Duna (2021)

Ach, ten pocit, že se člověk v kině znovu narodil, který umí navodit ty nejlepší z nejlepších filmů! Duna je čarokrásná, úžasná a perfektní. Chci ji vidět znovu a znovu a znovu a v nejmenším nepochybuju, že se spolu s druhou částí stane jedním z nejzásadnějších filmových sci-fi našich časů.

Richard Jewell (2019)

Klasický, mile civilní Clint, který svou režií pozvedne i poměrně slabý scénář o level výš. Not great, but definitely not terrible.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

(Director’s Cut, den po promítání Shining) … Skoro za plný počet! Příběh šlape, za celé 3 hodiny ani jednou nenudí, herci jsou špičkoví a láskyplné propojení s Kubrickovým majstrštykem dodává v zásadě jednoduché fantasy o boji hodných mágů proti upírům (nezlobil bych se ale vůbec za seriálové pokračování!) další krásnou vrstvu.

Sebevražedný oddíl (2021)

Rozhodně to není takový zázrak, jak kritici slibovali, ale první půlka je opravdu zábavná, s Gunnovým podpisem all over it. Postupně se to ale začne brát vážněji, jak mají v DC bohužel ve zvyku a tempo začíná stagnovat. Pořád ale bohužel zdaleka nejlepší DC film (z hlavního proudu) za dlouhou dobu.

Black Widow (2021)

Mnohem šťastnější výběr pro návrat do kina po letech, než jsem čekal! Úvodní část perfektní, titulky taky, dál mě trochu - ale ne přehnaně - štvaly scénáristické zkratky typické pro tu béčkovější část MCU produkce. Na tlačení family patosu je kupodivu použita chirurgicky přesná míra hrubé síly a nikdy nejde za čáru. Co musím obzvláště vyzdvihnout jsou perfektně nasnímané akční scény a skvělá bojová choreografie, takhle jsem si u akčního filmu už dlouho nepomlaskal! Zajímavý fakt - v posledních několika letech mají ty nejlepší akční filmy vždy ženskou hrdinku.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Tu se nedá aplikovat nic jako pokus o objektivní hodnocení. FRIENDS is life.

Baelin's Route: An Epic NPC Man Adventure (2021)

Velká paráda, co na začátku chytne za srdíčko a do konce jej nepustí. Líbí se mi zdejší komentář, že je to taková Avengers: Endgame pro fandy VLDL :)

WandaVision (2021) (seriál)

Nakonec za 4 s velkou podminkou... po takřka genialni prvni pulce serial zapadl do starych koleji marvelovskeho popcorn-prumeru. Škoda.

The Prom (2020)

Perfection. Muzikál, podvratný muzikál, a sdělení, které by nám všem mělo být úplně jasné, ale bohužel není, v jednom. Přál bych si trošičku méně prvoplánovosti, byť je nakonec zcela... plánovaná, ale toť vše. Miluju to. Screw you, csfd users.

The Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Byla-li první série za 5/5, druhá je za 10/5. Neskutečně sebevědomá práce s Lucasovým odkazem (a již i odkazem samotných tvůrců na jejich Clone Wars). Samotný závěr byl vysněnými epizodami 7-9 v deseti minutách. Neskutečný splněný sen. Zbývá už jen pořádně nakopnout Filoni/Favreu univerzum zbytkem seriálů a Rey a spol. odstřihnout jako alternativní realitu.