Lord of the Piercing (2002) (TV film)

Je super že toho Pána Prstenů natočili, alespoň teď vznikají různé povedené či méně povedené parodie, tahle se celkem povedla :)

Šňup (2002)

Méně zábavné než Fear and Loathing in Las Vegas a ne tak depresivní jako Requiem for a Dream. Sice jsem si chvilkama připadal jako v nějakém ujetém videoklipu, ale jako celek je to OK.

Troja (2004)

Jediné co stojí za zmínku a za pochvalu na tomhle filmu je Eric Bana. Pitt je tady tak hrozný, že to až ani směšné není, je to jeho zatím nejhorší role. (Po druhém shlédnutí zvedám ze 2* na 3*.)

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Další Jarmushův film, který je zajímavý, ale zbytečně protahovaný. Jime zkrať to tak o 20 minut a budou tady pro tebe odemě hvězdy 4. Takhle je to zase jen 3,5*

Účastníci zájezdu (2006)

Budu holt muset na nějakou dobu zanevřít na české filmy. Účastníci zájezdu mě zklamali a to jsem slátaninu čekal. Horšímu hodnocení zabránily hezké ženské a semtam povedené dialogy. Účastníky Zájezdu hodím do jednoho pytle s Hrubešem a Marešem zatřesu s ním a budu doufat, že všichni Horem Pádem potáhnou Doblba!

Dobré ráno, Vietname (1987)

Bohužel většina vtipů se tady nedala přeložit tak, aby byly vtipné jako v originále a já angličtinu ovládám jen zlehka. 4* dávám za lepši druhou polovinu filmu než tu první, skvělou hudbu a výborně improvizujicího Robina Williamse.

Yeopgijeogin geunyeo (2001)

Yeopgijeogin Geunyeo aneb romantika až za hrob. Je to sice mírně zdlouhavý film, ale určitě ne nudný a o ničem jako v případě Nae Meorisokui Jiugae. Tímhle snímkem si mě asijská kinematografie znovu získala zpět. K dispozici jsem měl Director's cut a myslím že kratší verze by byla klidně za 5*.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Prostě jedna velká nezajímavá s*ačka. U Jolie mě to ani nepřekvapuje, tu bych nejradši viděl v hereckém důchodu dávno, ale Pitt už by se mohl objevit zase v něčem zajímavějším. Nedoporučuju nikomu...leda že by se někdo chtěl pekelně nudit a zanádavat si na Hollywood.

Vzpomínky na lásku (2004)

Za 144 minut mě film zaujal asi ve čtyřech chvilkových momentech. Nae Meorisokui Jiugae bych rozdělil na tři části. Po první části filmu (setkání, poznávaní a sblížení hlavích hrdinů), jsem čekal kdy přijde nějaký zlom ve zdlouhavém a celkem nudném příběhu a dočkal jsem se části druhé, která byla úplně zbytečná, radost by z ní mohli mít možná tak architekti, tesaři nebo stavební dělníci. Třetí část, kdy hlavní hrdinka zjistí svou chorobu a všichni se s tím vypořádávají mě akorát párkrát rozesmála, což určitě účelem tohoto snímku nebylo. Takže né všechno Korejské je k něčemu dobré a takhle vysoké hodonocení tohoto filmu je náhoda, věřte mi.

Král rybář (1991)

Sice jsem to věděl už dávno ale po tomhle snímku to tady musím i napsat: Terry je Bůh a Fisher King je jeho (samozřejmě hlavně po vizuální stránce) další perfektní dílo. Rád bych se taky zmínil o skvělém scénaři Richarda LaGravenese a vysekl poklonu oběma představitelům hlavních rolí. Robin Williams i Jeff Bridges tady opravdu měli co hrát a byli bezchybní.