300: Bitva u Thermopyl (2006)

Po Sin City dalsi kusok, ktory ukazuje ako pretavit komiks do filmu tak, aby som mal niekedy pocit, ze citam komiks a nepozeram film. Vizualne proste namakane a tentoraz mi dej bol uplne u ... alebo lepsie povedane nazamyslal som sa nad jeho "hlbkou". Ked bola slabsia chvilka hlavne dialogov, stale sa naslo nieco vizualne kde som sa odbavil. A niektore pateticke vylevy som hned hodil za hlavu pri zhliadnuti zaberu, ktory treba len zastavit a kochat sa. Neviem cim to bol,o ale cim dalej tym viac mi liezlo na nervy kecanie rozpravaca. Ale celkovo mi 300 dnes vecer sadlo a to nebolo ani kino, kam tento film patri. Nebude problem si to pozriet znova nech sa oci potesia a rozum si trosku odychne. Lepsie 4*.

Hellboy (2004)

Takze temnoty tam bolo pre mna tak akurat. Jednoznacne Perlmana si uz budem pamatat len ako Hellboya pretoze mu dal svoje caro a vlastnu identitu. Dej trosku plytky ale to sa milemu Cervenemu da prepacit uz len vdaka jeho hlaskam. Clekovo v poriadku oddychovka ale asi tak na jedno-dve pozretia. Takze slabsie 4*.

Statočný zlodej (1958)

tento film mi navzdy zostane v pamati...hlavne sposobu ako pan Kroner zahral naivitu a dobrotu Jozka Pucika sa da uverit kedykolvek.

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

Pre mna tato trilogia bola zabavnejsia ako Peklo na zemi. Kludne to mohol byt ako celovecerak. Casti v skutocnom svete tak nezaujmu oproti Predstavivosti, kde som kazdy zaber striehol koho dalsie "znameho" objavim. Zasnem nad tym na kolkych tvorov a netvorov si tvorcovia filmu spomenuli. Inak pozor na vianocne zvieratka. Fred Krueger je proti nim slaby odvar...4,5*

Wanted (2008)

Po vizualnej stranke pecka. Ale myslim ze uz sme trosku dalej od cias kedy mi ma film ponuknut len pastvu pre oci bez akehokolvej vnutra. Keby ma film aspon trosku vtiahol do deja alebo drzal v napati tak je to o niecom inom. Takto som len sledoval vizualne efekty ako je vsetko pekne spravene. Proste co sa tyka deja som sa dost nudil a skakacky, lietajuce krive gulky a ine cacky-hracky bolo malo co by ma urobilo stastnym. Tak na matrix to urcite nema (nechapem toto porovnavanie). Ten svojim spracovanim bol v niecom prelomovy. A aj Nocna hliadka ma viacej zobrala. Bral som to ako zaujimavy blockbuster po rusky s vcelku zaujimavym dejom. Takze vysledny verdik 2 a pol* !

Návrat (2003)

krasne jednoduchy pribeh, krasna kamera, krasne scenerie, krasne zahrane postavy, krasna hudba...proste krasny zazitok!

Scratch (2001)

Vyborne urobeny dokument o tom co mam velmi rad :)

Bláznivý (2001)

Nahodne som sa k tomuto filmu dostal na nasej STV. A prave tej nahode dakujem. Amaterska vecne pohybujuca sa kamera mi vobec nevadila prave davala tomuto filmu svoje caro vecneho pohybu a stale meniacich sa myslienok v mojej ako aj hlavach pacientov kliniky. Nikdy neviete ako sa zvrte. Levittovi som uveril a idem vyhladat dalsie filmy prave s nim.

Jackie Brown (1997)

Trosku mi trvalo kym som sa dostal na tu spravnu vlnovu dlzku a vlastne aj filmu kym pre mna zacal byt nieco viac ako priemerne zaujimavy. Ale potom to u mna dal Quentin vsetko doporiadku a vysledok pre mna viac nez dobry ale na 5 hviezdiciek to zatial nema. Inak ako obycajne vyborny vyber skladieb a Forster ma svojim vykonom zaviedol do cias starych filmov. Myslene v dobrom!

Temný rytíř (2008)

Tak to bola jazda! Jeden z filmov pri ktorom mi jeho 2,5 hod uplynuli akokeby za 10 minut. Nolan urobil snimok taky ako by mal vyzerat poriadny komiksak. Plny akcie, trosku lasky, poriadny zaporak, rychly strih...Nadhera! Zhltnuty na jeden dych ako ked citate komiks. Neda sa prestat. Temneho rytiera som si krasne uzival aj ked sa nedostane medzi mojich top. Po filmovej stranke je to vynikajuco urobeny film a velmi som sa snazil najst nejaky chybicku alebo trapnu situaciu...mozno az na trosku na nervy lezuci hlas Batmana. Ale to po odideni z kina vyprcha. Najhlavnejsia vec co zostane je Joker. Nech si hovori kto chce co chce ale Ledger tromfol aj Nicholsona. Pri jeho smiechu, opakujucej sa otazke "Vies ako som prisiel k tymto jazvam?", oblizovani, ulizovani si vlasov som krochkal blahom. Uplny psychopat. Predsa sa naslo jedno sklamanie aj ked to filmu neublizilo no ubralo dlasiemu pokracovaniu. Pri zrode Two face som v duchu plesal: "Bude pokracovanie s dalsim zaporakom" (to som vsak nemal pojem o case ci film konci alebo nie ). Cast pre Two face bola prilis kratka a urcite by si zasluhoval dalsi cely diel. Skoda! 5* nedam lebo to si u mna zasluhuju filmy co zostavaju pod kozou zaryte priadne dlho. U temneho rytiera to bude dlho ale nie dost na 5*. Zatial to je na 4,75* no mozno bude update po druhom vzhliadnuti:)