X-Men: Budoucí minulost (2014)

Budoucí minulost se snaží vsítit příliš mnoho gólů a daří se jí jen s některými. Spousta scén působí jako natočená jen proto, aby se objevily staré postavy, nejzajímavější nové postavy (Quicksilver!) dostávají hanebně málo prostoru. Velká témata se nakusují, rozuzlení mají potenciál být osudově epická... a u potenciálu právě pro jejich přílišný počet zůstává. Parádní popcorn, oči potěšeny, do X-Menů zamilovaná dušička poněkud rozladěna. /// EDIT: Rogue Cut přináší dostatek milých detailů a vyhlazení prasklin v příběhu, aby si vysloužil nekompromisní plnou palbu. (4* > 5*)

Transcendence (2014) odpad!

Děsivě natahovaný promrhaný potenciál, který je i přes pohodlná sedadla v kině přímo fyzické utrpení sledovat.

Grandhotel Budapešť (2014)

Za mě by to uneslo ještě aspoň dvě plné hrsti Andersona navíc. Moonrise Kingdom zůstává neporaženým starším bratříčkem, ale rozmilé je to stejně až na půdu Grandhotelu. Díky, pane Autore.

Mrtví mezi námi (2009)

Asi do dvou třetin solidně fungující duchařina, náhlý zvrat v zápletce a změna v parodii sebe sama ji bohužel posílá hluboko pod kytky.

Orfeova pieseň (2013) (studentský film)

Téměř profesionální dílo, prosté neduhů a vykazující naopak obrovský tvůrčí potenciál do budoucna. A boží Sandman rovnou napoprvé! Recenze.

Vlk z Wall Street (2013)

Vlk by se velmi rychle propadl do bahna průměrnosti (viňme scénář), nebýt dvou faktorů: DiCapria táhnoucího jej až k nebesům a Scorseseho, stále si pamatujícího "jak to dělal za mlada", i když občas podléhajícího touze předvést přehnaně sebestřednou filmařskou avantgardu. Každopádně při svých třech hodinách je film pocitově delší než mnohé devítihodinové opusy - a to je rána pod pás.

Komando (1985)

S vodkou a partou stejně naladěných přátel pořád stejně geniální jako před 20 lety.

Pán času - The Time of the Doctor (2013) (epizoda)

Pohádkový konec pohádkového Doktora. A díky tomu je nakonec vše v pořádku, jakkoli jsem Moffatovi čím dál více spílal. Nezbývá než jemu i Mattovi ze srdce poděkovat, druhému popřát mnoho štěstí v další kariéře a prvému, ať konečně seriál opustí a nechá někoho jiného vykovat z Capaldiho éry zase tu správnou temnou sci-fi, k jaké to zabíhalo v dobách, kdy jsme mohli Doktora bez váhání milovat.

Ozvěny mrtvých (1999)

Parádní přednes všech zúčastněných v hodně hloupoučkém scénáři. Jako oddechovka ovšem bez nejmenší vady na kráse.