Život Briana (1979)

Svatý grál je výborný, ale Život Briana je geniální. Můžu si tuhle komedii pustit kdykoliv a zaručeně nezklame. Je fakt že humor Monty Pythonů není všem vlastní, mě však sedí 100% a Život Briana je podle mě jejich nejlepší počin. Má nejoblíbenější postava... když tak pouvažuju tak je to nejspíš vyléčený leprotik :D

Bláznivá komedie (1990)

Nemůžu si pomoct, ale já tohle žeru. Le Comiche 1 a 2 jsou parádní komedie a Villaggio s Pozzettem geniální dvojice. Vyzdvihl bych scénky v kostele a v hotelu. Nezaostávají ani pohřebáci a nebo scénky na benzínové pumpě a na pláži.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Bezpochyby nejlepší sitcom, který mě fakt dostal! Kdo nezná Rimmera, Listera, Kocoura, Krytona, Holly, Kochanskou ať to ihned napraví a u těch „bohužel jen 52 dílů“ se kosmicky pobaví. Všichni fanoušci jistě netrpělivě čekají na Red Dwarf film, snad se brzy dočkáme a bude tak skvělý jako seriál. Věděli jste že: Nechybělo mnoho a seriál by nikdy nevznikl, Rob Grant a Doug Naylor museli přesvědčovat BBC 4 roky aby do něj investovala. Craig Charles (Lister) se v epizodě Backwards málem utopil při natáčení scény vynořování z jezera.

Dobrý Will Hunting (1997)

Skvělý snímek, kterému vděčím za to, že se filmy stály mým koníčkem. Výborné herecké výkony nejen Damona a Williamse. Nějak podobně na mě zapůsobil Forrest Gump. Rád bych ještě vyzdvihl dialogy a hudbu. Tudiž kromě shlédnutí doporučuji také soundtrack. Věděli jste že: Obraz, který má Sean v kanceláři namaloval Gus Van Sant. Hlavní hrdina měl být původně geniální fyzik, později byl obor ve scénaři změněn na matematiku údajně kvůli realističnosti. Postava, kterou hraje Minnie Driver se jmenuje Skyler, stejně se jmenovala tehdejší přítelkyně Matta Damona, která je teď ženou Larse Ullricha, bubeníka Metallicy. Chuck (Ben Affleck) měl původně zemřít na stavbě, ovšem Van Sant poprosil Damona s Affleckem aby tuto scénu přepsali.

Fat Pizza (2003)

Pro mě velmi příjemné překvapení, které jsem si pustil hned 2x. Všem kteří mají rádi ulítlé komedie doporučuji. Fat Pizza má sice hluchá místa, ale některé scény a hlášky vám na tohle dají zapomenout.

Tajemná řeka (2003)

Tomuto filmu není co vytknout. Eastwood odvedl dobrou práci, příběh byl velmi solidní a Bacon, Robbins a Penn výborní. Za zmínku stojí také působivá hudba.

Return of the Living Dead 4: Necropolis (2005) odpad!

Na tenhle snímek jsem byl zvědavý, Return of the Living Dead z roku 85 je pro mě klasikou, a takhle si představuji hororovou komedii. Ovšem RotLD 4 Necropolis bylo pro mě překvapení velmi nemilé. Ani jednou jsem se nezasmál, ani jednou nelekl. Nejhorší byly výkony všech herců vlastně neherců, v čele s Peterem Coyotem, který se jenom přiblble usmíval. Původně měl film režírovat někdo ze dvojice Tobe Hooper nebo Stuart Gordon, ani se nedivím, že si nenašli potřebný čas na natáčení a tak černý petr zůstal Ellorymu Elkayemovi.

Báječní a bohatí (1987) (seriál) odpad!

Tenhle nekonečný "seriál" pro změnu sleduje moje máti, dává to polská TV. Zrovna běží nějaký třitisýcedvoustý díl a já žeru ten dabing... Rič, Šíla, Džejn, Kreg, Ešli, Bruk, Trejsi, Majls a ty jejich životní příběhy jsou vážně úžasné.