Pokoj s vyhlídkou (1985)

Nezapomenutelná krásně mladá Helena Bonham Carter - zatím jediný film, kde jsem si jistá, že bujná vlasová kštice hlavní představitelky je skutečná.

01:54 (2016)

Velmi působivý film, který pokládá otázky, na které si každý musí odpověděť sám - co kdybyste se vy stali obětí šikany? Jak se takový člověk cítí, navíc v období chytrých mobilů, kde jedno video může způsobit katastrofu. Kdo je práskač a kdo ne? Jak z toho kruhu ven? Skvělé herecké výkony, hlavně hlavního představitele, působivá hudba. Film vypadá trochu amatérsky, ale poselství je jasné. Trochu mi na mysl přicházel film Klass, ale tohle je v mnoha ohledech lepší

Díra u Hanušovic (2014)

Další film o vesnických buranech a místě, kde není nikdo normální a kde nejsou žádné děti - obojí je dost těžké uvěřit. Jestli takhle vidí pan Krobot dnešní život na vesnici, tak se asi zapomněl někde před 30 lety zpět. Nic nezaujalo, nic neutkvělo v paměti, žádná scéna či dialog, nic, i snaha o dějakou poetiku či artovost prostřednictvím delších záběrů vyznívá naprázdno. V překvapivě zaplněném kině v našem okresním městě i počáteční výbuchy smíchu na ZBYTEČNÉ vulgarismy utichaly a nejen mě si ke konci už chtělo spát, což jsem nezažila dlouho. Trapné, že něco tak podprůměrného bylo uváděno v hlavní soutěži na festivalu v Karlových Varech (stačilo by Fair play) - takhle si o nás ve světe budou myslet, že žijeme sto let za opicema a tancujeme v krojích ještě dalších 30 let....P.S. Na film jsem šla jen kvůli tomu, že když jsem se na zámku v Březnici potkala s mým oblíbencem Jaroslavem Pleslem a on mě na film pozval, tak jsem mu to slíbila.

Všiváci (2014)

Viděla jsem plakát s hromadou hvězd a v televizi jedním okem shlédla trailer a připadal mi zajímavý, tak se šlo do kina. Slibný začátek, včetně tvrdší moderní hudby byl dobrý a dával naději, že konečně něco z USA produkce se třeba podaří natočit i tady v ČR. Avšak chyba lávky - NEJVÍC PŘEKOMBINOVANÝ FILM, JAKÝ JSEM VIDĚLA. Proč se dětem nemyje hlava v koupelně ve vaně? (Název Všiváci mi k filmu absolutně nesedí a udělat dvojsmysl, že se děti špatně odvšivili v dětství, takže se tak budou chovat celý život či co?) Většina postav kouří i když občas padne zbytečné upozornění na přemíru, které však vyšumí do ztracena a pak už to jede ráz na ráz - autor toho chtěl hodně sdělit a narvat do filmu od každého něco (drama dobré kdyby šlo jen o něj, komedie stále česky trapná, akční záběry podivně prodlužované a začátečnické, romantika šroubovaná, válečná zpověď klišovitá...) Jakoby povinná postava retarda, který se upne na sice normálního, ale zoufalce, stejně jako přítomnost nějakého zvířete nebo dětských her. Jedna dobře natočená smrt by více zapůsobila, stejně jako 1 zručná akční scéna či vtipná situace bez trapnosti. Člověku jde hlava kolem a čeká na nějaké rozuzlení či vyustění, které však nepřichází. V paměti tak zůstane dvojsmysl vytírání-vydírání, němé scény zoufalství a vypjatého děje ke konci filmu, mladá matka a stará matka - skutečná dcera s matkou, výkon Jirky M. a Terezky V. a přesvědčení, že kdyby film měl o půlku dějových linek a témat méně, tak by to byla krása (a to mi 110 Kč za délku 98 min připadalo jako drahota, cha)

Prometheus (2012)

"Klasická" vyvražďovačka aneb Vetřelec nové doby

Orphan (2009)

Jakože horory prakticky nemusím, tak tohle mě dostalo - hlavně skvělá a zvláštní Vera Farmiga a hluboce dojímající roztomilá neslyšící vlastní dceruška, kvůli ní se na to kouknu znova.

Kick-Ass (2010)

V krámu jsem zahlédla DVD Kick - Ass a vzpomněla si, jak se po něm tady na čsfd před lety šílelo. Ale při zhlédnutí přišlo totální ZKLAMÁNÍ! Kluk v hlavní roli (kterej je mnohem lepší v Anně Karenině, kde předvádí skvělé artistické kousky) udělá jednu akci a hned z toho všichni šílejí? Tady jsem pochopila, jak důležitý je střih u filmu - protože tady se střihač fakt flákal, co ty neusřižené konce záběrů? Zajímavé jsou jen scény z Chloe Grace Moretz, protože ta holka má talent, ale že tady jsou akční ta 2 scény, z toho druhá ta finálová, která to ale nezachraňuje - v celým filmu jsou 3 akční scény a na obalu kazety to přirovnávají ke Kill Bill, kde je akční celý film? Zde není prakticky žádná hudba a k tomu ještě slabé dialogy. Občasné vtipy a nadsázka zaujmou, ale aby na nich stál celý film? Možná ten komiks je spetření, ale jinak je to SLABÝ, SLABÝ, SLABÝ (z textu písně skupiny Zrní)

Grandhotel Budapešť (2014)

Filmu jsem si všimla hlavně kvůli tomu, že tam hraje můj Jude Law. A rovněž mě velmi zaujal hotelové prostředí, při pohledu na hotel mi vytanul hotel Imperial v milovaných Karlových Varech (a pak ten kamzík s parohy ve filmu, no bomba :-). Jen počítat a čekat, jaká postava se ve filmu kdy objeví, je krása. Celkově je to takový groteskní cirkus, ale velmi mi to evokuje různé hotely, ve kterých jsem pracovala. Zápletka občas ztrácí dech, hlavně kvůli někdy zdlouhavým dialogům a později již otravným veršů pan concierge, ale jinak velmi mile překvapuje hromadou zajímavých nápadů, kde si každý najde to svoje. Ani ne moc oblíbený Adrien Brody se mi zde líbíl. Namátkou vyberu zimní olympiádu, spadlou kočku nebo telefoní maraton. Krásný zážitek, jakobych v tom hotelu skutečně byla! Od pana Andersona prakticky nic neznám,ale po tomhle si budu muset doplnit vzdělání. A KDO SI POČKÁ AŽ DO KONCE TITULKŮ, TAK SE DOČKÁ PŘÍJEMNÉHO TANEČNÍHO PŘEKVAPENÍ V ROHU PLÁTNA! NEODCHÁZEJTE PŘED KONCEM!

300: Vzestup říše (2014)

Většina lidí čekala něco jako pokračování "Bitvy u Thermopyl". Není to vyloženě takové, film není takový výtvarná malovánka a místy ztrácí dech. Královnou filmu je Eva Green, kvůli které jsem na to hlavně šla, pan Stapleton křičí místa jako holka, ale snaha byla. Je to takový "ženský" film, protože i Lena Headey tam krásně vypráví.

Přežili jsme Ardeny (2003)

Film, ke kterému jsem se dostala úplně náhodou, ale který mě fakt pohltil. Nemám ráda válečné filmy, ale tohle dílo je tak vtahující, upřímné a příjemné i bez přehnaných velkolepostí. Skvělá je dějová linka s odhalování tajemství vojáků. Fakt krása, viděno 2 x za sebou