Druhá šance (2012)

Vynikající film, který zachytil situaci většiny manželství. Vyprchávající touha, láska, přitažlivost, sex ... Meryl opět exceluje a Tommy jí náramně doplňuje. Po dlouhé době opět komedie, u které se člověk od srdce zasměje a to od začátku do konce. Oddychovka, která člověku ukáže, jak to může fungovat - bez nevěry, bez podvádění a bez lhaní - jen člověk musí trochu chtít a ne to vždy všechno hned vzdát.

Rebelka (2012)

Pět hvězdiček dle mého názoru nestojí. Po dlouhé době opravdu moc hezky zpracovaný film, kde je jinak ukázán vztah matky a dcery. Film je prošpikovaný hláškami, kde občas člověk nestačí smíchy ani popadat dech. Musím říct, že je to jeden z nejlepších animáků, který jsem v poslední době viděla a přiznávám se, že jsem ho určitě neviděla naposledy.

Bez kalhot (2012)

Viděla jsem film v předpremiéře a předčilo to mé očekávání! Film dělaný pro ženský, kde se to hemží polonahými muži, tancem a v kinosále se ozývá achání pokaždé, když se na scéně objeví (ať už oblečený či svlečený) Channing Tatum. Každý z hlavních představitelů má něco do sebe, příběh je taky zajímavý (ikdyž po tolika filmech o mladých klucích, už by se dalo říct, že tak nějak odhadnutelný), stále ten film dokáže zabavit na celých 110 minut. Kdybych mohla, dám mu hvězdiček mnohem více jak pět. Hudba super, taneční kreace luxusní...Co dodat ... :) Utřít sliny a nenechat si "zkazit chuť" při pohledu na pupkáče v ulicích.

Železná lady (2011)

Margaret Streep - jinak to ani definovat nelze. Meryl zahrála roli Margaret bravůrně. Story jako taková člověku, který se o dějiny moc nezajímá, nic moc neřekne. Míchání halucinací s realitou člověka dokážou během filmu zmást natolik, že neví, kdy je to pravda a kdy ne. Film, u kterého jsem si pobrečela a zasmála se zároveň. Po dlouhé době výborně zpracované životopisné dílo.

Báječný hotel Marigold (2011)

Výborné obsazení, výborné umístění příběhu a konečně to není jen film o bandě mladých lidí! Člověk díky tomuto filmu vidí Indii takovou, jakou by ji sám nikdy nepoznal - a to tam může vycestovat jak chce. Škoda jen, že kino nepřenáší i vůni - protože jen vidět a slyšet život v Indii nestačí. Pět hvězdiček za super oddychovou komedii, která občas vžene slzy do očí.

Temné stíny (2012)

Tim Burton změkl ... kde je ta temnota ala holič či nevěsta? Depp odvedl skvělou práci v roli Barnabase a jen díky němu a Pfeiffer to bylo koukatelné. Film není špatný, ALE ... něco tomu chybí. Plus se mi opravdu moc nelíbilo, že některé scény vyvolávaly pocit parodie Twilight series či Smrt jí sluší.

Avengers (2012)

Marvel a jeho hrdinové - co film, to nádhera a mít je všechny pohromadě v jednom snímku? SUPER! Hudba super, dialogy ještě luxusnější, spousta vtipných momentů a i když některé byly předvídatelné, i tak jsem z nich byla nadšena. Každý fanoušek nějakého hrdiny si při tomto filmu přijde na své. Já osobně jsem byla nadšena Iron Manem, jeho egoistickým vystupováním, jeho hlášky a gagy jsou k nezaplacení. Když se konečně celý tým sehraje, je to radost pohledět, ale občasné hašteření z počátku filmu alespoň částečně nutí diváka pochybovat nad tím, zda se to Avengers všechno povede nebo ne. A náznak druhého dílu? Ano prosím! Jen ať je tu!

Koupili jsme ZOO (2011)

Film, který člověka během chvíle rozesměje a rozpláče. Damon, co se hereckého výkonu týče, nezklamal. Johansson svou roli také zvládla velice dobře. Prostě pohodový rodinný film. Každý si v něm najde svoje, ikdyž spousta věcí se dá předvídat, stále některé věci mohou člověka překvapit. Nejúžasnější je, dle mého názoru, herecký výkon Maggie Elizabeth Jones - sladké holčičky, který na svůj věk je občas až překvapivě dospělá a rozumná. Zaslouží si to 5* už jen pro ta krásná zvířata a to, že to od začátku není lovestory jako většina dnešních filmů.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Říkala jsem si, že jednička byla docela dobrá, lekavá a nechutná a že se teda podívám na čtyřku (s tím, že dvojku a trojku jsem neviděla). Bohužel musím říct, že si to víc jak jednu hvězdičku nezaslouží. Herci OK - nebyly tam uječené modelky jako ve většině filmů s podobnou tématikou. Nevadí mi násilí či krev ve filmu, ale tady u některých scén se mi zvedal žaludek až moc. Není tam nic lekavého, nic, co by člověk neodhadl dopředu či překvapujícího. Snad až na úplný konec, který člověk nečeká, ale místo, aby se lekl (jak je to jistě myšleno) se začne smát a směje se ještě v polovině titulků. Přijde mi zbytečné točit x dílů o něčem takovém..Občas je opravdu méně více.

The Tunnel (2011)

Chybou filmu je ukázka těch, co přežili. Člověk pak už jen čeká, co se bude dít a co se komu stalo a proč zrovna těm přeživším se nestalo nic. Záběry z průmyslových kamer jsou fajn doplňkem a navozují pocit reálna. Občas mi to přišlo jako kopie Blair Witch, jen s trochu větším rozpočtem. Docela mi vadil dlouhý záběr rozbité kamery - nic nebylo pořádně vidět, jen to ve mně vyvolávalo pocit, že mám zničenou obrazovku :)) Dobrou atmosféru dokreslují tunely a kanály, kazí to naopak ječení a pobíhání a rozmazané nic neříkající záběry. Real horory jsou fajn, ale už je jich taky moc. Každopádně, když u toho člověk moc nepřemýšlí, tak je to fajn film na večer.