Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Jednička byla super, dvojka byla strašná a trojka? Bomba! Bála jsem se jaké to bude po takové době, Lloyd a Harry opět na scéně a byla jsem mile překvapena. Dlouho jsem se nesmála u žádné komedie tak moc jako u této. Ano, některé věci se dají předvídat, ale celkový dojem je fakt super. Myslím, že i na hlášky byl film dobře udělaný a prostě Carry a jeho grimasy opět nezklamaly. Náramně jsem se bavila a myslím si, že tohle byl nejlepší ze všech třech filmů Blbý a blbější. Jen prosím - už žádný další, ať to zůstane takhle skvěle zakončené!

Železná srdce (2014)

Viděla jsem už spoustu válečných filmů, takže jsem tak nějak předpokládala, co asi mohu od tohoto filmu očekávat. A jak jsem se spletla! Film mě naprosto pohltil, že jsem si ani neuvědomovala, že v kině sedím 140 minut. Brad Pitt byl excelentní a Shia LaBeouf (ač ho nemám moc v oblibě) mě velice překvapil, role Bible mu sedla. Celkově mě ten film opravdu dostal, určitě to považuji za jeden z nejlepších válečných filmů, které jsem viděla...U filmu se nešlo nudit, nešlo ani moc předvídat a to mne bavilo asi nejvíc. Scéna s Tigerem byla (pro mne jako holku) asi nejzajímavější a poslední část filmu, kde stojí 5 chlapů proti neskutečnému množství nacistických SS .... wow! Ten čas strávený v kině za to stojí a pět hvězdiček si film na 100% zaslouží.

Nekonečná láska (2014)

Fajn oddychovka ... kde nechybí snad vůbec nic: otec nenávidící přítele své dcery, otec podvádějící matku, scéna s ex přítelkyní, kde nová přítelkyně uteče, autonehoda, zabásnutí a otec platící kauci, oheň v domě a otec měnící názor na přítele své dcery.... Jako ano - nemusíte u tohoto filmu myslet a jen sledovat ...

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Na rozdíl od prvního dílu i přišlo, že tento díl je víc nabitý akcí a boji. Odehrává se v přítomnosti, zápletka sice taková hodně přitažená za vlasy, ale na druhou stranu skvěle zapadající do schématu Kapitána Ameriky. Co se mi opravdu na tomto díle líbilo, že jsem se smála po většinu filmu a to díky skvělým hláškám, které film obsahuje. Myslím si, že vtipné průpovídky tomu filmu, vedle akčních scén, dodávají spád a ani mi nepřišlo, že jsem v kině už dvě hodiny. Scarlett Johansson opět výborná, stejně jako Samuel L. Jackson. Co se týče role Roberta Redforda, sedla mu a jeho výkon je tam naprosto úžasný. A ano, hlídač v muzeu se svým "I am so fired for this" je nezapomenutelný. Kdyby šlo dát více hvězdiček, tak to udělám. Teď jen doufám, že na další díl nebudeme muset čekat moc dlouho.

12 let v řetězech (2013)

Vzhledem k tomu, že jsem přečetla dost Slaves narratives, můžu říct, že zpracování příběhu Solomona Northupa je vynikající. Ne nadarmo dostal tento kousek Oskara za nejlepší film. Příběh je, až na začátek, stejný jako všechny příběhy uprchnuvších otroků. Film se mi líbil a mít možnost mu dát více hvězdiček, udělám to. Kostýmy naprosto super, slang otroků byl zachycen výborně, herecké výkony někdy až dech beroucí a jediné, co mi tam snad trochu vadilo byl Brad Pitt. Je prostě až moc moderní na takovýto film...Po dlouhé době je to něco jiného než sladký americký film, kde je dobro zvítězí nad zlem .... protože ikdyž příběh pro Solomona končí dobře, je to jen smítko oproti těm, co pro ně příběh otroctví skončil špatně.

