Černý anděl (2000) (seriál)

Dark Angel je kontrastní v mnoha aspektech počínaje samotnou Jessicou Albou. Rozhodně se na ní dobře dívá a hlavně ve vážnějších scénách ji docela i sedne role, ale ty její rádoby badass hlášky a pózy hlavně v první sezóně jí poslají na úroveň 14tiletého parchanta ze základky. To, že při každé akční scéně létají kulky těsně před a za ní, výbuchy za patami, každý padouch s výstřelem čeká do té doby, než se stane nějaká záchranná náhoda, také k věrohodnosti zrovna nepřidává. Postapokalyptické prostředí je rozmanité, barevné, špinavé a to znamená přesně takové jaké já rád. Všude jsou nepřátelští, policie buzeruje a mlátí a nebýt tam takové množství logických kiksů, chrochtal bych si blahem. Zejména flashbacky a všechno související s výchovou v mantikoře je působivé. V čele s hlavním záporákem. V druhé serii to scénáristi s těmi mutacemi a schopnostmi trochu přepískli a tak byl docela problém se prokousat první půlkou, ale ta druhá je oproti tomu dobře vyeskalovaná a i když jsem možná neskákal radostí, byl jsem docela spokojený. // Nejoblíbenější postava: Lydecker // 1.serie: 70% // 2.serie: 60%

Avatar (2009)

Souhlasím s tím, že to byly hezké obrázky. Až budu přemýšlet o změně spořiče nebo se budu chtít inspirovat při tvorbě grafického dema, určitě si na Avatar vzpomenu. Ale nejvýdělečnější film všech dob? Jak k tomuto Jake Sully došel, nad tím asi ještě nějaký ten pátek budu dumat. Lidskou rasu tu z nějakého důvodu zastupuje (a dokonce vede) úředníček jako vystřižený ze středního managementu průměrného Call Centra ve spolupráci se zeleným (bez)mozkem, jehož taktické manévry by neoslnily ani děcka na pískovišti. Na to, abyste všechno správně pochopili a mohli oficialně kopat za modrý team očividně stačí tři měsíce pobíhání po lese a střílení zvířátek. Pak už jen zbývá vzít pár šípů a vyrazit proti robotům a letadlům z budoucnosti. Protože na ně tahle výbava zřejmě stačí. Ne, omlouvám se, tohle je samozřejmě film hlavně o lásce k přírodě a o snaze žít v symbioze se vším okolo. Takže douchroupejte popkorn, dopijte colu a pošlete dárcovskou smsku do Afriky. A až sejmete novinami mouchu, tak se jí hlavně omluvte. // Viděno v HD 2D // 50%

Twilight sága: Zatmění (2010)

Jedna za pod spacákem masturbujícího Jacoba. Ohromený výraz jsem měl neustále, ale scéna se zahříváním mě nekompromisně poslala do kolen. // 10%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Stále moc nechápu, proč na dva díly rozdělili jednoznačně nejslabší knihu, která má navíc absolutní minimum děje. Jako kdyby si najednou uvědomili, že sakra, to už jsme na konci, z čeho já si koupím další ostrov v Řecku? Je to vidět a hodně. Přibyla spousta bezvýznamných scén a dlouhých náhledů. Ale já to Yatesovi nezazlívám. Konečně se mu podařilo to, co ve všech ostatních dílech zoufale chybí. Pocit, že to opravdu myslí vážně, že skončila všechna sranda a že teď je se všemi zle. Minimum zbytečných šaškáren, když už humor, tak hořký. Beznaděj všude okolo, finální přerod z pohádky na temnou fantasy. Vzhledem k opravdu nízkým očekáváním jsem nakonec nadšen, protože vím, že tohle byla ta slabší část. Plná stanování, zbytečných hádek a dějových oslích můstků. Pokud se ale udrží podobná forma zachycení atmosfery i u Grand Finale, máme se opravdu na co těšit. // + za příběh tří bratří, + za offbook tanec ve stanu // 85%

Dresden (2007) (seriál)

