• Fantasy

The Ministry of Ungentlemanly Warfare (2024) odpad!

Nedopozerane, maskulinno- svet gombicko-geroj-picovina.(pardon za vulgarizmus).  Ale rozumiem, ze cielovke, ktorej je film urceny to neprekaza🙂 Za mna jeden z odpadov pre rok 2024. #guyritchieprosimskoncisrezirovanimfilmov

Zóna zájmu (2023)

Výborný a námetom jedinečný film.  Film mapuje dennodenné žitie rodiny SS dôstojníka, ktorých sa bytostne nedotýka genocída resp. WWII(dokonalý, priam ukážkový príklad bolo riešenie existenčnej situácie na brehu rieky- manželky Hoessa, ktorá mala hádku so svojím mužom, keď manžel dostal príkaz z Osvienčimu sa sťahovat do Oraniesburgu...), no vzhľadom na prečítanie si mnohých recenzií tu na csfd, odkaz tohto filmu mnohí nepochopili a sú prakticky rovnakí, ako bola napríklad žena ústredného dôstojníka :) Prečo? Pretože po tomto filme som si pustil 20 dní v Mariupole a niečo podobné sa deje niekoľko stoviek kilometrov na východ hraníc EÚ, je to prítomnosť  a drvivá väčšina prostých ľudí, ktorých sa aktuálny konflikt nijak netýka si proste žijú svoj život :)

Lego Masters (2022) (pořad) odpad!

Ešteže existujú zahraničné show, ktoré je možné kopírovať, pretože originalita nikdy nebola doménou tamojších producentov :)  Samozrejme moderátorské duo znásobuje moje hodnotenie: odpad na entú.

Jedeme na teambuilding (2023) odpad!

Odpad. Ľudia,ktorým sa páči niečo takéto, odporúčam vyšetrenie mentálnej vyspelosti a rozmýšľania. Odpad.

Hrozba smrti (2024)

Film ma bavil po moment ako na scénu prišiel Mcgregor, ktorý mohol byť z tohto filmu pokojne vynechaný. Zbytočná postava, ktorá však v súčasnom mainstreame robenia z filmu predĺženú ruku proma a robenia si PR samozrejme nemohla chýbať. Mínus hviezda za Mcgregora a mínus hviezda za štandardné vymývanie hláv publika primitívnymi hláškami, promo výpalníctva, arogancie, násilia a korupcie.

Gladiátor (2000)

Výborný film, ktorý je síce historicky nie velmi presný, no na druhej strane dokonale vykresľuje kontrast cností, ktoré sa z dnesnej spoločnosti maximalne vytrácajú a nahradzaju ju cnosti, ktorymi je zosobnenim sam Commodus. Niektore recenzie tu na csfd k tomuto filmu su toho dokonalym prikladom,co potvrdzuju povrchnost vnimania podstaty daneho diela.  5 hviezd bez špekulácií. Kiezby veľkofilmy z dielne velkych štúdií dosahovali minimalne takejto kvality aj dnes(2024). P. S. Phoenix je v roli zaporneho hrdinu tak presvedcivy, ze mi je ľúto ľudí, ktorý ho musia tolerovať v skutocnom zivote.(narcizmus spoiler alert).

Resident Alien - Season 2 (2022) (série)

Ak by existovala 4,5 hviezda, dám tú, nakoľko pre mňa znamenala viac humoru a opäť a raz viac netradičných humorných situácií. Dokonalé doplnenie 2. ufónskej rasy, ktorá stále harmonicky dopĺňa atmosféru, ktorá zo seriálu plynie od prvej časti 1. série. Alan Tudyk potvrdzuje,že je  rovnako tak dokonale vtipný ako bol v Príbehu rytiera, či Tucker, Dale and Evil a určite by si takýchto hlavných rolí zaslúžil viac. Jeho humor v tomto prípade ako aliena, je obdobne veľmi trefný ako to bolo v 1. sérii, na margo faktu, ako sa v skutočnosti mi ako ľudstvo cítime: V rámci galaxie bezvýznamné drobné zrnká prachu a s tým spojená aj existencia, no za to egá, ktoré by dokázali svojou nebotyčnosťou prepájať galaxie :)   P.S. Ufónsky prostredník nikdy neomrzí :)

Resident Alien - Season 1 (2021) (série)

Výborný Alan Tudyk, pričom 1.sériu by som v kontexte ďalšej 2. a 3. série ,hodnotil o hviezdičku menej, nakoľko dávka humoru to bola na môj vkus menšia a vlažnejšia, avšak momenty ako Harry skrytý pod posteľou ukazujúc prostredník Maxovi, zatiaľ čoho chlácholia rodičia, je na nezaplatenie a nikdy sa mi neokuká:)/spoiler alert/ Čo sa týka humoru a pohľadu "Aliena Harryho" na ľudstvo, tak v mnohých prípadoch sa v jeho vtipných konštatovaniach dá v skutočnosti vyčítať fakt, a to ako sme mi vo veľkej časti naozaj nevyspelá spoločnosť, najmä mentálne vskutku stále primitívna. -napr:  "Animals, they do the killing to eat, but humans, they kill, because they feel small, and by killing they feel powerful, at least for a moment. Pre mňa príjemný seriál, ktorý dokonale skĺbil fikciu s realitou,čo spríjemňovali neokukané humorné situácie, ktoré opäť potvrdzujú fakt, aký skvelý komik Alan Tudyk je.

Metro (2004)

Za namet jedna hviezda, za histericku zenu s nelogickym konanim minus 4

Hory mají oči 2 (2007) odpad!

Banda ultra tupych vojakov s este tupsim velitelom v pusti, ktory sa tvári na ultra top bojoveho veterana, no nevaha zobrat takmer celu jednotku na zachrannu akciu hned ako v dialke zbada jedno blikajuce zrkadielko. Konanie vojakov na urovni IQ hupajuceho konika..  Nedopozerane.. Odpad..