Nesmrtelný (2019)

Pre nás "gomorristov" sa jedná o nutnosť. Cirov príbeh je tu obstojne spracovaný. Tak dôležitá postava Gomorry si proste vlastný príbeh pýtala. Aj keď seriál má o triedu lepšie tempo, tak ani tento film nie je na zahodenie. Naopak - priam si pýta pomalejší štýl rozprávania doplnený o asi najsilnejšie časti - flashbacky. Som rád, že je to len jeden film, pretože väčšie naťahovanie by príbehu asi uškodilo. Cirov príbeh je tu vyrozprávaný aspoň v jednej rovine, aj keď stále neuzavretý. Nuž, keď je niekto nesmrtelný... 70%

Pán tygrů (2020) (seriál)

Najprv som zachytil na nete nejaké memečka s podivným típkom, potom som zistil, že sa jedná o nejakého Tiger Kinga a nakoniec sa začali objavovať recenzie na skvelý - úžasný - fantastický dokument(!) čo o ňom natočil Netflix. Nedajte sa oklamať. Na úvod treba povedať, že toto nie je dokument. Je to reality show, ktorá sleduje niekoľko rokov života pár excentrických ľudí, ktorí sa živia obchodom s exotickými zvieratami, ktorý evidentne nie je v USA nejako zvlášť regulovaný. A to mala byť zrejme aj nosná téma pôvodne zamýšľaného dokumentu. Lenže niekto niekde (asi v Netflixe) si povedal, že samotné postavičky prinesú viacej pozornosti, než tigre chované v zajatí. Áno - skutočne to nie je o chove zvierat, aj keď sa tu o tom hovorí stále. Nedozviete sa nič podstatné o tejto téme, zato budete ale vedieť ktorá čas tela štrbavého típka je súkromný majetok Joea Exotica. Už dlhšiu dobu sa hovorí, že Netflix kvôli honu za číslami (počet hodín filmov a seriálov, ktoré nám ponúka) a ziskom točí viac vaty a odpadu ako pozerateľných a hodnotných vecí. Tiger King je úžasný príklad tejto politiky. Keby som sa mal vyjadriť k tomu boomu čo sa okolo tejto verzie "Farmár hľadá ženu" na internete objavil, tak neviem. TV som prestal pozerať aj kvôli takémuto duhu "realityshow" a na internete s tým znovu určite nezačnem. 30% PS: stále som čakal nejaké zvraty, ktoré boli naznačované v nadšených recenziách, nejaká katarzia, ktorá by ospravedlnila 5 hodín bahna, ale nič také sa nestalo. A posledný diel - špeciál je len potvrdenie toho, prečo to treba zaradiť do správnej kategórie to jest reality show.

Noc bezMoci (2015)

Ucho je pre mňa jeden z TOP filmov. Vrcholné dielo tvorivej spolupráce Procházka - Kachyňa a aj z toho dôvodu som sa tohto remaku bál. Avšak obavy sa nenaplnili a okrem jasného Procházkovho námetu sa oplatí túto verziu pozrieť aj kvôli úžasným hercom v hlavných úlohách. Posun deju do Macedónska deväťdesiatich rokov je akceptovateľný a koniec si priamo žiada ak nie seriál, tak aspoň film o bezbrehých kariéristoch budujúcich nové štáty.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Je sobota večer, končí druhý týždeň odstávky kvôli korone, zapnem si film pri ktorom sa chcem pobaviť. Pobaviť sa - to bolo moje jediné očakávanie. Bohužial, plných 40 minút som sa nudil. Z kina by som asi neodišiel, ale HBOGO sa dá vypnúť ľahko.

Nula nula nula (2020) (seriál)

Váhal som aké hodnotenie dať, pretože všetko čo napísali trojhviezdičkový hodnotiaci je pravda. Hlavne nevyvážená (oproti ostatným dvom) "americká linka". V niektorých pasážach mi to až tak moc nepasovalo do konceptu, že som to skoro začal pretáčať. No napriek tomu má seriál výbornú dynamiku (alá Gomora). Musím aj ja skritizovať vycvičenie "armádneho" kartelu, ktoré tu bolo tak zjednodušené, že minimálne táto linka by si zaslúžila plus epizódu navyše. Sám si viem predstaviť, že by mal seriál dve - tri série a potom by až tak nevadila ani tá "americká linka" a bolo by dosť priestoru na rozobratie všetkých troch liniek príbehu. 60%

Ukradený stát (2019)

Dokument nekorenšpondujúci so svojim názvom. V podstate len taká malá sonda do panoptika postáv a postavičiek slovenského "informačného veku", kde ako background slúži obdobie po vražde Kuciaka. Aby sa dokument mohol volať tak, ako sa volá musel by prinášať oveľa viac a oveľa dôležitejších poznatkov. Ovšem niečo som si zobral a to utvrdenie v mojom názore, že SIS treba zrušiť. Rozpustiť tak, ako po revolúcii zrušil Sacher ŠtB. Táto tajná služba je nereformovatelná a štruktúry má skrz naskrz prelezené obchodníkmi z informáciami.

Kráľovská hra (1999) (TV film)

Mňa osobne Huba viac presvedčil o skúsenosti s Gestapom ako Munzar a Dančiak sa tiež viac približoval nevzdelanému géniovi než Hrušínský, ale i tak to priemer neprekonalo.

Kousek nebe (2005)

Singapur, Jokohama, Ilava a Leopoldov. 70%

Sviňa (2020)

Zoberte si slovenské noviny za posledných 10 rokov, opíšte si všetky palcové titulky, napíšte z toho knihu, natočte film. Hotovo. Kto sleduje dianie na Slovensku, toho nič vo filme neprekvapí a nezhnusí. Snímok bude mať v tomto smere hodnotu o desať, dvadsať rokov, keď sa k nemu dostane ďalšia generácia. My ten hnus žijeme teraz. Napriek tomu považujem Sviňu za dobrý, mierne nadpriemerný film. Nie sú tam žiadne pasáže pri ktorých hrozí facepalm. Solčanská vie točiť, produkcia bola dobrá, dialógy tiež. Akurát Fešiho mal hrať Igonda a nie Heriban :) 70%