Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011) odpad!

Tentokrát se jim podařilo domrvit i akční scény, takže nyní už není skutečně nic, na co by se dalo dívat. Jak už je pro Twilight typické, všichni se neustále tváří, jako kdyby něco vyselo ve vzduchu, jako kdyby se každou chvíli něco mělo stát. A to při jakékoliv situaci. Ono se ale nic nestane. Nejdřív je absolutně obyčejná svatba, pak jsou absolutně obyčejné líbánky, pak přijde ona chvilička zmatku, kdy každý naštvaně a zoufale přechází tam a zpátky, jedna povinná akční scéna a je konec. Dvě hodiny čisté nudy. // 5%

Dračí past (2009) odpad!

Tak hloupé, až je to občas vtipné. Béčkový look party fantasy postav chodící světem a kosící monstra by mi až tak nevadil, ale když už na nějaký ten souboj dojde, rozstřesená kamera společně s rychlým střihem ho spolehlivě zazdí. Takový chaos při sledování akční scény jsem snad v hlavě ještě nikdy neměl. Člověku se z toho až dělalo zle. Příběh nestojí za řeč, dialogy jsou standardně béčkově nablblé, efekty adekvátní. Ve výsledku se střídá bolehlav z akčních scén s nudou ve scénách ostatních. Občas se ale mihne něco, co vám (i když možná neúmyslně) vyloudí úsměv na tváří. // Tento zážitek mi přinesla Student Agency na lince Frankfurt - Praha // 10%

The Girl with the Tramp Stamp Tattoo (2011)

Nejdříve jsem myslel, že to je nějaký studentský film. Po chvíli jsem rozeznal Emmu Roberts a další herce známé především z menších rolí v seriálech a slabších filmech. Mám takový pocit, že nyní všem studentům dlužím omluvu. Kraťas je to zoufale nevtipný, parodie nefunkční a přehrávající E.Roberts je na facku. Naštěstí to je hodně krátké, ale i přesto jsem už v půlce netrpělivě očekával konec a doufal aspoň ve vtipnou pointu. Ta samozřejmě nepřišla. // 10%

Kopretiny pro zámeckou paní (1981)

Shlédnuto náhodou při relaxaci na horách. Takhle nějak jsem si vždycky představoval obsah červené knihovny. Občas jsem až koulel očima nad přiblblými dialogy, rádoby vtipnými a rádoby roztomilými hláškami hlavní krásky. Nebudu lhát, sem tam je to film i vtipný, ale spíše omylem. Asi tak, jako když se smějete nad něčí tupostí. Z velké části je to dáno jeho stářím, kdy ještě nikoho netrápilo, že v romanci primárně určené pro široké publikum puberťaček všichni už v patnácti bez problému chlastají a hlavní vztah je právě mezi holkou ukončující základní školu a doktorandem z vysoké. Z podobných nesmyslů zřejmě mladé dámy berou své představy. // 40%

Kazatel (2011)

Přesně jak jsem z traileru a místních reakcí očekával. Klasické béčko s "hezkým" prostředím a ucházející akcí. Hlavně se nesmíte ptát proč je tohle zrovna takhle a jestli by to nemohlo být jinak a budete spokojení. Vlastně celkově moc nepřemýšlejte. Děj je ještě přímočařejší než jsem očekával a hlavní padouch se po svém drsňáckém nástupu ve výsledku nechal odkráglovat nějak podezřele jednoduše. Ale nevadí, je to krátké, svižné a nenudí to. Celý film jsem se usmíval nad Bettanyho chrčením. // 65%

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Unikátní dílo. Dobře napsaná, zahraná a vypointovaná konverzačka dokáže přikovat k židli více než dvousetmilionový blockbuster. A všech 12 rozhněvaných můžů předvádí výkony hodné zapamatování. Jediné co mě mrzí je, že jsem se k tomu dostal tak pozdě, a tak jsem většinu twistů znal předem z důvodu velmi častého recyklování děje pozdějšími filmy. Za těch 55let tento snímek neztratil nic ze své poutavosti a aktualnosti. // 95%

Where the Hell is Matt? (2008)

Tento zásah entuziasmem doporučuju kdykoliv budete v životě potřebovat povzbudit. Je to jednoduchý tanec s pozadím v podobě různých míst světa, ale sálá z toho neuvěřitelné množství energie a optimismu. Okamžitá touha někam vycestovat zaručena. // 90%

Pixely (2010)

To, že to na rok vzniku vypadá poněkud lacině ani tak nevadí. Koneckonců je to kraťas. Chybí tomu ale nějaký ucelený přiběh. Je to smršť výborných nápadů, ale bez jakékoliv struktury nebo pointy. I tak to ale rozhodně stojí za shlédnutí. // 75%

Rychle a zběsile 2 (2003)

Příběh stál za houby, to jo, ale v jedničce to nebylo o nic lepší. Proto nechápu, z čeho tu jsou všichni tak zklamaní. Snad proto, že je to dvojka a ta přeci musí být horší. Podle mého mínění je akce opět slušná, možná i lepší. Vin Diesel chybí, ale podpůrné charaktery jsou na druhou stranu o moc lepší a i ten Walker mi přišel tak nějak vyzrálejší. Nečekejte žádný brainteaser a budete spokojeni. Nebo alespoň já byl. // 65%

Rychle a zběsile (2001)

Akční sekvence jsou rychlé, zběsilé a kouká se na ně dobře. Je to nejdůležitější součást a přestože budu rýpat do zbytku, už to mě udělalo spokojeným a rozhodně bych se neštítil to předhodit komukoliv, kdo chce po náročném dni vypnout mozek a sledovat hezké obrázky. Rychlá auta, dramatické záběry na řadící páku, hezké slečny, ... přesně to, co byste očekávali. Neudělejte ale chybu v tom, očekávat něco navíc. Příběh z pera středoškoláka plný plochých charakterů zahraných s vyjimkou Diesela průměrnými herci a zejména od Walkera i Rodriguez jsem očekával mnohem více. Plakat nad tím ale nebudu, to si podle ohlasů zřejmě nechám až na další díly serie. // 60%