• Krátkometrážní

Vrcholné umění (1998)

Po delší době jeden z filmů s lesbickou tématikou, při jehož sledování se mi neotvírala kudla v kapse. Přirozený, bez nejapného žertování, přehnaného vyzdvihování "jinakosti" hlavních představitelek, vztyčování duhových vlajek a jiných podobných rozčilujících vycpávek. Plné hodnocení nedávám z úplného přesvědčení o dokonalosti filmu, spíš se v něm odráží vděčnost a chuť režisérce za vznik Vrcholného umění poděkovat .

El Paso (2008)

Hodnotím El Paso a připadám si tak trochu jako dobrácký kantor, jenž nechce snaživého, ale nepříliš nadaného žáčka odradit špatnou známkou od dalšího počínání. Zdeňku, přivírám obě oči a dávám vám za tři s přáním, nechť se vám příště podaří natočit něco nápaditějšího a objevnějšího. Vždyť jste nám o těch Romech neprozradil nic, co bychom o nich už dávno nevěděli. A teď mi raději zmizte z dohledu a doslechu nebo si to s tím hodnocením rozmyslím!

Najal jsem si vraha (1990)

Geniální, lehce vtipný a hodně absurdní Kaurismäkiho tip na ukončení života pro sebevrahy - neumětely.

Konec dětství (2003)

...aneb balada o kuřeti a jeho majiteli, osamělém chlapci Duncanovi, jenž žije na farmě spolu s otcem a jedním velkým tajemstvím, jež se týká jeho odlišné sexuální orientace. Téma zajímavé a slibné, ale jak už to tak u těchto zajímavých a slibných témat bývá, po dokoukání filmu ve mně jsou jen pocity rozčarování. Za zmínku stojí snad jen několik silných scén, z nichž převážně ty s erotickým a sexuálním nádechem jsou povedené. Jinak ovšem prázdný, chladně působící a podle mě vcelku zbytečně natočený snímek.

Zabitá neděle (1969)

Já mám tak trochu pocit, že jsem promarnila ve společnosti Drahomíry Vihanové jeden sobotní večer. Ale to nevadí. Nějak ten čas člověk zabít musí...

Ballada o kozie (2004)

Nepříliš podařený kozí experiment. Ten filmový tedy. Meee!

Neviditelný (1965) (TV film)

Asi hodinu po skončení filmu mě postihl hysterický záchvat, při kterém by bylo lepší být nejen neviditelnou, ale především neslyšitelnou bytostí. Slabší povahy ve špatném duševním rozpoložení nechť si tedy na tuto psychologickou lahůdku raději nechají zajít chuť.

Az út vége (2002)

Na konci cesty skončíme na místě, kde cesta byla započata...Tedy v chudé maďarské vesnici, kde člověk nezavadí o práci, a když už ano (loupání cibule, pěstování rajčat ve špinavých fóliovnících) je tato otrocká dřina naprosto mizerně zaplacená. Mladí manželé jsou proto nuceni opustit domov a jít za štěstím (prací) do města. Tam se práce v nadnárodní společnosti stává smyslem jejich života a paradoxně také jejich jedinou zábavou. Jen bezmocně povzdechnout si člověk může u podobně sociálně laděných dokumentů.

Otevřená srdce (2002)

Začátek (úvodních asi dvacet minut) sliboval netradiční podívanou. Až do oné dopravní nehody, která obrátila naruby životy všem jejím účastníkům, jsem dění na obrazovce sledovala doslova se zatajeným dechem. Poté ovšem rozehráno tradiční drama s milostnou zápletkou jakých jsou k vidění desítky. Navíc chování obou hlavních protagonistů - nevěrníků mi bylo krajně nesympatické, což nakonec bylo oním jazýčkem na vahách, který stáhl mé hodnocení filmu směrem dolů. 3,5.