Časožrouti (1995) (TV film)

Dávám 3 hvězdičky za originální nápad. Dal bych i 4 za první část, ale ta poslední mě trochu zklamala a jen prozradila (díky nepovedeným trikovým pasážím), že se jedná o Béčko (které ale klidně mohlo být skvělým filmem od A do Z). Hvězdičky strhávají především nevyrovnané výstupy (přehrávání a nevěrohodnost) některých herců. Hlavním kladem je napjatá atmosféra. Inu, škoda.

Na Západ (2005) (seriál)

Tento mini seriál je těžké hodnotit. Jak už tu bylo několikrát řečeno - tato tématika (postupná genocida indiánů) mi mezi "historickými" filmy dost chyběla (zvláště když jsem viděl jeden dokument, kde jedna indiánka skoro až aktivisticky napadala "politicky korektní" historii USA). Herecké výkony, kostými, scenérie a hlavně téma - to vše se opravdu povedlo a klidně bych zhodnotil seriál 5 hvězdičkami. Jenomže... Časté střídání herců hrajících jednu postavu (a následovné zvykání si na nového herce), zběsilé prolítnutí některých scén a naopak zbytečné natahování scén jiných. To vše ubírá z hodnocení při dobré vůli minimálně 1 hvězdičku. A k tomu se přidává (dle mého subjektivního názoru) současná politicko-výchovná korektnost, která je zaměřena spíše na raně náctileté než na diváky, co chtějí vidět syrovou pravdu podanou skvělými herci. Z toho mi jasně vychází 3 hvězdičky (74%). Snad se jednou objevý dokonalý snímek s indiánskou tématikou a napraví tak chyby, kterách se "Into the West" dopustil. :-)

Byla jednou jedna planeta (2008) (seriál)

Dávám 1,5 hvězdičku (tedy subjektivní 1) a to pouze za snahu a vštípit ekologické téma dětem. Bohužel nemůžu dát víc kvůli několika chybám. Animace jsou jak lepší (prostředí), tak i horší (postavy a zvířata). Střih a "posun kamery" je šíleně zběsilý. Vše je prostě nesmyslně zrychlené. Navíc byla poučná fantazijní pohádkovost (která se však opírala dříve o realitu) zaměněna za absurdní nesmysly. :-( Inu modernizace se nepovedla jko u mnoha jiných animáků (zejména těch evropských).

Profil - Jan Kaplický (2004)

Tento "dokument" - nebo spíš profil - jsem viděl už několikrát a vždycky na mě dýchnul svojí lehkostí, s lehkostí vánku v korunách stromů obestavěných cihelnými a šedivými kvádry. To je pro mne tento "dokument" a zároveň i Jan Kaplický. Tento snímek není strohým dokumentem, který by prezentoval strohý výčet staveb postavených J. Kaplickým. Ani se nerýpe v jeho soukromém životě či minulosti. Neklade mu otázky, na které nechce odpovídat. Naopak, vyzývá ho k odhalení několika málo svých myšlenek. V podstatě se jedná jen o příjemné představení člověka překypujícího tvůrčí energií a vlastním názorem. A to se mi líbí. Nevím jak koho, ale mne u architekta zajímá především jeho vize a né s kým chodil v mládí, kolik má nemanželských dětí, či nekonečný výčet budov jím navržených. Možná si tento profil mnozí pletou s historickým dokumentem o 1. světové válce. ;-) Rovněž se mi líbily střih, hudba i kamera odpovídající charakteru dokumentu a osoby o níž pojednával. ....Řekněte ne zkostnatelým filmům stejně jako nenápaditým hranatým budovám bez duše či věcem, co jsou jen náhražkou historicky cenných předmětů (přičemž s nimi nemají nic společného)..... :-)

Ahoj, Terezko (2001)

Snímek má až dokumentární výpověď. Zcela souhlasím z uživatelem simike. Je to poměrně autentický obraz městských sídlišť (myslím, že nejen těch, které se nacházejí ve státech bývalého východního bloku). Film realisticky pojednává po sostupné ztrátě iluzí, představ a dětských přání díky problematickému sociálnímu zázemí (sídliště, nezaměstnanost, špatné lidské vlastnosti, deprese z neutěšené situace) a nemožnosti ho změnit. Nějak takto končí talentovaná děvčátka bez potřebného zázemí, známostí na vyšších místech a tiššího méně průbojného charakteru, která postupně ztratí víru v lepší život, v lepší práci, lepší vztahy. To je realita - ne žádná americká překroucená slaďárna o dospívání. Dávám 4 hvězdička (84%) - možná je někdy změním na 5. :-)

Hrdina jedné noci (1935)

Nevím proč (asi kvůli všem těm hradům a rytířům), ale mám tento Burianův film moc rád. Dle mého, patří k tomu vůbec nejlepší mu, v čem kdy hrál. Hlavně kvůli tomu, že se jedná o trochu odlišný film (kde se chová i vcelku normálně). :-)

Patriot (1998)

Nechci těm, co hodnotili tento film jako odpad, sahat do svědomí, ale znám nejmíď 8 filmů se Seagalem, které jsou 100x horší a mají zde lepší hodnocení. ;-)

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Je to zatrolená propaganda dřívějšího státního zřízení. Nevím jestli to tak hrál pan Brabec úmyslně, ale postava Honzy Zemana je s přibývajícími díly víc a víc na zabití a bezcitně chladná (což je přesná tvář reálného socialismu). U konce je mi už naprosto odporná. Ale i přes tyto nešvary obsahuje seriál pár velmi povedených dílů, kterým dávám 2 hvězdičky. Myslím si, že v TV mohou tento propagační seriál klidně pouštět. Každý, alespoň částečně myslící člověk pozná, co je propaganda a dokáže si sám vybrat pro sebe to nejlepší (případně se na něj vůbec nebude dívat).

Proč? (1987)

Nemám rád fotbalové výtržníky - nebo spíš výtržníky, kteří chodí na fotbal, protože s nimi fotbal moc společného nemá. To, že jsou majitelé klubů, mnozí hráči a zastupitelé ČMFS totální pokritci strkající před problémy hlavu do písku, je všem jasné. Je také jasné, že jsou fotbalové zápasy pouhé soukromé vystoupení nebo představení (jako třeba v divadle), a tam prostě kordony policistů nepatří (pokuď se situace nezvrhne). O ochranku, případně zabránění vstupu chuligánů na stadion, by seměly postarat kluby a majitelé stadionů. Ale zpět k filmu. Tomu nemůžu dát více jak 1 hvězdičku. Je v něm totiž něco navíc. Nejsou zde jenom fotbaloví chuligáni a asociálové. Je zde cítit socialismus a normalizační propaganda. A takové věci fakt nemám rád. Navíc mě film nikterak nenadchl svým zpracováním a hereckými výkony.

Jak se krotí krokodýli (2006) odpad!

Tento film dokonale vystihuje stav současné české kinematografie. A slovy "naprostá sračka" dokonale vystihnu kvalitu tohoto snímku. Obrázek o kvalitě české kinematografie současnosti si můžete udělat sami. ;-(