Batman se vrací (1992)

Burton znovu dokázal stylizací sobě vlastní vytvořit temný, atmosférický svět, plný zvláštních bytostí, působivě infantilních serepetiček a až roztomile černého humoru. Samozřejmě, že za pomoci Elfmanovy dokonalé hudby. Znovu na úkor spíše nevýrazného Batmana získávají prostor ostatní hlavní postavy a nádherná Pfeiferová, Walken a De Vito si prakticky kradou film svými kreacemi pro sebe, stejně jako v předchozím díle Nicholson. Naopak oproti prvnímu dílu je tempo vyprávění a akce svižná a nenacházejí se hluchá místa. Nejlepší batmanovský film.

Věc (1982)

Carpenter a Russel v největší formě, díky čemuž vznikl pro mě jeden z nejlepších sci-fi hororů. Od začátku do konce film nabitý dusnou, tíživou atmosférou. Atmosférou strachu, nedůvěry a paranoi. Vše díky dokonale vybranému prostředí osamělé a ledové Antarktidy. Když připočteme skvělou hudbu Moriconeho, parádní triky, přiměřenou porci černého humoru a luxusní závěr, nezbývá než smeknout nad dokonalým žánrovým dílem.

Mistrův syn (1978)

Alkohol jako kouzelná meducína díky níž se zlepšují vaše fyzické schopnosti. Jste rychlejší, přesnější a mnohem silnější. Dokonalý nápad.___ Jackie Chan dokonal své pitvoření a přehrávání spolu s neuvěřitelnými akrobatickými kousky k dokonalosti a vytvořil komediálně akční postavu, kterou prakticky dodnes neopustil.

The Commitments (1991)

Commitmens neopouští klasické schéma filmů o vzestupu a pádu skupiny. Co jej však vynáší do nadprůměru jsou nádherné soulové songy, dokonalé obsazení a především výborný humor. Alan Parker natočil zábavnou a ani na chvíli nenudící podívanou.

Absolutní sto (2001)

Skvěle vybudovaná atmosféra, stojící na vizuálně odosobněném panelákovém Bělehradu, dokonale přenáší stísněný, nepříjemně dusivý pocit na diváka. Výborná reflexe zobrazující pohled na účastníka válečného konfliktu, jeho neschopnost zapojit se zpátky do normálního života (drogy) a jeho bratra v dokonalé herecké kreaci Vuka Kostiće. V roli snipera, který bere nespravedlnost do svých rukou. Každou další vraždou můžeme pozorovat dokonalou přeměnu z jistého mladého muže na labilní trosku. Tento film se vám zaručeně dostane pod kůži.

Zamilované maso (1989)

Vášnivé vzplanutí, láska, sex a tragická smrt v jedné minutě. Mňam, mňam.

Včelka Mája (1975) (seriál)

Ať mi nikdo netvrdí, že toto není skrytá reklama na marihuanu. Ať mi nikdo netvdí, že Vilík není zhulený jak paprika.

Král Škorpión (2002)

Pribeh hovno, akce hovno, triky hovno, sranda neni. Xena chlap v celovecerni podobe - spatny napad.