Léa Parkerová (2004) (seriál) odpad!

Neviem, či mám vôbec právo to hodnotiť, lebo sa mi nepodarilo dopozerať do konca ani jednu časť (nie že by som sa snažil), ale asi aj to o niečom svedčí a tak ten odpad dávam. Lea Parker je neskutočná sračka, ktorá svojou "kvalitou" dáva zabrať aj tým najspodnejším rakúsko-nemeckým skvostom seriálovej tvorby. Hlavná hrdinka je nesympatická, dialógy sú na úrovni telenoviel a lepší scenár by dokázal napísať aj psychicky narušený orangután po liečbe elektrošokmi. Takže výsledné hodnotenie ja krásna okrúhla 0 / 10.

Perfect Strangers (1986) (seriál)

Týpek k pohledání Balki + blatlanes Lari + nostalgia = 4*

Velký závod (1994)

Slzopudná a skrz-naskrz americká rozprávočka o nereálne pozitívnom "Železnom Willovi", ale nepomôžem si, páči sa mi to a vždy, keď to v TV dávajú, rád si to pozriem...

Mrazík (1964)

V podstate sa podpisujem pod Meliesove slová. Prvýkrát som túto srágoru videl až teraz, na Vianoce roku Pána 2006, takže prvok nostalgie našťastie/bohužiaľ nehrozí. Z filmu tak ostáva len zlý, žalostne zlý pokus o rozprávku, ktorý nefunguje ani ako "vážny" príbeh, ani ako "zábavne zlý" film. Nikdy viac.

Den nezávislosti (1996)

Tak neskutočne naivná, hlúpučká a roztomilá sračička, že to jednoducho nejde nemať rád.. :-)

Miami Vice (2006)

Po druhom zhliadnutí udeľujem plný počet. Moje počiatočné výtky všetky do jednej zmizli a zostal len skvelý zážitok z vynikajúcej filmárčiny.

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Milá, inteligentná romantická komédia, v ktorej v takmer dokonalej harmónii pôsobia výborný scenár s nenútenými a prirodzenými hereckými výkonmi hlavného tria a všetko to s ľahkosťou vánku posúva dopredu Nortonova presná réžia. Veľmi príjemná záležitosť aj na viacero zhliadnutí.

Místnost (2005)

Nechápem tie odpady a ostatné nízke hodnotenia. Room vôbec nie je zlý film. Majstrovské dielo to nie je (hlavne ak by som to porovnal s Lynchovými halúzkami), ale atmosféra je budovaná veľmi slušne, herečka svoju úlohu zvládla tiež výborne a hlavne to zobrazenie psychiky "ženy na pokraji nervového zrútenia" je skutočne zaujímavé. Vzhľadom na to, čo som podľa tunajších hodnotení očakával, ide o milé a príjemné prekvapenie. 7/10