Krvavá sklizeň (2007)

Horor založený na oskarovej Hilary Swank, slušnom a zaujímavom príbehu (aj keď som si to spočiatku nemyslel), ľakačkách a vizuálnych hračkách. Teoreticky to mohlo stačiť, no podľa mňa sa tak nestalo. Film doplatil na nudnú vysvetľovaciu prvú polovicu, u mňa aj na scestných ľakačkách (ktoré ma slušne rozčulovali, lebo ich bolo dosť), no a celkovo sa mi spracovanie zdalo zmätočné. A keďže je Hilary Swank medzi mojimi obľúbenými herečkami, nedostane film hviezdu naviac, práve naopak. A dúfam že sa začne obzerať po lepších scenároch, pretože podobné Béčka jej v kariére určite nepomôžu.

Rozsudek smrti (2007)

Zručne natočené s dobrou atmosférou a gradovaním... a to je tak asi všetko. A ešte spomeniem dobrý výkon Bacona. Inak typicky priemerný neoriginálny akčný film (takých už veru bolo). Aspoň že Bacon nebol nesmrteľný a čo-to utŕžil aj on :-)

Ospalá díra (1999)

Tak konečne Burtonovka, ktorá mi ako-tak sadla. Keby zhrniem klady čo ma prekvapili do jednej vety, tak vyzerá asi nasledovne: Umelecky natočená rozprávka pre dospelých s hustou mysterióznou atmosférou, okorenenou temným až desivým hudobným doprovodom Dannyho Elfmana a miestami aj čiernym humorom. Skvelá kombinácia.

Motýlek (1973)

Ďalší skvelý film z väzenského prostredia, ktorý radím hneď vedľa Zelenej míle a Vykúpenia z väznice Shawshank. Motýlek má pre mňa dokonca navrch v dobrodružnejšom podaní útrap väzňov. No a výkon hlavných hercov nepotrebuje komentár. Dustin Hoffman opäť dokázal, že rola utláčaného vo filme mu sedí asi najviac, no a Steve McQueen a dobrodružný film - to je ako ruka v rukáve. Tých 150 minút je potom s takýmito hercami a spracovaním aj málo. 95%

Obchod so šťastím (2008) (seriál)

Tak stačilo mi vidieť pár minút na to, aby som vedel kam zaradiť tento seriál. Ale popravde, videl som aj horšie seriály - myslím že tie juhoamerické nemajú konkurenciu. 1*

Hračka (1976)

Hračka nie je pre mňa typickým predstaviteľom francúzskych komédií, ale tento typ humoru mi sedí. Je taký nenútený, vychádza z nevydarených situácii a smoly v živote, a často prechádza až do tragédie. To taký Funès viac tlačí na pílu, ale u Richarda je to myslím takto lepšie.

Patologie (2008)

Úchylnosť najvyššieho stupňa o zvrhlých doktoroch na patológii, ktorí zo sebou stiahnu aj nového kolegu. No nebyť toho, že je to až veľmi pritiahnuté za vlasy, v niektorých momentoch nedotiahnuté a trochu popracovať na scenári a logickosti - nemusel by to byť len priemerný krvák. Scény pitiev a vyvražďovačiek sú dôveryhodné, taktiež herci sú najmä zo začiatku filmu presvedčivý a zvrhlosť im pristane. Suma sumárom - hlúpučká jednorázovka, pri ktorej netreba veľmi premýšľať.

Spin (2005)

Tak to mi pripomenulo Nezvratný osud, tentokrát však hýbe osudmi ľudí DJ. A veru nemá to jednoduché. Zaujímavé spracovanie, hudba k príbehu sedí.

Pravdivé lži (1994)

Len o chlp ale predsa 4* - hlavne za efekty, akčné scény a Jamie Lee Curtis, ktorá si postavu Arnoldovej ženy v tomto filme poriadne užívala.