Caddyshack (1980)

Místy moc velká improvizace, místy neskutečně geniální ("Co je špatného na práci na pile? Sám vlastním dvě! - Ale moc času tam netrávíte. - To ne, ani nevím, kde jsou."). Takovej Zprávař hadr.

Titanic (1997)

Až nepravděpodobně dokonalý film. Absolutní totální mistrovství v každé vteřině. Od všech, co na tomhle filmu dělali. Vlastně je to tak fantastický, až se chce člověku brečet nad tím, jak někdo může natočit tak bezchybný film.

U-Turn (1997)

Myslím, že Stone to natočil jako dost drsnou černou absurdní komedii, což podporuje několik situací a dialogů ve filmu, a především závěr. To je jasná komedie. Ale trochu moc divná. Musím si to dát znova, pak ohodnotím.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Mistorvský geniální dílo, který je tak perfektní v každé vteřině, až se z toho tají dech. Nemá to daleko do naprosté filmové dokonalosti. Nebýt toho, že v r. 1997 šel do kin Titanic, tohle by posbíralo všechny Oscary. Vyjmenovávat jednotlivosti, který jsou perfektiní, to nemá smysl, protože na tom filmu je perfektní VŠECHNO!

Parník Willie (1928)

Naprosto geniální, smíchy jsem brečel, ani nevím jak. Pro mě nejlepší scéna je, když Minnie začne hrát na krávu a Mickey Mouse si to začne dávat! V tu chvíli jsem neviděl přes slzy smíchu!

Muž se dvěma mozky (1983)

Chvílema geniální a chvílema ne-až-tak-geniální, ale vždycky hodně legrační komedie, na které je poznat Reinerův rukopis (naprosto imbecilní věci a absurdity podáváný jako samozřejmost). Steve Martin tu jede jak blázen. -"Doktora XY zabili v Evropě!" -"Ano, takže nejen, že je mrtvý, ale je i 10 000 km daleko!"

Tajemné okno (2004)

Oldschool paráda, kterou zabíjí konec naprosto šíleným způsobem. Úvodní záběry jsou neskutečně skvělý. Takhle nalákat a pak to pokakat, to je tak ranu. Pěstí. Johnny Depp válí, ale zase ten konec, kde je to, co předvádí, ne moc dobrý. Všechny problémy tohohle filmu se vlastně vztahují ke konci, kterej to dosere a divák to odsere.

Salton Sea (2002)

"Look at the first lady... she's so beautiful."

Hříšné noci (1997)

Už od prvního záběru naprosto geniální film. Anderson hází jednu lepší scénu než druhou, jedna hláška přebíjí druhou (hlavně v uvolněnější první polovině). Burt Reynolds rozhodně ve své nejlepší roli. Je tak moc skvělej, že měl z fleku dostat Oscara. I když je tu spousta velmi zjevných inspirací (hlavně Scorsese), vůbec ničemu to nevadí, naopak se člověk může bavit tím, jak má Anderson nakoukáno. Extrémně zábavnej film, kterej si můžu dát kdykoliv a vždycky mě bude bavit pořád stejně. Plus úžasnej sedmdesátkovej soundtrack. Film úplně bez chyby, kde jedinej záběr nebo věta není navíc. Mistrovský dílo. "Ta moje stará svině, má prdel ve svým čuráku až po okraj!"

Muž beze spánku (1992)

Schrader píše pořád stejně, pořád o tom samým. Film co chce být ve stylu Taxikáře, jenže je bez jeho stylu a bez Scorseseho. Taky bez De Nira a bez všeho, co dělá Taxikáře tak geniálním a odlišuje ho od téhle uspávací záležitosti. Pár zajímavejch dialogů to nezachrání.