Hartova válka (2002)

Atmosféra, dokonalá. Bruce Willis je skvělý herec a koneckonců, Colin F. hraje ještě lépe.

Lenssen & spol. (2003) (seriál) odpad!

Obávám se, že těžko dokážu definovat, co přesně se mi na tomhle zvěrstvu zdá špatné. A nebo co je dobré, toho bude mnohen méně. Některé herečky ? Debilita hlavních hrdinů ?

Soudkyně Amy (1999) (seriál) odpad!

Jednou jsem se zasmál.

13 (2008) (TV film)

Četl jsem všechny, které vyšly. I když to není tak dobré, jako komiks (ani jako stejně tak báječná hra), tak XIII atmosféra je stále cítit. A to se cení.

Fontána pro Zuzanu (1985)

Bezútěšná atmosféra vyschlé fontány, strašná hudba (až na Voda co...), socialistické sídliště (Lucie a chobotnice mám rád, Panelstory se mi líbilo, paneláky to nebude), nuuuuda děj a tak dál

Jak se krotí krokodýli (2006)

Ten děsivý ksicht Mádla mě asi už bude strašit do konce mého filmového života. To je tedy dokonalá ukázka neherce, který se snaží být herec a pořád a pořád to nejde. Někdo má obličej jako žába a je úspěšný (Táborský - mám ho velmi rád, Jude Law - trochu), ale jemu se to nedaří. Rodinná komedie, hahá

Milionář z chatrče (2008)

Prvotní očekávání je tak na hodnotě 75%, jsem raději skeptický. Pravé hodnocení doplním, až film shlédnu.

eXistenZ (1999)

Další film, u kterého jsem se naštěstí nezklamal. Čekal jsem něco dobrého. Sice to měl být cyberpunk (a on to cyberpunk je, ale u toho vždy čekám velkoměsta, přetechnizovanou společnost, ne v podstatě venkov, který vypadá úplně normálně), ale nakonec byl. Jen jiný, než mám na mysli. Nevadí. Ze začátku jsem moc nadšen nebyl, plno divných slov, která se vysvětlila až v průběhu filmu. Ale od chvíle, kdy v autě utíkali pryč se to změnilo. Upřímně řečeno, nevšiml jsem si, že těch 12 vybraných se opravdu v budoucnu objeví v jejich realitě. Tedy, tím myslím, že jsem si uvědomil, že sedí na těch židlích až v momentu, kdy jsme se ke konci filmu "vrátili" (kdo ví) do reality. Byly tam hnusné scény. Zapojování konektorů do těla by mohlo probíhat i bez těch slizkých scén. Jako když se zapojuje jack kablík, suše, prostě port zabudovaný v těle. Krev mi nevadí, tu mám rád. Ale ta dvouhlavá potvůrka byla hezká. Tento film se mi dosti líbil. Je strašně neurčitý, ale nepůsobí to ve mě špatné pocity. Líbí se mi ta podivnost, nenormálnost a nejistota. Jak jen je ta nejistota velká, je obrovská. Nikdo neví, kdo je kdo, jak to nakonec mělo být, jak rozdělit lidi na dobré a špatné, nebo ty normální. Kdo je kým a kým není. Paráda