Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

U Matrixu není těžký určit který díl jasně vede a který už se jen přiživuje. Peteru Jacksonovi se podařilo natočit trilogii kde sou všechny tři části naprosto vyrovnaný a dokonalý. Nádherný fantasy svět s různými tvory i patvory....knihu sem nečetl, takže těžko posoudím do jaké míry se mu to povedlo, či ne...Co se bitev týče, ať už tech velkých či malých..no, prostě luxus. Šípy sviští vzduchem, štíty praskají, kouzla lítají.. Celou trilogii sem viděl 2x a vím že párkrát ji jěště uvidím, ani jeden díl neomrzí. Tahle trilogie prostě shrnula všechno co mám rád.

Proroctví z temnot (2002)

Richard Gere je mi sympaticky asi jako osina v zadku, takže sem se hodně zdráhal se na tohle podívat. No zkosusl sem to a nakonec sem si ho trošku i oblibil :). Tohle je ten typ hororu kde mi pár scén skutečně na hodně dlouho utkví v palici. Scéna kdy "můra" říka přesně co Richard dělá aniž by ho viděl je naprosto mrazivá, ja osobně už bych se válel pod postelí. Všemu navíc nahrává fakt že je film prý natočen podle skutešné události, která se navíc odehrála v Point Pleasant .

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Zbytečně rychlá a odfláknutá podívaná s 2 naprosto legendárními postavami a celkem slušnými efekty.

Vetřelec (1979)

Kompletně celá série o vetřelcích v čele s Ripleyovou se jednoznačně zapsala do dějin ( pro mě nejvíc první a druhý díl ). Společně s predátorem se jedná o nejlepšího tvora na filmovém plátně. Stísněné prostory kosmické lodi se na atmosféře určitě podepsaly nemalou mírou a neustále slintající a trošku nemotorný slizounek se asi nejvíc podepsal na střevech celé posádky :)

Gladiátor (2000)

Tak tenhle kousek asi nikdy neomrzí, klidně si ho pustím znovu a znovu. Naprosto geniální a jeden z nejlepších soundtacků, který doprovází tenhle skvostný film. Romantika, smutek, naděje a mhoho dalších pocitů skrývá tenhle film, co je ale na Gladovi to nejlepší je jednoznačně akce, bitvy ano sou dobré, ale scéna v koloseu je prostě...kolosální...mráz mi běhá po zádech jěště teď.

Pod povrchem (2000)

Klasika, žádné hardcore scény či lekačky, ale na druhou stranu žádná hluchá či pitomá místa......

Voják (2006)

Další z mnoha filmů u kterého když dokážete jen tupě čumět a házet za hlavu tupě dementní příbeh a zkrátka si jen užívat akci budete se výborně bavit v opačném případě se budete chytat za hlavu. V hlavě mi utkvěla naprosto nesmrtelná hlaška "ten chlap je snad terminator" a Robert Patrick se drsně podívá :) .

Horizont události (1997)

Pro milovníka daného žanru naprostý skvost, pro jiné asi obyčejný film. Naštestí spadám do první skupiny a film mě i na druhé zkouknutí naprosto dostal. Atmosféra z které ustříkávám, ale žádný zázrak to přeci jen není, je to jen obyčejných 5*. Nedá mi nenapsat že hra Dead Space se právě tímhle filmem tak trošku zřejmě inspirovala.

Potomci lidí (2006)

Honička s motorkama, zenová hudba a přestřelka mezi vojáky odbojem. Tyhle tři věci z hlavy nikdy nevymažu.