Čintamani & podvodník (1964)

Vynikající detektivka, i když ji chybí určité zlomové body. Příběh příjemně teče a v podání českých mistrů na Vás dýchne doba první republiky.

Senna (2010)

Poutavé uvedení do života velkého jezdce.

Ip Man (2008)

Film v nádherných vizuálních barvách. Závěrečné sekvence a skutečnosti o Mr. Leeovi ještě více dechberoucí. Jsem připraven zkusit nové bojové umění. Tohle je film motivace. Tohle je film krásy. Tohle je oranžová barva, která prochází celým dílem a uklidňuje mého ducha. Doporučuji všem milovníkům filmu.

Zátoka (2009)

Odvážný film, vřele doporučuji široké veřejnosti a zejména ochráncům přírody. V době Fukušimy je to zajímavý pohled na skutečného japonského ducha. Že by mezi národy nabyly tak velké rozdíly, jak se na první pohled může zdát?

Jak vycvičit draka (2010)

Nejkrásnější, dechberoucí film o dracích. Škoda, že v tom chybí ruka českých jeskyní a schopností pana Trošky.

Bitva o Černobyl (2006)

Nejlepší film o Černobylu k dostání. Nevěřím, že lze vytvořit něco lepšího. Leda se jít podívat přímo do ruských archivů a tam nepovolané osoby nepustí. Skvělý film v aktuální chvíli, kdy Fukušima hrozí. Podle mě povinný film pro ty, co chtějí prokouknout aktuální situaci v Japonsku a poznat motivace politiků. Pokud uvidíme stoupající dým z Fukušimy, bude Vám jasné, že přesně takto to vypadalo v Černobylu. A nepotřebujete k tomu komentář žádného politika. Ani paní Drábové.

Počátek (2010)

Výborná prácička Christophera Nolana jako obvykle. Přímo futurologický film. Vítejlte v logisticko-průmyslové budoucnosti.

Černá labuť (2010)

Po dlouhé době lehce zajímavý film, který však z velké části kopíruje Eliota. Přesto se v něm dá najít vlastní konstrukce příběhu, který dokáže upoutat. A to zejména toho, který se dívá na první díl z této příběhové provenience.