Prvních 30 minut bylo fakt prima (hlavně v Boratově vesnici). Bohužel se po chvilce, co začne Cohen víc tlačit na pilu (a dělá ze sebe totálního vola a do toho přidává zcela účelové scénky), ukáže, kam dotyčný humor směřuje. Bohužel (pro náročnějšího diváka) má oslovit co největší masu lidí a vydělat hromadu penízků zesměšňováním druhých (hlavně diváků).Takže mi z toho vyplývá: 5 hvězdiček pro několik scének a odpad či 1 hvězdička pro mnoho jiných - tedy 2 hvězdičky (50%).

Tajuplný vlak (1989)

No nevím jak to říct... ale byla to místy (a to dost často) velká nuda, kdy se opravdu nic nedělo a film se neuvěřitelně natahoval. Všechny části (hlavně ta první) měly známky příjemně jemného humoru a stylizace (dokonce tu hrál Buscemi a Braschi), ale bohužel to ta tmavá a prázdná místa vynahradit prostě nemůže. Za normálních okolností bych přivřel obě oči a dal tomuto dosti vleklému snímku 3 hvězdičky. Ale jelikož tu všichni hodnotí až nepochopitelně kladně, zredukuju své hodnocení na 2 hvězdičky (53%).

Velký bazar (1973)

Dle mého nejzábavnější komedie s Bažanty. :-) Smál jsem se skoro pořád (zvlášť v první půlce), což se u ostatních filmů s Bažanty nestávalo.

Stopy ve sněhu (1997)

Dobrý film s nádechem tajemna, touhy po volnosti a skvělými hereckými výkony. Atmosfera (i hlavní hrdinka) mi hodně připomněla film Tři barvy: modrá. Julia Ormond skvěle vystihla pocit marnosti a vnitřního prázdna Inuitů v Grónsku a jiných severských oblastech, kde velké společnosti plundrují jejich zemi a mění jejich tradiční způsob života v náš "civilizovaný" západní. Objektivně by to možná bylo na 3 hvězdičky, ale jelikož jsem člověk, co miluje Grónsko, severské země a inuitskou kulturu obecně, musím dát lepší 4 hvězdičky (84%).

Jak vykrást banku (1964)

Jak vykrást banku je dobrá komedie, ne sice tak dobrá jako některé pozdější Funèsovy komedie, ale stále dobrá. Je v ní hodně cítit, že se kmera soustředí především na otce rodiny - což je možná škoda, z komedie se tak stává jakási divadelní fraška. Co ale filmu dost ublížilo byl český dabing. Když mluvil Funès (Faltus), musel jsem se dost snažit, abych mu rozumněl. Některé pasáže jsem si musel přehrát ještě jednou se zvýšenou hlasitostí, abych věděl co vůbec říká. Faltusovo šišlání a mumlání si pod vousy není to pravé ořechové. Chvílemi jsem váhal nad přepnutím na originální zvuk (ale to by pak nebylo ono - vtípky se nejlépe poslouchají a vychutnávají, když jsou česky). Společnostem, které budou někdy chtít nově dabovat Funèse, bych radil, aby se nesnažili napodoovat Filipovského, ale Funèse. Sice se bude nový hlas trošku lišit, ale diváci si na něho rychle zvyknou a bude jim připadat přirozenější než nějaké mumlání. ... Jinak, komedie to byla dobrá (typická pro Francii 50. a 60. let). :-) Dávám 3 hvězdičky (68%).

Street Kings (2008)

Lepší 3 hvězdičky. Vše je skvělé, jen ten děj je poměrně jednoduchý a bez neočekávaných zvratů - což je škoda. Je to film na jedno shlédnutí, který pobaví.

Slavnost v botanické zahradě (1969)

Nádherná poezie. Tento film (dle mého) dokonale vystihuje slovenskou a českou mentalitu, kulturu a svérázný pohled na svět. I když přiznávám, dnes už je svět trošku jiný - globalizovanější a upjatější. Film krásně vystihuje vztah mezi muži a ženami a jejich představy o budoucím životě. Ať žije svoboda!

Transformers (1984) (seriál)

Dávam 3 hvězdičky, ale jsou to slabé 3 (49%). Navíc svoji roli hraje nostalgie.

Okamžik zlomu (2007)

Pěkně natočený film, výborné herecké výkony těch nejlepších herců, příjemná kamera a pointa, která mě nenapadla. To vše je prima. Jenomže... státní zástupce vaří z vody, stejně jako scénář. Všechno je to jenom chutná omáčka, ale skutečných zvratů a děje je tu opravdu po skromnu. Naštěstí čas plyne díky poutavé formě poměrně rychle. Škoda, že ten obsah pokulhává. Po zhodnocení pro a proti dávám 3 hvězdičky (64%).

All That Jazz (1979)

Tohle muzikálové drama prostě miluju. Má neskutečný náboj, skvělou choreografii všech tanečních a hudebních vložek. Výkony herců perfektně utvářejí tu správnou atmosféru životní show. Dle mého to je nejlepší role Roye Scheidera. Navíc finálová píseň je nezapomenutelná, dechberoucí, dokonalá. Nemůžu jinak než 5 hvězdiček (93%).