• Krátkometrážní

Pomoc! (1965)

Baječný film, který jsem viděla snad stokrát a pořád se mi líbí. Písničky Beatles ani nemůžou být špatné, příběj je zamotaný a o vtipné situace není nouze. Kajlííí:)

Never Say Goodbye (1946)

Příběh jedné rodinky s roztomilou holčičkou, vtípky jsou místy křečovité a holčička je přespříliš sladká. Přesto snímek působí docela sympaticky.

Ozvěny mrtvých (1999)

Kdo nevěří, že se dá člověk zhypnotizovat, tak ať u toho raději zůstane a nezkouší to, toto by vám nejspíš poradil hlavní představitel snímku Tom (Kevin Bacon). Po tom co se nechá zhypnotyzovat od své švagrové začíná vidět věci, kterým se dá jen těžko uvěřit a nevidí je sám, ale i jeho syn. Musí všemu přijít na kloub nebo se přízraků nikdy nezbaví. Představitel dětské role mi hodně připomínal klučinu z Šestého smyslu a i námětem bych tento film ke smyslu přirovnala. Vše je pěkně načasováno, bez větších hluchých míst. Nenudila jsem se, ale Něco mi k přece jen scházelo. Těžko říct Co. Každopádně je to ve svém žánru nadprůměrný thriller.

Městečko prokletých (1960)

Jednoho dne v jednom městečku usnou všichni místní, zvířata i náhodní příchozí. Za 9 měsíců už mají všechny ženy (i panny) novorezeně. Dětičky vyrůstají v malé stvůry, se svítícíma očima. Moc jsem se při tomto filmu nebála a přitom jsem se na film dívala docela pozdě v noci, ale i tak celkové zpracování se mi líbilo. Ty děcka opravdu nebyla roztomilá. Zvlášť ten chlapeček, který hrál vlastně za všechny děti. Pokud si vzpomínám tak v celém filmu ze všech dětí mluví pouze on. Ostatní si jen svítí očkama:)

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Depp je zde takový roztomilý podivín, děti jsou vybrány skvěle, naprosto se hodí do svých rolí. Dobrodružství tu čekají na každém rohu, pro nehodně dětičky však málokdy dopadnou dobře, musí se počítat s následky na celý život. Lepší, zábavnější a barevnější než "Pan Wonka a jeho čokoládovna", toto dílo bych však nezavrhovala...líbilo se mi také.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Špičkový seriál plný originálních hlášek. Přesvědčívý je obzvláště Chris Barrie, kterého si snad ani v jiné roli nedokážu představit. Tak trochu parodie na všechny Star Treky a jiné vesmírné i jiné seriály, kde vystupují hrdinové co chtějí spasit svět. Najdete tu i spoustu odkazů na jiné filmy...Casablanca, Funny Girl. Nejoblíbenější epizodou pro mě navždy zůstane Polymorf (Jednou budem dáál, jednou budem dáál)

Střihoruký Edward (1990)

Edward je jako malé dítě - ničím nezkažený, důvěřivý a láskyplný. Jak se toho dá zneužít vám ukáže nejedna postava filmu. Johnny Depp je zde opravdu roztomilý, zranitelný a vzbuzující lítost. Sochy z keřů vypadají trochu kýčovitě, ale to už je vedlejší. Konec dokonalý, přesto si tajně přeju aby to dopadlo jinak Málem bych zapomněla na hudbu Dannyho Elfmana - pohádková, tajemná, mrazivá, čarokrásná...bez ní by to nešlo.

Zpívání v dešti (1952)

Když si na tento snímek vzpomenu, vybaví se mi optimistická atmosféra celého díla a americký úsměv Gena Kellyho. Klasika s klasickou scénou "Zpívání v dešti" je spontánním vyjádřením radosti ....když to vidím, hned bych se přidala a pár kroků s deštníkem zkusila společně s Genem. Ale ani ostatní taneční scény a písně muzikálu příliš nezaostávají za touto. Určitě bych ještě zmínila "Good Morning". Nejvtipnější jsou scény z natáčení zvukového filmu kde se snaží "hrát" afektovaná fiflenka Lina (Jean Hagen).

Před úsvitem (1995)

Nejkouzelnější romantický, konverzační film, jaký jsem měla zatím tu čest shlédnout. Herci hrají tak, že to není ani poznat...jsou zcela přirození ve svém projevu, baví se o běžných věcech, vyjadřují své názory a chovají se celkově jako obyčejní lidé. Herecké duo Hawke a Delpy jsou takřka jediným herci a jiskra mezi nimi určitě nechybí, nenudí ani na chvíli, stále je si o čem povídat....celé je to vlastně takové obyčejně krásné. Velkou pravdou je, že v jednoduchosti je krása. Závěr je jen třešničkou na dortu...jestli se vám to líbilo doporučuji se mrknout na pokračování "Před soumrakem".

Kameňák (2003)

Film?? Řekla bych, že opravdu jen ten odpad. Hlavní a nejspíš jediný účel pobavit nesplňuje ani náhodou, "vtipy" jsou trapné, nezasmála sem se snad ani u jednoho. Herecké výkony ubohost, ale při takovém scénáři a pod takovým režisérem je opravdu těžké jakkoli zazářit. Ale hlavně nezapomínejte Pan Troška to dělá pro pobavení lidu a ne pro kritiky i když je pravda, že jsem se už se setkala s pár lidmi, kterým se to líbílo..no radši už dál bez komentáře