Návrh (2009)

100%-ná šablóna romantickej komédie s očakávaným priebehom (keď niekto len tak mimo reč prehodí, že psa by mohol uniesť orol, čakajte, že do pol hodiny sa to stane), no Sandre a Ryanovi to naozaj sadlo a aj takto tuctovú záležitosť vytiahli na veľmi príjemnú oddychovku. Veľmi silné 3 hviezdy

Antikrist (2009)

Bol to čistý priestrel, ktorý sa po nabehnutí záverečných titulkov veľmi rýchlo zahojil a neostala po ňom takmer žiadna jazva. Asi tak nejak by šiel zhrnúť účinok ďalšieho Trierovho filmu, ktorý ma zas a znova len nejak neškodne lizol. Trier mal vraj počas prác na Antichristovi depresie a boh vie v čom lietal, no určite sa mu nepodarilo tieto depresívne pocity preniesť na diváka. Bolo na tom vidieť ten žiaľ (prológ bol úžasný), pár záberov bolo bolestivých až vyslovene krutých (aj keď skôr pre oko, než pre dušu), no akonáhle sa Trier nesnaží šokovať, alebo nepredkladá svoje spomalené temné výjavy, nemá toto pomalé a bolestivé rozjímanie nad stratou dieťaťa čím nejak extra zaujať...

Hostel II (2007) odpad!

Pri Rothových filmových zvratkoch ma tak vždy napadne, že ten chalanisko musí pravdepodobne strašne dobre "fajčiť", pretože žiadny racionálny a rozumný dôvod, ako takýto scenáristický a režisérsky impotent dosiahol, aby ho prezentoval Quentin Tarantino, ma proste nenapadá (aj keby mi bol Roth brat, tak sa mu pod takúto krávovinu nepodpíšem)...Výsostne dementné postavenie si tu však zasluhuje pán Milan Kňažko – áno je to doslova tragikomický pohľad, vidieť bývalého ministra kultúry, ktorý sa nechal ukecať na to, že strieľa 8 ročné cigánčatá vo filme, kde je menej kultúry, než v nízkotučnom jogurte.

Odstřelovač (2007)

Režisér Antoine Fuqua má "úžasnú" schopnosť ako asi žiadny iný režisér – dokáže svoje filmy v závere pohnojiť tak, že vám zprotiví aj predchádzajúce nadšené dojmy... V závere Tears Of The Sun sa mu podarilo zosmiešniť všetko, čo jeho napalmovému vyvrcholeniu predchádzalo, v Training Day dokázal to isté tak trochu aj za pomoci scenáristu a taký King Arthur sa stal nepozerateľnou zhovadilosťou už v druhej tretine... a bohužiaľ, svoju povesť neopúšťa ani v Ostrelovačovi, ktorý rovnako ide rozdeliť do troch pasáží: 1. nadupaná adrenalínová lahôdka na úvod, 2 . odvarová Bournovsky-McGyverovská prostredná vata 3. vymletý bezmyšlienkovitý bordel, kedy Odstreľovač dáva realite a zdravému rozumu definitívne guľku medzi oči.

Zábavný park (2009)

Veľmi milá a hlavne nečakane úprimná a fungujúco romantická retro komédia so skvelou muzičkou a štandardne sympatickou Kristen Stewart, ktorej znudenú hereckú pózu ak si človek raz obľúbi, tak vďaka nej zvládne dopozerať aj také nezáživnosti ako Twilight.

Rok jedna (2009)

primitívna primitívnosť o primitívoch a z valnej časti aj určená asi pre primítívov....

Já, legenda (2007)

Ak si niekto z tohoto filmu môže povedať, že je naozaj legenda, tak jedine Bob Marley :-) ....Síce tie prechádzky schátralým New Yorkom k tomu ďaleko nemali a atmosféra vyľudneného mesta so svojim jediným obyvateľom na mňa pôsobila plnou silou takmer hodinku, potom sa to ale utrhlo z reťaze a všetko to spoľahlivo spláchol digitálny, tupý a zbrklý záver.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Na jeden z najznámejších citátov z Biblie našróbovaná dosť nedotiahnutá akože drsná kriminálna zápletka, pointu ktorej prekuknete zhruba v polovici a ktorá toho dosť dlží Fincherovmu Se7ven, aleo Purpurovým riekam. A nenechajte sa ako ja zlákať menami v titulkách ako Peter Stormare alebo Zhang Ziyi - pre tých pár štekov, čo tam odvrknú sa to neoplatí sledovať.

G. I. Joe (2009)

Prvý Sommersov film, ktorému nedokážem tu jeho donebavolajúcu blbosť vyčítať a pozastavovať sa nad tými kravinami, čo postavám lezú z huby ("napichujem sa na jeho mozgovú kôru" a pod. perličky), pretože asi prvý krát mi to prišlo, že sa Sommers nesnažil o nič serióznejšie, než o bombastickú našlapanú popcornovú zábavu, pri ktorej sa treba vyprdnúť na nejaký príbeh a užiť si každý cent z rozpočtu, ktorý Sommers za tie dve hodinky vyhodí komplet do luftu... veď za tú krásnu spúšť, čo za sebou nechala Sommersova partička v hi-tech brnení v Paríži by sa nemuseli hanbiť ani Bayovi Transformeri s Emmerichovou Godzillou :-)

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Obavy o ďalší farebný Scottov blikajúci stroboskopový videoklip sa nakoniec nenaplnili, no aj keby Scott nasadil najzbesilejší strih a najtlstejšie filtre, tak nezakryje, že tentokrát nedokáže z podstatnej časti vykecávacieho trilleru vykresať čo i len štipku napätia....čo je pri 2 hodinovom trilleri dosť vážny nedostatok a nebyť toho, že ku koncu konečne trochu rozhýbali prdele, tak nabetón pri tom zaspím...