Temný rytíř povstal (2012)

Film, který se snaží být tak strašlivě komplexní a obsahující snad každý možný téma, až se skoro úplně rozpadne. Ale nic jinýho se asi nedalo čekat, protože jak má člověk překonat Temnýho rytíře? Tím, že Nolan do filmu narval všechno, co fungovalo v TDK, nasteroidoval to a přihodil fůru proslovů a zvratů, který balancují na hranici trapnosti. Na druhou stranu se na ten film nedá moc nadávat, protože vedle něho vypadají víceméně všechny ostatní komiksový filmy jako podfinancovaný omalovánky pro děti. Filmařina na takové úrovni, že většina všech (nejen komiksových) filmů může jen tiše závidět. A ani náhodou se nedá říct, že by ten film nebyl v každé vteřině neskutečně zábavnej. Závěr mě skoro dojal k slzám, teda do té doby, než si Nolan podrazil nohy (poněkolikáté). Tom Hardy jede jak pán.

Blbý a blbější (1994)

Geniální komedie, na které jsem vyrostl, kterou dodneška miluju a nijak se za to nestydím.

Jedna mezi oči (2012)

Walter Hill je totální režisérskej buran. Takovýmu fušérovi by měl už konečně někdo vzít kameru z ruky. Jeho zoufalý přechody mezi scénama, režijně a střihově naprosto nezvládnutý souboje... To už musí být člověk velkej packal, aby i tak primitivní zápletku, jaká je v tomhle filmu, dokázal podat tak, že není jasný, o čem to vlastně celý je. Zřejmě hodně z toho filmu skončilo ve střižně, ledaže by to nedávalo smysl už ve scénáři. Stalloneovy vnitřní monology pravděpodobně dopsaný až v tu chvíli, kdy v postprodukci zjistili, že ten film nedává smysl. Katastrofa od začátku do konce, jediný pozitivum je, že Stallone tu není tak trapnej, jak jsem předpokládal, a že Jason Momoa by při slušným režisérovi a scénáři mohl zahrát velmi solidního padoucha. Jinak Fekál a hodina a půl života, kterou mi už nikdo nevrátí.

Konečná (2013)

První hodinu šíleně utahaná "zábava", u které má člověk problém nezaspat. Vysvětlují se motivace, Arnold je tam spíš vedlejší postavou. Proč to neříct rovnou: první hodinu je to vyloženě nuda. Když se dívám na film s Arnoldem, tak chci vidět Arnolda, jak někoho tříská/střílí/fuckuje, ale tady se neděje ani jedno. Pak něco málo přijde, ale těch pár minut, kdy se něco střílí na hadry, to moc nezachrání. Honička v kukuřici je highlight, ale ve starším Arnoldově filmu by tohle nejspíš skončilo na podlaze střižny. A další věc: film obsahuje přesně 0 cool one-linerů, což je zřejmě věc, která mě nasrala nejvíc. To už musíte být pěkně mrtvej scenárista, aby nejlepší Arnoldova hlášky byly "Vítejte v Sommertonu" a "Jsem šerif". Vizuálně žádná bomba, i když občas se najde pěknej záběr. Podprůměr, kterej, nebýt Arnolda, jde rovnou na video.

Unesená (2012)

Film, co jede na autopilota, kterej občas vypadne. Ono to místy svádí k 3 hvězdám, protože to obsahuje některý dost svižný pasáže, občas nějaká slušná bouračka či něco (Malin Akerman), jenže v tom filmu je několik problémů, který tomu zabraňují vyhrabat se ze škatulky direct-to-dvd shitu. Především scénář je hrozná hovadina. Film obsahuje několik scén, který jsou vyloženě k smíchu (krádež zlata, Josh Lucas jako Terminátor atd.). Hudba Marka Ishama je kapitolou sama pro sebe, protože ta snad vypadla z nějakýho policajtskýho seriálu ze sedmdesátek a díky ní ten film působí jak parodie sebe sama. Nic Cage si to taky zrovna nedává, na druhou stranu - už taky zahrál hůř, takže je to vlastně docela výhra. Nic víc než jednohubka na nedělní večer v telce. A to ještě, když tam nic lepšího nedávají.

Země mrtvých (2005)

Ten film je stejnej jako to hlavní auto: pomalej, těžkopádnej a starej. Není tam jedinej moment, co by dokázal vyděsit, lekačky se dají odhadnout 10 vteřin dopředu, zombie jsou víceméně trapný, protože jsou pomalý. Hlavní zombie navíc pořád jen řve jak magor, takže je to ještě ke všemu místy k smíchu. Kdyby aspoň mlčel. Navíc se Romero občas dopouští brutálních "edwoodovštin", když na sebe nesmyslně stříhá den a noc v jedné scéně (nechápu, jak tohle může ve studiovým filmu v 21. století někomu projít.).

Legenda Van Damme (2011) (seriál)

Velmi málo zajímavých informací, zato spousta nahraných a nevěrohodných scének (především s jeho rodinou, to jsou části fakt na facku), JCVD tam točí jeden film za druhým, ale výsledek je, že se o něm nic nedozvíme. Jeho pocity tam prakticky nejsou (kromě jedné pasáže "Chtěl jsem filmem zachránit svět, ale nepodařilo se mi to!", načež se rozbrečí u stromu - i to ale vypadá jako fake). Chodí tam z pařby na pařbu, ke svejm ruskejm/rumunskejm/ukrajinskejm kámošům. Snad nikde v seriálu ani není, že by někdy cvičil. Piece of shit.

Titanic II (2010) odpad!

Upřímně říkám, že v životě jsem neviděl horší film. Je to moje první zkušenost se studiem Asylum a nevím jestli to dopadlo dobře (smál jsem se a dost), a nebo špatně (bylo to ale ještě horší, než jsem čekal). Film, kde se chaos vytváří tím, že tři lidi utíkají a jeden z nich spadne. Film, kde v potápějící se lodi - kromě posledních deseti minut - není žádná voda. Hrdinové v úplně suchých šatech pronáší věty "Vždyť jsme úplně durch!". Takhle by se dalo pokračovat ještě hodně douho. Kompletně amatérskej počin. Ty dvě hodiny života už mi nikdo nevrátí.

Great Balls of Fire! (1989)

Film sám o sobě je tak na slabší 3 hvězdy, ale Dennis Quaid! Dennis Quaid je v tom filmu tak geniální, že musím jednu hvězdu přidat. On celej ten film táhne, ostatní jsou jen křoví. Minimálně nominace na Oscara ho minout neměla. Jinak ten biják vypadá trochu podfinancovaně, ve scénáři jsou docela velký mezery, který si člověk musí domýšlet a natočený to není bůhvíjak. Ale Dennis Quaid!