Země bez zákona (2012)

Poctivý chlapácký mýtus až na dřeň. Jediné, co mu k přímočarému tahu na bránu chybí, je jakákoli nadstavba. Pokud za ni nepovažuji zjištění, že se Shia naučil hrát, které je příjemným překvapením roku.

Bez záznamu (2012)

Ač mám většinou ve zvyku pravý opak, tentokrát přidávám svůj podpis pod Ďurův (Cervenak) komentář.

Bůh masakru (2011)

Výborně zahrané, s jednou hlubší scénou... a naprosto zbytečné.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Sympatický nápad dotáhnout nejnovější technologie (FB Timeline...) ad absurdum v podobě dystopických povídek zakopává o spíše druholigové scénáře. Pokud ale Black Mirror přiměje k zamyšlení aspoň takové, kteří si ho pro nedostatek jiných podnětů spletou s filozofií, svůj účel rozhodně plní.

Vendeta (2011)

Při hodnocení zavírám všechny oči (některé dvakrát) a odkazuju spíš na to vyhrazené pro amatérské filmy než ty profesionální, ale sakra.. pro druhou polovinu a především závěr se to počáteční zmatené klopýtání vyplatí přečkat.

Whitechapel (2009) (seriál)

Season 1: 7.5/10 /// Season 2: 8/10 (Důraz na postavy ve 2. sérii seriálu jednoznačně prospěl a dost ho pozvedl.) /// Season 3: 8/10

Ztracen ve vesmíru (2011)

Zkusit si jako debut natočit novou Vesmírnou odyseu? I don't think so, Will... Zcela zásadní sdělení, že k životu potřebujeme lidský kontakt, mě zrovna nevzrušilo a ač za kamerou se Eubank snaží, co to dá (chtěl bych od něj vidět něco s příčetným scénářem), nakonec jsem se ani toho celovečerního klipu k muzice AvA (který by mi ke štěstí bohatě stačil) nedočkal, neboť pánové vždy jen ostýchavě načnou pár tónů a jede se dál. Tak tedy někdy příště a místo úspěšnějšího z epigonů zůstává Moonu.

Pán času (2005) (seriál)

Season 1: 8/10 /// Season 2: 9/10... Některé díly pořád skřípou, ale hravě to přebíjí ten zbytek: geniální David Tennant, postavy, které se velmi rychle stanou vašimi nejlepšími přáteli a fakt, že nastupuje nevyléčitelná závislost. /// Season 3: 7/10 Zatím nejslabší série, hlavně kvůli Martě, která je ukňouraná, protivná a na laťku, nastavenou Rose, ani nedohlédne. Člověk na toho Doctora ale pořád musí koukat úplně zamilovaně! /// Season 4: 9/10 DoctorDonna! Potřebují slov? Potřebuje fenomenální David Tennant a jeho velkolepé finále slov? Just watch and love them... /// Season 5: 6.5/10 Velký propad... Je třeba si zvykat na kompletní novou crew, jinak nastaveného Doctora (Smithovi se Ničitel armád rozhodně věřit nedá a tvůrci se o to ani nesnaží. Na rozdíl od Tennanta se proplétá jednotlivými problémy s hravou nahodilostí.), navíc příběhy jsou slabší (s podstatnou výjimkou úžasného Vincenta) a chybí nějaký pořádný centrální příběh. /// Season 6: 7/10 Please, kill the Ponds already! /// Season 7: 6/10 Velká přehlídka Moffatovy nemohoucnosti. Pondovi odepsáni přesně tak "nějak mimochodem", jak žili, pár silných dílů v druhé půli a snad nejslabší závěr doposud. Podstatná šance, že 8. sérií to Moffat definitivně pohřbí. :-(

Hodinka (2011) (seriál)

Season 1: 10/10 /// Season 2: 10/10