Po všech stránkách průměrná fantasy detektivka se všema klišé, která dané žánry přináší. Celý ten starý koncept epizodičnosti a strach jakýmkoliv způsobem posunovat nějaký globální děj se pravděpodobně staly důvodem, proč byl Dresden po 12ti dílech nemilosrdně pohřben. Jednoduše nenabízí nic, co byste nedostali v tuctu dalších podobných seriálech. Jediná světlá stránka spočívá v tom, že tu není nikdo, kdo by vás mohl nějak výrazně iritovat. Pouštět, pokud se vám nechce moc přemýšlet. // Nejoblibenejsi postava: Harry Dresden // 50%

Starting Out in the Evening (2007)

Civilní drama, kde slovo drama slouží pouze na to, aby se to přídavné jméno před ním mělo o co opřít. Herci mohou být jakkoliv bezchybní (výborný Langella!), z ničeho lze udělat pouze opět nic. Několik zajímavých dialogů poslepovaných dohromady s pár v každém normálním životě přirozenými zvraty prostě nedokáží vytvořit kvalitní příběh. Ne takový, který by mohl zaujmout obyčejného diváka. Starting Out in the Evening tak potěší pouze buď zaryté knihomoly anebo lidi vyhledávající tématiku postaršího muže konfrontovaného s krásou a nákloností mladé ženy. Osobně knihy já rád, a tak jsem si vytáhl, co mi bylo blízké. Zbytek jsem prozíval. // 55%

Na vlásku (2010)

Léty prověřená disneyovská metoda cukr a kýč ve vší své parádě. Proč proč proč musí za každou cenu všude zpívat? Nicméně je to pohádka a jako taková zřejmě bude fungovat. Zloduši jsou povětšinou ve skutečnosti hodní, vojáci nešikovní, hlavní pár roztomilý a roztomilé je víceméně i vše okolo nich. Sebeshazování zafungovalo, ale ocenil bych ho více, protože některé scény si o to přímo říkaly. Za každý rok, který bych sobě ubral bych tu pravděpodobně procento přidal. // 70%

Rychlejší (2010)

Usoplená jedna hvězda za slušnou hudbu, která jediná aspoň trochu zaháněla nápory nevolnosti. Akční film se dvěmi víceméně identickými statickými přestřelkami se o akci pravděpodobně učil z komiksu. Na kolech to svištělo o malinko lépe, ale lépe než zbytek téhle nudy působí i průměrný díl teletubbies. Ten je navíc i o poznání chytřejší. Velké morální rozpory a snaha o to mít každou postavu pořádně pošahanou a tedy zřejmě podle tvůrců dostatečně komplikovanou na to, aby jakoby z reálného života vypadla, působí s prominutím dementně. Stejně jako celý Prásk - Cesta - Prásk příběh. Nojo, ale co jsem čekal, když jsem si pustil akčňák s The Rockem? Zřejmě na nějaký zázrak v podobě herectví B.B.Thortona. Bohužel zázraky se dějí jenom v těch lepších pohádkách. // 20%

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Seriál s největším počtem wtf momentů na epizodu, který jsem kdy viděl. Většina vtípku je už hodně přes okraj a tak dost záleží, jestli takovému typu humoru holdujete. Mně nevadí a v mnoha případěch jsem se upřímně zasmál. Problém ale je, že mnohé jsem oproti tomu zase prozíval a některé scény jsou vyloženě hloupé. Ve výsledku je to tedy ještě více vypolarizované než stylově podobný Archer. Při nejmenším ale oceňuji originalitu a odvahu vůbec něco takového ze sebe vypustit. // Nejoblíbenější postava: Leonard // 70%

Loutka (2002)

Celkem netradiční romantická komedie obcházející se bez větších záporáků, soků v lásce a zásadnějších zvratů. Jedna z těch o které si většina diváků řekne, že byla milá. Nic srdceryvného, ale potěší. Staticky sledujeme několik dní z života nesmělého (výborného jako vždy) Brodyho. A je to dost obyčejný život. Ocenil bych větší prokreslení charakterů a trochu více zatlačit na pilu. Jovovich to se svým free herectvím trochu přepískla, ale vyžehlila si to u mě hudebním číslem na svatbě, které bylo překvapivě opravdu dobré. Ostatní mi přišli spíše do počtu. // 60%