Vesnice (2004)

The Village je dle méhe nejlepší Shyamalanyho dílo opírající se především o opravdu excelentní herecké výkony (Bryce Dallas Howard, Adrien Brody, Joaquin Phoenix, Sigourney Weaver,...) a o promyšlenou pointu existence vesnice odřízlé od okolního světa. Hudba, zvuky a barevná sladěnost podkreslují napjatou atmosféru podzimní romance. Pro Adriena Brodyho to byla v mých očích životní role, kterou těžko kdy překoná (lepší ztvárnění neškodného blázna jsem nikdy neviděl). Jediný problém filmu vidím v jeho prezenci jako hororu/thrilleru a to jak v traileru, tak i před premiérou. Mnozí Shyamalanyho fanoušci nebyli na něco takového připraveni. Namísto nervydrásajícího thrilleru jim byla předložena romance s trochu hutnější atmosférou. Já jsem byl touto režijní změnou mile překvapen a nemohu dát nic jiného než 5 hvězdiček (93% - film je v mé top 10).

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Děsná blbost - dávám 2 hvězdičky jen za snahu vytvořit zajímavé efekty. Jinak konstatuji, že je to strašlivý blábol. Kdybych nehodnotil snahu u efektů, dal bych odpad!

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Předchozí díly Harryho byly alespoň průměrné (místy nadprůměrné) fantasy pohádky pro děti - které sice postrádaly fantazii, protože ji dělali lidé bez nápadů a oné fantazie, ale alespoň něco. Ale tento, to je brak. Dialogy jsou otřesné, herecké výkony také, děj žádný. Navíc se celý příběh topí v nejhlubším klišé. Jediné, co drží toto dílko nad hladinou odpadu, jsou některé efekty. Takže dám alespoň 1 hvězdičku, ať mi fandové této série odpustí. Ale dle mého končí Harry Potter ve stejném hnoji jako Star Wars. Bohužel platí to, že ačkoli se to lidem nelíbí, dávají 4 hvězdičky. Což nikdy nepochopím.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Pro mě to je spolu s Aliens ten nejlepší akční film všech dob. Nechápu lidi, co říkají, že jsou v tomto filmu špatné herecké výkony. Podle mně jsou úchvatné (zvláště provedení Sarah). Hudba, zvuky, triky - to vše je na stejné úrovni jako herci. Tento film je legenda, která bude stěží kdy překonána. Musím dát 5 hvězdiček (95%).

Dracula 3000 (2004) (TV film) odpad!

Na začátku to vypadá jako normální béčko, které se třeba solidně rozjede. Opak je však pravdou - jedná se o odpadové déčko parodující béčkové filmy, upírskou tématiku a černé vyhulence. Asi po pěti minutách se na to nedá dívat ani se zavřenýma očima. Vše je katastrofální, jak herci (Casper Van Dien a Erika Eleniak se prostě nezapřou), kulisy (napočítal jsem celkem 3 místnosti a jednu chodbu, kterou ve filmu budete vídat hodně často, a přesto se dokáží jednotlivé postavy míjet), tak i samotný příběh. Většinu filmu jsem jen nevěřícně kroutil hlavou, že je možné něco takového vůbec natočit. U zbytku jsem se smál tomu, jaký to katastrofální. Nejvtipnější mi přišla hláška: "Přineste Tatága"! (já jsem se domníval, že myslí Drákulu v rakvi - pochopil jsem, když přinesli ta tága) :-) Smrt Van Diena (i jeho psychologická přeměna) a samotný konec (sakra, vybouchnem - jsem robotka - to je super, dáme si trochu nevázaného sexu - jasný, jdem na to - bum! - závěrečné titulky) pro mne byly opravdu překvapením. Dávám odpad (5%), ale klidně jsem mohl dát 5 hvězdiček za povedené a úmyslné natočení odpadu.

Vampire Hunter D (2000)

Skvělá upíří podívaná, se skvělou hudbou, nádherným dějem, skvěle zpracovanými charaktery a poměrně dobrou grafikou (animace prostředí je výborná, ale postavy nejsou pro mne zcela ideálně "nakreslené" - i když není to vůbec špatné, jen jiné). Tento film mám nejraději ve španělštině. Proč? Protože se příběh odehrává v zemi velmi podobné Španělsku nebo Mexiku a k těm postavám to sedí. Mají nádherný přízvuk. Fakt doporučuji. Angličtina je oproti tomu slabota. ;-) Dávám 5 hvězdiček (93%).

X (2001) (seriál)

Jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Hned bych si ji dal do top 10, jenže to z technických důvodů databáze nejde. :-(