• Krátkometrážní

Kill Bill (2003)

Další z filmových klasik, která mě nechala naprosto v klidu. Koukám poslední dobou na některé filmy díky tipům na zdejší databázi, ale je to jedno zklamání za druhým. Nestačím se divit, co všechno je oblíbené...Kill Bill je přeplněný akčními scénami a krví, ale to je asi tak všechno, co mi z něj utkví v paměti. No aspoň, že Uma Thurman měla krásný žlutý kostým:)

Nelítostný souboj (1995)

Opravdu nechápu, čím si tento film vysloužil takové vysoké hodnocení. Mě nazaujal skoro vůbec. Do doby než se oba rivalové potkali, jsem se nudila úplně, potom jen o něco méně. Zdlouhavý, mdlý snímek, jenž koření jen hvězdné herecké obsazení. Můj kritický pohled na film je ale hodně ovlivněný tím, že nejsem zrovna znalec a příznivec akčních filmů a thrillerů.

Žralok v hlavě (2005)

Velice zvláštní film. Na začatku mě moc nebavil, ale celkové hodnocení dávám vysoké, hlavně kvůli tomu, že u nás se o podobné experimenty moc režisérů nepokouší. Plno skvělých nápadů, výborná animace s hudbou a v neposlední řadě Oldřich Kaiser, který zahrál roli nemocného, osamělého člověka opravdu skvěle. Role snad napsaná přímo pro něj.

Jdi, žij a někým se staň (2005)

Nádherný, silný a dojemný příběh etiopského chlapce Šloma, který je díky špatným životním podmínkám v Africe donucen opustit svou matku a hledat štěstí v Izraeli, zemi s jinými zvyky a jinou kulturou. Výborný film, nutící člověka k zamyšlení nad situací v současném světě.

Juno (2007)

Příjemně strávená hodinka a půl, ale víc velice nic...*** dávám jen díky skvělé Ellen Page v roli Juno. Jinak ten film není opravdu ničím vyjímečný. Dojmy ve mně nezanechal skoro žádné. A pozitiva filmu? Tak především samotná postava Juno(na svůj věk neobyčejně inteligentní a vyzrálá), zajímavý námět(ve výsledku ovšem nepůsobí příliš reálně) a dobrá hudba.

XXY (2007)

Velice komorní příběh dívky Alex, která skrývá před světem tajemství své oboupohlavnosti. Velké téma, ale zdá se mi, že prostě nebylo plně využito. "Něco" tomu chybělo. Bohužel. Mnohem víc bych rozvinula např. milostný příběh mezi Alex a Alvarem...Jinak při té scéně na pláži, kdy se spolužáci chtěli podívat, co Alex ukrývá v kalhotách, mi bylo neskutečně smutno. Jeden z mála emotivních zážitků při sledování filmu.

Ja milujem, ty miluješ (1980)

Pár světlých momentů bych ve filmu našla, ale jinak docela nuda...Zaujal mě polský herec Roman Klosowski v roli Pišty.

Pod malovanou plachtou (2006)

Zlinfest 2008: Ačkoliv maminka hlavního hrdiny Chrise trpí schizofrenií, nejedná se o nijak dramatický snímek. Spíš nám nenásilný způsobem umožňuje nahlédnout do světa, který je většině lidí neznámý. Světa lidí, kteří žijí s psychicky narušeným člověkem. Co je charakteristické pro jednotlivé postavy? Maminka maluje obrázky, protože, když maluje, neslyší hlasy. Tatínek na zahradě před domem stlouká ze dřeva loďku, a proto je okolím také považován za blázna. Chris trpí za oba(před spolužáky) a jinak celé škole navrhuje a přešívá trička s pomocí záplat...Film velice milý, poetický a nakonec též docela pohodový.

Paprika (2006)

Zlinfest 2008: Moje první seznámení s japonským anime. Očekávání tedy veliké, ale nepříliš naplněné. Příliš jsem se ztrácela v tom příběhu, kde se sen prolíná s realitou. Moc jsem to nepochopila...Jinak hudební a vizuální stránka super.

Ester to rozčísne (2008)

Zlinfest 2008: Typický film pro mládež. Rebelující dívka Esther, spoutaná přísnými pravidly doma i ve škole, se jednoho dne seznámí s nezávislou a pohodovou Sunni. Spolu s ní uniká před každodenními stereotypy a dokonce s její pomocí na pár dní přejde z jedné školy(židovské) na druhou(veřejná). Film pohodový a odpočinkový.