Zuřivost (1999)

To je tak, když si někdo hraje na na Tarantina a k tomu se snaží přidat uměle vyfabrikovanou "message" na závěr. Ale když jste špatnej vypravěč a svůj příběh obsadíte jenom hysterickýma figurkama, jejichž osudy jsou vám buřt, tak vám nepomůže ani x popkulturních odkazů a kupa známých tváří v hlavních rolích.

Kokuhaku (2010)

"Když se spáří dva debilové, vznikne další debil."....a ten debil pak natočí tenhle film. Naprostá prázdnota, formální i obsahová, skrývající se za wannabe efektní zpomalovačky a wannabe komplikované vyprávění. Hudba tam nepřestala hrát snad ani na pět vteřin a celou dobu to vypadalo, že film jen končí.

Reverze (2014)

Po té vynikající úvodní honičce přišlo vystřízlivění v podobě příběhu, herců a dialogů. Nicméně respekt za technickou stránku a efekty, který byly prostě parádní. Na Mladé kameře 2015 rozhodně jeden z nejlepších filmů.

Dominik Hašek - Zrozen k chytání (2014) (TV film)

Dlouhá televizní reportáž s nulovou obsahovou kvalitou. Dokonce i s hrubkama ("Chlapec mezi chlapi" WTF?!). Všechno z toho už je v knížkách, a většinou mnohem líp. Archivní záběry se v lepším případě opakujou, v horším nemají souvislost s Haškem (na co jsou tam ukázky, jak nastupují Oilers a Canadiens?). A tak by se dalo pokračovat. Používání videí z youtube...co se na to dá říct. Za den vytvořená bída. Dávat čtyři nebo pět hvězd kvůli tomu, že je Hašek skvělej gólman, je na palici, protože to se tady nehodnotí.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Já jsem strašně chtěl, aby se mi ten film líbil. Jednička je pro mě komediální klasika, na které jsem vyrostl a dodneška se na ni kdykoliv podívám a směju se jak blbej. Jenže dvojka prostě nefunguje. Je divný a smutný koukat se na Jima, jak se snaží svůj výkon hnát až do extrému. U Danielse to paradoxně není tak strašný. Asi sedm vtipů je velice slušnejch, ale kdyby byly v jedničce, patřily by mezi ty slabší. Zbytek je naprosto mimo, prstění babky je IMHO větší fekál než sperma ve vlasech. Ani vlastně nevím, jestli jsem zklamanej. Spíš ne, protože se to z trailerů dalo tušit. V podstatě jde jen o slabou kopii jedničky ve všech ohledech. Navíc nechápu, jak se Farrellyům podařilo, že s dvakrát větším rozpočtem než u původního filmu vypadá tenhle asi tak 3x laciněji.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Jedním slovem: ostuda až na půdu. Více slovy: trapná 80's břečka, která měla jít rovnou na video. Scénář nejspíš ukradli Michaelu Dudikoffovi ze šuplíku někdy před třiceti lety. Akce blbě postříhaná, prostředí hnusný. Triky tak strašlivě špatný, že by se za ně styděli i v roce 1985. Stallone je k smíchu, Arnold k pláči, soudě podle jejich pohybu, oba mají nejspíš dost pokročilou artritidu (další Terminátor bude nejspíš velká legrace). Doufám, že tímhle to končí a čtvrtej díl nebude, anebo že půjde rovnou na DVD a tam zapadne prachem spolu s podobnejma fekálama se Stevenem Seagalem. Nikdy víc.