Päť pesničiek (1968) (pořad)

TV medajlónik mladej Zory Kolínskej. Obsahuje songy: Každý deň; Uspávanka; Cesta do neba (s Ivanom Krajíčkom); Tichý hlas; Viac vám nepoviem a Odpoveď. Okrem Krajíčka účinkujú ešte aj Julo Satinský a Milan Lasica (v tom čase manžel Kolínskej), ktorý k väčšine piesní napísal text.

Slováci na Piave (2008) (TV film)

Napíšem to takto: Slováci v Prvej svetovej vojne si zaslúžia oveľa viac ako tento medajlónik z dielne matiačiara Machalu.

Alice: A Última Noite (2010) (TV film)

Nepoznám dôvody prečo sa nenatočila druhá séria seriálu Alice, ale natočili sa aspoň dve hodinu a štvrť dlhé časti, ktoré nám ukážu ako sa osud Alice vyvíjal ďalej. Prvý "špeciál" Alice: O Primeiro Dia do Resto da Minha Vida nám načrtne kam sa hlavná predstaviteľka posunula za ten čas no a tento druhý špeciál je zas chuťovečka na spôsob posledných dvoch častí prvej série. Určite to stojí za to a ako vyvrcholenie série by to bola bomba. V súčastnosti sa tieto časti dajú pozrieť asi len na HBOGO.

Alenka (2008) (seriál)

Zo začiatku to vyzerá ako tisíckrát okopírované seriálové klišé a po prvých častiach som sa zamýšľal či vlastne nepozerám brak, ale Alice-Alenka, keď už spadla do tej králičej nory Sao Paulo - ktoré ju úplne pohltilo, mi dalo pozeratelnú sériu o mladej žene, ktorá zmení svoj život od základov. No a posledné časti sú niečo, čo napr. v slovenskej seriálovej tvorbe tak skoro ešte neuvidíme. 70% a idem si pozrieť aj tie dva špeciály natočené s odstupom času.

Smilf (2017) (seriál)

Frankie Shaw beží o život ulicami Južného Bostonu. V čiastočne autobiografickej minisérii sa Frankie alias Bridgette pretĺka životom slobodnej mamičky. Neberie si servítky, rozdáva rany, ale ich aj prijíma. Je slobodná aj keď zo záväzkom, je mladá, aj keď na WNBA už nemá. Prvá séria je u mňa za plný počet. Frankie Shaw dala do toho skutočne všetko, išla s kožou na trh a to jej vynieslo nomináciu na zlatý glóbus. Už sa teším na druhú sériu, aj keď s istými obavami, aby sa po pár častiach nevytratil ten drajf, čo si prvá séria držala od začiatku po koniec. update po roku: Druhá séria nestratila nič z toho, čo robilo prvú skvelou. Možno práve naopak a aj vďaka výraznejšiemu feminizmu či famóznej westernovej časti. 100%

Hráči (1998)

Dobre natočená vec, čo ma nezaujímala. Nie som gambler, sorry :)

Velké rozčarování (1983)

nebyť mojej slabosti k reuninon filmom, tak by som nikdy o Big Chill nezakopol. Nuž ale stalo sa :) Bývalí spolužiaci sa stretnú po X rokoch na pohrebe jedného z nich a spravia si z toho predĺžený víkend, kde už, ako to chodí, spomínajú, vyčítajú, spoja sa, rozhádajú... Generácia hippies od ktorej ubehlo toľko času, že ma to, čo mám na reunionoch najradšej tu úplne obišlo. Ale pár vtipných momentov a Credence Clearwater Revival prispeli k tomu, že dnes to bude aspoň za tri.

Věrní (2017)

najväčšia slabina týchto dokumentov je absencia oponenta, ale to zas by sme sa napríklad vôbec nedostali k takým prehláseniam z ktorých máte chuť sa ísť opiť, lebo ste stratili vieru v ľudstvo :(

Garda (2015)

Do polovice to je OK, povedal by som dokonca že vyvážené, ale po polovici, resp. po povstaní to už je silne tendenčné, vyznejúce ako posledná obhajoba starých gardistov. Okrem tejto vady tu absentuje akýsi systematický rozbor gardy. Komentár medzi "hovoriacimi hlavami" nie je k takejto téme dostatočný.