Zdrojový kód (2011)

Film jako takový má hodně zajímavý nápad. Nechává to v člověku otázky, jak je možné, že šlo tohle a tamto ne; proč se neudělalo tohle, když šlo tamto atd. Jediné, co se mi na filmu nelíbilo byl jeho konec. Jak už tu kdosi psal - mohli ten konec useknout dřív a neudělat z toho "happily ever after". Jenže ... to by zase nebyl americký film, že?

Angelika, markýza andělů (1964)

Strhující příběh mladé ženy, která nenechá jediné srdce chladné. Film se neokouká, příběh se neomrzí a člověk se k tomu vždy rád vrátí. Proč? Protože je tu vidět ta krásná a čistá láska, kterou jen tak něco nezlomí. Útěk z reality to krásné Francie. Angelika je jedním z nejlepších romantických historických filmů, které kdy kdo natočil. Ani pět hvězdiček mi nestačí, abych to ohodnotila tak, jak si to dle mého názoru zaslouží. Angelika a Joffrey - nejčistější a nejupřímnější láska na plátně.

Pýcha a předsudek (2005)

Ukázka důležitosti majetku nad láskou a city. Krásný boj matky a otce o dobro dcer. Film, kde se to hormony jen hemží je příjemnou oddychovkou a takovým flashbackovým vtáhnutím do časů dávno minulých. Čistá láska, čistá nenávist, to je to, co mne v tomto filmu bavilo asi nejvíce – když nepočítám výkon Kiery, protože ta v Pýše a předsudku nemá chybu. Dokonale vystihuje krásu, inteligenci, samostatnost i drzost, která si získává srdce kde jakého muže.

Mamma Mia! (2008)

Jednoduchý příběh filmu je kompenzován velkými osobnostmi hereckého nebe. Ačkoliv se jedná o film, kde se objevuje pouze pár postav, divák si toho jen stěží stačí díky rychlému spádu událostí povšimnout. Film se mi líbil hlavně proto, že se lišil od filmů, které doposud přišly do kin. Někomu se může zdát, že je to jen obyčejná komedie, ale je to spíše muzikálová romantická podívaná.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Další upíři, další smrtelníci, další láska. I přesto, že se poslední dobou roztrhl pytel s upířím tématem, tento seriál má něco do sebe. Člověk před sebou nemá jen příběh dvou zamilovaných lidí, ale sleduje tam i další osudy a to dělá seriál mnohem zajímavějším. Od dob Buffy je to po dlouhé době opět seriál, kde je všechno – upíři, čarodějky, vlkodlaci. Soupeření dvou bratrů o jednu ženskou? Jo, opět ta samá zápletka, ale je to alespoň oživeno výbornou Bonnie, která hodně připomíná Willow – s každým dílem je silnější a zkušenější čarodějnicí. První série byla super, ale druhá? Ještě lepší – měla spád, člověk se nenudil. Jen to je víc pro holky než pro kluky, ale to je už i z názvu jasný a pochopitelný.

Správci osudu (2011)

Film, který člověka donutí přemýšlet „Co by, kdyby“. Občas se člověk při procházení dveří ztratil, ale pořád to byl film, který člověka nutí dívat se a nedocházet od něj. Matt Damon tam má konečně normální roly, kde si nehraje na lamače srdcí či krotitele čarodějnic ve mlýně. Filmu jsem dala 4*už jen proto, že hlavní hrdinka konečně byla normálně vypadající tmavovlasá ženská a ne nějaká nakroucená modelka. A příběh? Ano, chytlavý, zajímavý, ikdyž s odhadnutelnou „zápletkou“.

Voda pro slony (2011)

Nejsem fanynkou Roberta Pattinsona, ale musím říct, že vážná role, kterou sehrál v tomto filmu mne překvapila - mile. Jako každý romantický film, i tento má jednoduchou zápletku - dva chlapi, totálně odlišní a jedna krásná ženská. I přesto všechno to však není klasický romantický film, jak si kde kdo díky Robertu Pattinsonovi. může myslet. Jediné, co mi vadilo, bylo násilné chování ke zvířatům - trpěla jsem, ikdyž jsem věděla, že je to "jen film". Film bych doporučila těm holkám, jejichž partneři odmítají chodit na slaďáky - i oni si tam totiž něco najdou.