktorých šlo povedať, že boli naozaj bláznivé a pritom neboli blbé.

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Takto nejak by mohol vyzerať film natočený 15 ročným počítačovým hráčom, ktorému to už poriadne "hučí vo vajcách" (každý druhý záber braný spod rozkročenej šlapky). Ono divočina to je, ale aj tie najprimitívnejšie videohry, na ktoré sa to tak hrá, majú vyššiu úroveň. Jednotka bola naozaj zábavná a vystačila si bez toho, aby niekomu strkala hlaveň brokovnice cez kakaové oko až niekam do žalúdku...

Stmívání (2008)

Veľmi čajíčkový sterilný odvar pre "nástky" očesaný od čohokoľvek upírsky zvráteného, chladného a krvavého. Keď upírsku romancu, tak so Sookie a Billom (True Blood) a nech z nej teda poriadne cáka krv, nie cukrová vata.

Superbad (2007)

Kde sú tie časy, keď som sa pri American Pie či Road Tripe zvíjal v kine od smiechu. A myslím, že na týchto dvoch (pre mňa doteraz neprekonaných) teenegerských komédiách by som sa bavil určite aj dnes, pretože sympatická osádka spred desiatich rokov išla na baby tak nejak úctivejším spôsobom než skrz chlast a synonymné pomenovania genitálii, pospájaného slovíčkom "fuck" používaného namiesto spojok. Nie, nie je mi cudzí vulgárnejší humor, mám rád vyšperkované dialógy od Kevina Smitha, ale to, čo leze z huby ústrednej dvojke je proste len vulgárne, je to nejak neprirodzene umelé, absúrdné a proste o ničom, takže fandiť takejto jazykovo a mentálne obmedzenej dvojke sa proste nedá. A Setha Rogena už začínam mať plné zuby pomaličky.

Rallye smrti (2008)

The Longest Yard za volantom Carmageddonu - asi toľko v skratke k deju. Je to krávovina, no napriek tomu, že v prvej polovičke Anderson len lepí dohromady snáď všetky ohrané väzenské klišé, tak to nie je krávovina nudná, hlavne vďaka nabúchanému Stathamovi, ktorý trúsi snáď bez výjnimky podarené hlášky a okrem toho filmu pristane špinavá plechová (nie len) väzenská atmosféra blízkej budúcnosti. Podaktoré výjavy síce vyzerajú trapne aj v takomto béčku (nástup navigátoriek) a ku koncu to destruction derby postráda trošku nápaditosti, no na to, o akú koninu ide, je to stále veľmi slušná zábava.

Výměna (2008)

A je to jasné, po Narušení Angelina potvrdzuje, že v najlepšej hereckej forme je vtedy, keď ju navlečú do zvieracej kazajky :-)

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Možno to bude znieť divne, ale agent Smart je príliš málo blbý, aby bol dostatočne zábavný. Jeho metódy a riešenia sa síce približujú dajme tomu k takému Johny Englishovi, no pri ksichte akým je Carell to proste chcelo pritlačiť trošku viac na pilu a dostať z Carella niečo viac než len kammený výraz. Ešteže ho občas podopierajú podarené hlášky a akčne naladená Anne Hathaway a Dwayne Johnson.