Yves Saint Laurent (2014)

Nevěděla jsem o Y. S. L. vůbec nic než jen to, že je to návrhář. Po shlédnutí filmu jsem věděla navíc to, že byl na drogách (kdo z této branže není?), že byl homosexuál (kdo z této branže není?) a to je vše. Zpracování bylo zvláštní, zmatené, a především zdlouhavé. Film má sice 106 minut, ale myslím si, že by se většina dala vtěsnat do 45 minut a tudíž by se divák třeba ani nemusel moc nudit. Co se týče dialogů - byly dosti jednoduché, naopak moc krásné bylo vidět všechny ty modely, ať už na papíře namalované či na modelkách ušité. Film by měl získat podtitulek "A jeho sexuální život", to by pak odpovídalo tomu, o co ve filmu převážně jde. Kdybych toto všechno věděla předtím než bych na film měla jít do kina....nešla bych, protože film neodpovídá tomu, co od něj divák očekává. Dvě hvězdičky a to ještě s přimhouřeným okem...

Vampire Academy (2014)

Četla jsem celou sérii a naprosto mne uchvátila. Na film jsem se těšila, neviděla jsem jediný trailer či jakékoliv video dříve než jsem vkročila do kinosálu. A výsledek? Ano, film se od knihy v některých věcech liší, ale já jsem byla naprosto spokojená. Bitvy, které se ve filmu odehrávají jsou skvělé a že těch scén tam není málo. Možná bych si trochu představovala představitelku Vasillisy, ale tak holt režisér měl jiné požadavky. Každopádně, příběhově je to určitě pro teenagerky (ano, těším se na hodnocení odpad atd od kluků), ale myslím si, že když na ten film půjde člověk bez předsudků ve stylu "další s*ačka ala Twilight", tak nemůže odejít nespokojený. Těším se na další díl, protože ten otevřený konec slibuje brutálnější a temnější podívanou. Celkový dojem? Skvělý.

Hostitel (2013)

Jako jedna z těch, kdo četl knihu Hostitel jsem tento film prostě MUSELA vidět! A výsledek? Jsem nadšená! Sice na knihu to nemá, ale který film v dnešní době kopíruje knižní předlohu do posledního písmenka? Ano, defacto žádný. Příběh je pro většinu lidí jednoduchý, předvídatelný, se spoustou trapných momentů...jenže když se na to jde člověk podívat jako na film, který by měl být trochu sci-fi a ten člověk nemá rád sci-fi, je to přesně to, co by se mu mělo dopřát. Milostný trojúhelník bravůrně vyřešený koncem; Poutnice získavajíc si více diváků na svou stranu než v ní uvězněná Melanie; na první pohled pěkní chlapi; happy end, který zanechává prostor pro spoustu otázek ... Ano, film, obsazení, hudba a i scenérie hodnotím pěti * a těm, kteří mají předsudky už jen kvůli tomu, že knihu napsala autorka Twilightu S. Meyer radím: Nechoďte na to, stejně se vám to díky vašim předsudkům líbit nebude a škoda pak každého hanivého komentáře.

Bídníci (2012)

Musím přiznat, že jsem se obávala jaké bude vidět zpívajícího Crowa či Jackmana, když je oba znám z naprosto odlišných filmů. A upřímně mne tento film a obzvláště jejich výkon neskutečně překvapil. Příběh sám o sobě je jedna věc, obsazení a výkony jednotlivých herců jsou věc druhá a asi ta nejzásadnější. Tercety, které ve filmu zazní jsou dech beroucí a nejedna scéna vžene divákovi slzy do očí...Ať už je to Fantine, která zpívá o zklamání, či Eponine a její slavná píseň "On my own", jediné oko nezůstane suché. Myslím, že lepší začátek roku 2013, co se filmů týče, jsme nemohli zažít.

Sněhurka (2012)

Sněhurka tak trochu jinak? Proč ne! Člověk se u filmu zasměje nad vtipnými replikami i nad nápady jako třeba obří trpasličí lupiči. Po dlouhé době jedna neklasická pohádka, která má sice šťastný konec, ale způsob, jakým se k němu princezna s velkým obočím dopracuje je super. Julia Roberts je opět nepřekonatelná ve své roli a princátko jako štěňátko? Ano, stojí to za to shlédnout.