Svět ve válce (1973) (seriál)

Dle mého se jedná o nejlepší dokument o 2. světové válce. Všem, co se zajímají o historii, vřele doporučuji. Dávám jasných 5 hvězdiček (95%).

Vlk samotář a mládě 2: Řeka smrti (1972)

Co vznikne, když spojíte seriál Xena a nějaký béčkový krvavý horor (třebas Saw)? Přesně tento film, který je čistě samoúčelný, laciný, nelogický a staví na faktu, že každého diváka láká trocha toho krvavého sadismu. Dobře, s brutalitou se dokážu smířit a dokonce se i bavit. Ale ta naprostá stupidita nepřátel hlavních hrdinů mne ubíjí. Ten vraždící kočárek byl snad vtip?! Copak se nenajde normální zabiják, který prostě veme luk a šípy a milého vlka samotáře a jeho mládě prostě nesejme?! Všichni nepřátelé jsou poražení, protože se snaží bojovat efektně pro diváka. Pročbychom ne něj měli jít všichni, půjdem raději pěkně po jednom. Proč bojovat raději na dálku? Budeme raději bojovat zblízka, když je hlavní hrdina takový přeborník s mečem. Ne ne, nic mě nepřesvědčí o tom, že tento film není určen osmi letým dětem. Protože pravě v tomto věku se člověku stačí koukat na pěkně efektní a krvavý boj a zbytek neřeší, protože si ho domyslí. Ale pro náročného diváka staršího deseti let to je opravdu málo. A tak dávám 1 hvězdičku (23%). ... Nikdy jsem neměl rád nepřemožitelné hrdiny a příběhy s nimi, které nenabízejí žádný zvrat. A oni vždy s přehledem zvítězí, protože nepřátelům trvá vše týden (viz zde skoky, lety, tasení i sekání). ... Fuj.

V moci snů (2000)

Nevím jak ostatním, ale mně se tento film líbil. Nese se ve správném tempu a ta atmosféra je rovněž povedená. Herecké výkony všech protagonistů jsou více než dobré. K Demi Moore bych mohl říci asi to, že to byla doposud nejlépe ztvárněná role. Dle mého je to vrchol její kariéry. Já dávám 4 hvězdičky (80%) za přijemnou romantiku + jednu navíc, protože hodnocení 39% je na tento film opravdu málo.

Světlo ve tmě (2006)

Dle mého Demi pomalu vyhasíná a na tomto snímku to je dokonale vidět. Z jejích hereckých výkonů je cítit chlad a jakási stárnoucí zhrzená plochost. Dávám 2 hvězdičky + 1 za pár vyvedených snových scén (tedy dohromady 59%).

Svatý boj (2001)

Dle mého se jedná o nejlepe zpracovanou tématiku neonacismu a celkového postoje k němu a k národnostní otázce. Myslím, že je to mnohem lepší jak Kult hákového kříže. Tam si hlavní hrdina neuvědomí své hloupé chování sám - potřebuje se skamarádit s černochem a dostat na prdel od svých. Kdyby see to nestalo, zůstal by stejně zatvrzelý ve svém myšlení jako dřív. Ale hlavní hrdina v tomto filmu je mnohem inteligentnější. Od začátku ví, co je pravda, jen se nedokáže vyrovnat s minulostí svého národa a hlavně s tím, že mu nikdo nedá uspokojivé odpovědi. Proto radikalizuje své chování a myšlenky. Ale i přesto celou dobu ví, že nenávidět někoho kvůli vyznání či rase je hloupost. Dávám neoddiskutovatelných 5 hvězdiček (93%).

Howlův kráčející hrad (2004)

Nemám slov - téměř dokonalá anime romantika. ... A nebo jich pár budu mít. :-) V mých očích je Zámek v oblacích nejlepší Miyazakiho film. A to píši i navzdory tomu, že se mi moc líbí Princezna Mononoke. Animace jsou na ještě vyšší úrovni (dalo by se říci, že se jedná o vrchol anime žánru) než dřívější Miyazakiho filmy. Je zde nádherný příběh plný fantazie a romantiky (a přesně to jsem dlouho hledal). Vše je skvělé. V podstatě mi vadí jenom dvě věci - že není tento film delší a že nebyl příběh trochu propracovanější (v podstatě ho vnímáme pouze očima Sophie). Ale jinak nemám co dodat - dávám 5 hvězdiček a zapisuji tento snímek do své top 10.

Hrátky s čertem (1956)

Hrátky s čertem jsou jedna z mých nejoblíbenějších pohádek. Tam, kde jiným hraným pohádkám chybí špetka fantazie, mají Hrátky svoje klady. Skvělé herecké výkony, skvělé kulisy, skvělý příběh. Ženský mají prostě vždycky poslední slovo. :-D Jinak bych některým pisatelům rád sdělil, že tato pohádka má velmi málo budovatelských prvků (dokonce bych řekl, že téměř žádné). Já dávám plných 5 hvězdiček (89%).

Příhody dráčka Soptíka (1975) (seriál)

Dnes jsem viděl Soptíka asi po dvaceti letech. Nejdříve jsem si říkal: "Co to je za animáč? Ani si ho nepamatuju. Z toho zase bude velké zklamání". A ejhle, nebylo. Ačkoli je animace podprůměrné kvality, tak se jedná o parádní animovaný seriál, na který se můžete dívat v jakémkoli věku. Celé to stojí na opravdu vydařených příhodách a skvěle nadabovaných dialozích. Dávám 5 hvězdiček (87%).

Franklinovy kouzelné Vánoce (2002)

Podobné jako u ostatních franklinovek. Dávám 3 hvězdičky a fous navíc, protože musím zohlednit, že je to pro děti a proto nemůžu mít přehnané nároky. ;-)

Franklin a poklad na Želvím jezeře (2006)

Dávám 3 hvězdičky a fous navíc, protože musím zohlednit, že je to pro mladší generaci, než jsem já, a proto nemůžu mít přehnané nároky. ;-)