Na západní frontě klid (1930)

Zdařilá adaptace knihy od Remarqua, která se stala mou srdeční záležitostí, ani po tolika letech nepřestává být tolik výmluvnou.Člověk by se až divil, že zvuk atd. ani takřka po 80 letech, zůstává v takové kvalitě....silnější 4*.

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Zbožňuju gangsterky, takže při pohledu na 86x50 minut dobře hodnocené mafiánské televizní epopeje, řekl jsem si, to musím mít.Po prvních dílech se mi vytvořila závislost ohrožující můj už tak nezdravý život, jelikož jsem sledováním tohoto seriálu trávil dlouhé noční hodiny.Velké, rozsáhlé, propracované, skvěle natočené osudy jedné rodiny z New Jersey s narážkami na Kmotra, Godfellas atd.Třešničkou na dortu je výborná hudba a výkon Jamese Gandolfiniho.

Gran Torino (2008)

Koukám se takhle jednou na žebříček 200 nejlepších filmů, co je za novinky a najednou mi bije do očí.GRAN TORINO- co to sakra??!Po shlédnutí filmu ale zjišťuji, že si ty vrchní pozice sakra zaslouží.Film nasycený sarkastickými a rasistickými hláškami až po strop, vulgární italský holič, dokonalý konec a jedno nádherné autíčko z roku 1972.Clint umí jak v roli zamračeného amerického poláka, tak na vrchím křesle.Sakra dobrá práce Walte Kowalski!

Velmi křehké vztahy (2007) (seriál) odpad!

V těchto případech by člověk mohl dávat odpad jen z televizních šotů a ukázek, ael to se přecijen nedělá, tak jsem dal těm jejich "vékávéčkům" šanci.Ale jestli se něco stalo, tak, že jsem chytnul střevní chřipku.

Sex Drive (2008)

Nudná laciná záležitost, kterou jsem bohužel viděl ve verzi Director´s cut.Plusem je šílený James Marsden...pár humorných situací se najde, ale jen poskromnu.

Milionář z chatrče (2008)

Načančaná vlezprdelovská pohádka, která by možná v jiné době takový úspěch neprožívala.Z mého pohledu přeceňovaná, jak širokou veřejností, tak i silně přeceněná při oscarovém večeru.Zas tak úžasné to nebylo, 3-4 *.

Kdysi byli bojovníky (1994)

Syrovost se mísí s krásou.Není co dodat, silný zážitek.Snad jen, že nikdy jsem chlapovi nepřál kastraci, ale tady...tady mu ji bude přát skoro každý.

Kmotr III (1990)

Budu další zezástupu, který vidí trojku jako "bolístku" celé trilogie.Ovšem Kmotr je stále Kmotr, a poslední díl dovršuje asi nejvydařenější trilogii v dějinách filmu.Napatlaný Pacino mi sice nevoní, ale stále silný zážitek.

Útěk do divočiny (2007)

Tenhle film je prostě nádherný, jak Vedderova stránka, jak obsah, tak i vizuální podívaná.