• Krátkometrážní

Akvabely (2007)

Zlinfest 2008: Příjemné pohlazení po duši. Zajímavý námět, výborná kamera, jemný nevtíravý humor a velice dobré herecké výkony všech tří hlavních představitelek.

Tahle země není pro starý (2007)

Zlinfest 2008: Ačkoliv thrillery a kriminální filmy zrovna nevyhledávám, tak musím uznat, že tohle byla fakt bomba! Napínavé do poslední chvilky, naprosto mě ten příběh pohltil. Javier Bardem to zahrál opravdu skvěle.

Prosincoví kluci (2007)

Zlinfest 2008: Že mě Prosincoví kluci tolik zklamou, jsem fakt nečekala. Nezáživný děj, vtipy nevtipné, hodně nevýrazný Daniel Radcliffe, a tak jediné co mě zaujalo, byla lokalita, kde se film odehrával. Australské pobřeží je opravdu kouzelné.

Taková je Anglie (2006)

Zlinfest 2008: Tak to byla fakt síla! Velmi věrohodný pohled do hlubin skinheadské duše. Dvanáctiletý Shaun je terčem posměchu svých spolužáků. Jednoho dne potká "zajímavou" partičku lidí, která mu pomůže zbavit se trablů...Velmi emotivní snímek, při některých drastických scénách spojených s působivou hudbou mě až mrazilo...

Jasne błękitne okna (2007)

Zlinfest 2008: Osudy dvou dívek Beaty a Sygity, které spolu vyrůstaly na malém městě, jsou velmi odlišné. Jedna zůstala v rodném městě, je vdaná, má malou dcerku. Druhá se stala celebritou a užívá si života ve velkoměstě. Po osmi letech se životy dvou kamarádek znovu propojí...Ve filmu se prolínají vzpomínky na dětství se současností. Vynikající herecký výkon předvedly obě hlavní představitelky. Velice silný, lidský a dojemný příběh.

Oliver Twist (1948)

Zlinfest 2008: NIC MOC. Nějak mě tato slavná adaptace Dickensova románu nezaujala. *** dávám spíše z úcty ke stáří filmu. Plusem filmu byly herecké výkony Aleca Guineesse (Fagin) a Johna Howarda Daviese (Oliver).

Hallam Foe (2007)

Zlinfest 2008: Vyzdvihla bych především kvalitní hudbu, zajímavý příběh a sympatické výkony dvou hlavních hrdinů Jamieho Bella a Claire Forlani. Fajn zážitek.

Kuličky (2008)

Zlinfest 2008: Na film jsem šla s velkým očekáváním. Zajímalo mě především, proč jsou jeho hodnocení tolik rozporuplná. Já jako žena dávám jednoznačně plný počet, protože u nás dlouho nebyl natočený film tolik originální a zajímavý. Nabízí nám totiž pohled na svět očima ženy - režisérky. Delegace(převážně mužská), která uváděla KULIČKY na zlínském festivalu, varovala všechny muže v sále, že se mají bát. Ženy jsou prý mrchy, které s muži nemilosrdně manipulují. Mně ty ženské (některé) zase tolik zlé nepřipadaly. Přinejmenším mě potěšilo rozuzlení povídky Mravní imperativ. Povídka Svatba je nejkratší, ale nesmírně zábavně zakončená. Ta scéna mi z hlavy jen tak nezmizí, stejně jako úsměv na tváři, když si vzpomenu...No ale ta bába v poslední povídce Pomalu, ale stárnu, ta je příšerná, to souhlasím.

Persepolis (2007)

Zlinfest 2008: Zatím největší zážitek letošního zlínského festivalu mi trochu překvapivě přinesl tento animovaný snímek. Dívka Marjan nám v něm vypráví o nesvobodném životě v Íránu a později v Rakousku, kam ji rodiče poslali, aby ji uchránili před írácko - íránskou válkou. Film nám nabízí vtipný pohled na íránské dějiny a také do nezvykle emancipované íránské rodiny. Žádný zahalený obličej, žádný strach z rozvodu...Obrovská touha po svobodě. Nejvíc mě pobavilo spojení íránská dívka & punk! Na závěr ještě nesmím opomenout skvělou animaci celého filmu.

Penelope (2006)

Zlinfest 2008: Klasické pohádkové schéma o ošklivé zakleté dívce, kterou má zachránit bohatý princ. Jinak je ale pohádka originální, moderní a docela vtipná. Pobavila jsem se. Příjemně strávený čas.