Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999) odpad!

Nechápu, co jste všichni měli proti minulým dílům, které byly koukatelné a oproti tomuto se jednalo o skvosty kinematografie. Tento film je strašlivá sračka a na světě je už jen málo filmů, které se s ním mohou v tom všem hnusu rovnat. Pro mne odpad na odpad na odpad.

Hot to Trot (1988)

Dle mého se jedná o velmi povedenou komedii - tipickou pro 80. léta. Český dabing se opravdu povedl a navíc byl bez cenzury. Byl bych rád kdyby ho zase jednou dávali, ale obávám se, že k tomu už nikdy nedojde. :-(

Království nebeské (2005)

To E=mc2: Zcela souhlasím. Tento film se opravdu povedl a středověk (jak z Blízkého východu, tak i z Evropy) je jím cítit na sto honů jak z málokterých historických filmů, které jsou často jen opěvováním nějakého národního hrdiny. Akce je tu tak akorát. Herecké výkony jsou více než dobré,... Ale i přesto nemůžu dát plných 5 hvězdiček. Myslím, že filmu schází ještě trochu té dobovosti. Čímž myslím, že by bylo fajn, kdyby scénář trochu déle zaobíral spravováním léna a vztahem mezi hlavním hrdinou a obyvateli. Chce to trošku hlubší myšlenku. A některé myšlenky hlavního hrdiny by to chtělo hlouběji rozvést. Místy mi totiž přijdou na tu dobu příliš moderní. Ale možná se mi to jen zdá. :-)

Vzpoura (1967)

Perfektně zobrazená rozpolcenost samurajů balancujících mezi láskou ke svým bližním a smyslem pro poslušnost, čest a zodpovědnost. Je jen škoda, že je děj poměrně jednoduchý a pokud nejste na takovéto drama optimálně naladěni, může vás částečně nudit.

Zběsilost (1966)

Samurajských filmů jsem viděl už spousty, některé velmi zdařilé, jiné zas méně. Ale tento snímek mě naprosto uchvátil. Dle mého se jedná o vrchol samurajského žánru. To, že jsou souboje strojené a že si budoucí mrtvoly nabíhají na meč, je pevně spjaté s tímto žánrem poloviny minulého století. Žádná enormní brutalita a vyžívání se ve čtvrcení a rozstřikování krve, jak tomu můžeme být dnes svědky. Zabíjení v tomto filmu není pdstatné. Důležitější je, proč se jednotlivé osoby souboje zúčastnily. Tatsuya Nakadai se zhostil své role dokonale a Toshirô Mifune hraje postavu, která je mu šita na tělo. Brilantní herecké výkony doplňuje výborná atmosféra, kulisy, scenérie,... Ale nejvíc se mi na tomto filmu líbí asi to, že se v mnoha směrech nedrží zaběhlých konvencí (žádná předem očekávaná pointa; žádný kladný hrdina, který by nás provázel dějem od začátku až do konce; žádné klasické vyvrcholení a konec). "Hlavní hrdina" není žádný dobrák bojující za dobré mravy, ale není to ani 100% záporák. Charaktery nejsou černobílé (jako v jiných filmech), stejně jako v životě. Přiznám se, že jsem Nakadaiovi jakožto dumajícímu vrahovi fandil.

Carrie (1976)

Na tento film jsem se hodně těšil, zvláště po té, co jsem viděl remake stejnojmenného filmu z roku 2002 a přečetl si několik zdejších komentářů. O to však větší bylo zklamání, když jsem si pustil originál ze '76. Děj tu není prakticky žádný. Prokreslení postav je rovněž minimální. Spacková sce hraje výborně, ale je to jen samé "tváření" (což je důsledkem absence děje a hlubších vztahů mezi studenty). Místy to vypadá, jako by byli všichni vůči všemu naprosto lhostejní - což je sice realistické, ale né koukatelné a hodné natočení filmu. Kladně mohu hodnotit i to, že se takřka všichni (včetně Carrie) chovají narozdíl od remaku "normálně" (bez přehrávání). Ačkoli se ve filmu nic nedělo, utekl mi poměrně rychle - včetně scén v tělocvičně. Tomuto filmu dávám 3 hvězdičky (47%) a to jen za nádhernou Sissy Spacek, decentně fanatickou Piper Laurie a rázný vyhazov z plesu (jinak by to byla jen 1 hvězdička).

Poslední jednorožec (1982)

Nádherně zpracovaná pohádka. Narozdíl od jiných zde hrají důležitou úlohu i postavy, které nejsou idealizované. Když jsem byl malý, tak jsem Posledního jednorožce doslova "žral". :-) Nedávno jsem ho viděl a bohužel jsem musel ubrat z maximálního hodnocení 1 hvězdičku, protože mne dost štvaly prázdné pasáže plné zpěvu.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Čtení kritik jsem se záměrně vyhnul. Do tohoto filmu jsem šel s čistým štítem a bez očekávání. A i přesto to dopadlo špatně. Myslím, že ty kritiky měly v něčem nejspíš pravdu. Sakra čím to je? Proč se tento film tak nepovedl? Vždyť tu hrají ti nejlepší herci, stopila se sousta peněz a přesto výsledek nikde. Já vidím největší problém ve scénáři (potažmo předloze). Je to neuvěřitelně nudná slátanina. Film, který měl čerpat z atmosféry a misteriózna tyto dva aspekty zcela postrádá. Je to jen polopatické předkládání faktů divákovy (vždyť by to třeba nemusel pochopit). Jak tipické pro americkou velkolepou tvorbu. Vůbec z toho necítím evropskou historii, Leonarda, vynálezy, prostě nic. Postavy jsou nastíněné jen zběžně. Režie je průměrná až podprůměrná. A herci nemají pořádný prostor, aby předvedli své schopnosti. Nevím, no... Pro mne to je obrovské zklamání a tak dávám 2 hvězdičky (43%).

Wasabi (2001)

Vím, že to na 4 hvězdičky nejspíš není, ale musím je dát, když tu hraje Jean Reno, Ryoko Hirosue a Michel Muller. Navíc, úvodní scénky z banky a pak z diska jsou dokonalé. A pak Yumi a její přátelé dokonale vystihují současné Japonsko. :-)

Zamilovaná čarodějka (1997)

Rád bych dal víc, ale nebylo by to objektivní. Nejlepší je na celém filmu Reno. Kdykoli je na scéně stoupne kvalita o 2 hvězdičky.