Ledová planeta (2004) odpad!

Katastrofální kravina - žádný děj, otřesné herecké výkony, prostě odpad!

David Nolande (2006) (seriál)

Na Francouze velmi povedená série, která má poutavý příběh (který je opravdu originální), dobrou pointu, uvěřitelné herecké výkony a opravdu výbornou kameru.

Sledge Hammer, policajt s.r.o. (1986) (seriál)

Skvělý seriál, který byl u nás vysílán před dost lety. Ale i přes to si stále pamatuji některé hlášky, gesta a šílenosti. Za skvělý brutální černý humor dávám 4 hvězdičky (89%).

S tebou mě baví svět (1982)

Váhal jsem jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky. Nakonec jsem dal 2, protože je dle mého tento film těžce nadhodnocen. Patří mezi ty, které musí mít každý rád - a to jen díky tomu, že se jedno malé dítě posere a otecko se ho rozhodne utřít smrkovou větvičkou. V podstatě můžu říct, že vše, co mělo být vtipné, mi vtipné nepřipadalo. A naopaku toho, co nebylo vtipné a ani se o to příliš nesnažilo, se mi zamlouvalo. Komedie století to je možná tak pro sentimentální maminky a tatínky, kteří se ztotožňují s hlavními postavami. Pro mě rozhodně ne.

Ať žijí duchové! (1977)

Tento rodinný film, který by měl být "vrcholem české prodětské tvorby 70. let" (a v podstatě celého 20. st.), mně nezaujal, když jsem byl malý, natož teď, když se ne něj nedívám naivníma dětskýma očima. Vlezlé písničky, vlezle angažovaná mládež a vlezle miloučké šišlající dítko. To vše násobí místy až vlezle trapný humor a děj, který je od prvních minut filmu dokonale čitelný. Osobně si myslím, že je tento film určen pamětníkům let 70. nikoli však dětem nebo dokonce mládeži. Kdyby mi bylo 6 dal bych dnes 3 hvězdičky. Kdyby mi bylo 12 dal bych čistě subjektivní 1 hvězdičku. Dnes dávám o jednu navíc - tedy 2 hvězdičky (45%) - za záporáky v první polovině filmu. Nevím čím to je, že mám vůči tomuto filmu lehkou averzi. Asi proto, že nemám rád filmy, které musí mít přeci každý rád.

Rodina Addamsova (1964) (seriál)

Parádní klasika s příjemně morbidním suchým humorem a dokonalým slovenským dabingem. Bohužel je onen humor často dosti předvídatelný a proto dávám 4 hvězdičky (84%)

Addamsova rodina 2 (1993)

O proti jedničce má dvojka slabší scénář a celkovou provázanost. Je to spíše slepenec černého humoru (někdy nesnesitelně předvídatelného a nevtipného). Další vadou na kráse je PŘÍLIŠNÉ přehrávání, kdy se "normální lidé" chovají jako absolutně nenormální přetvařující se a ksichtící se psycha. To mně opravdu hodně vadilo. Chvílemi jsem až uvažoval, že dám jen 2 hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl pro 3 (53%).

Addamsova rodina (1991)

O něco slabší jak seriál z '64, ale stále zábavné (i když trochu jiným způsobem). Divadelní vystoupení bylo ... parádní. :-) Dávám 4 hvězdičky (79%).

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Skvělá komedie, u které se budete smát od začátku do konce - pokuď máte rádi americko-italský humor. :-) Pro mne nejlepší komedie všech dob. :-)

Šimon a Matouš (1975)

Nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček. Tenhle film je klasika a navíc jedna z nejlepších komedií, co jsem viděl. Můžu ji vidět kdkoli a bavím se vždy stejně dobře. Trochu nechápu smysl pro humor těch, co se při této komedii nesmějí. Hlášky typu: "Tahle pistole se vždycky trefí do černýho", jsou dokonalý. A když se tato dvojce srovnává s Hillem a Spancrem, musím dodat, že jsou mnohem lepší a zábavnější, než jejich známější kolegové. A to mám filmy s Budem a Terencem fakt rád.