Rváči (2009)

Pokračování Green Street Hooligans? Jak se to vezme. Fanoušci West Hamu zůstali, jen se přemístili do vězení. Musím říct, že jsem se při sledování dost bavil. Furt se někdo řezal, nadával, takže si nemám na co stěžovat. Celý film doprovází perfektní hudba. A poslední zápas, lahůdka.

Legie (2010)

Slabé. Jsem celkem zklamaný, protože od tohohle jsem čekal daleko víc. Film, který se jeví jako akční nářez nabídne dvě nebo tří skromné přestřelky, což je sakra málo. Nápad o tom, že bůh už v nás ztratil víru, mohl dopadnout dobře, kdyby byl lépe natočený. Ve filmu se vedou hloupé dialogy a furt se mele o víře. Víra sem, víra tam. Tohle mě dost iritovalo. Ještě víc mě sral debilní, naivní a nic nechápající pohled Lucase Blacka. Paul Bettany se to snaží celé napravit, a povedlo se mu to tak napůl. Jedna z mála věcí, co by stála za zmínku byl natahovací zmrlinář a malý "andílek". Za mě nic moc. 2 a 1/2*.

Farma zvířat (1954)

Takže tohle má být ta slavná Farma zvířat? Říkám, tak napůl. Určitě je tady zanecháno to hlavní poselství a tak, ale prostě mi tady toho hodně, hodně chybí. Knížka byla úžasná, takže jsem očekával temný film. Žel bohu je to film kreslený, tudíž určen pro mladší publikum, takže je to spíše taková pohádka. Jo jasně Napolen se pořád mračí, ale prostě vymizela úplně ta Orwellovská atmosféra. Ten komunismus, který z knihy přímo čiší, tady je jen okrajová záležitost. Strašně mi tady chybí, ten "věrný" Pištík, který všem radil, že to co dělají je pro dobro všech no. Ten konec ještě prohloubil mé zklamání. Na druhou stranu, tohle asi jinak natočit nešlo.

Mary a Max (2009)

Tohle je odlišný animák, myslím tím jiný než na jaké jsem zvyklý. Ale opravdu hezky odlišný. Animace má prostě něco do sebe. Ty postavičky mají svou duši. Film má hezký příběh, který doprovází opravdu kouzelná hudba. Líbil se mi sen o Tukové víle. Některým by se hodila. Vtipné scénky plní svoji funkci, zaručeně rozesmějí. Ať už gag u zubaře, nebo o poslední smrti Jindřicha. Je to prostě film do pohody.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Mám z tohohle dost rozporuplné pocity. Já ani nevím, co sem od Imaginária vlastně čekal. Od Gilliama sem viděl tak maximálně Kletbu Bratří Grimmů, takže nevím, o čem jeho filmy jsou. Hereckým výkonům nemám co vytknout. Jen když pokaždé Heath promluvil, pořád sem si představoval Jokera. :-) Je to komplikované dílo, které ne každý docení. Já bohužel nedocenil, takže slabší 3*.

Kniha přežití (2010) odpad!

Nevím jak začít. Zkusím to takhle. CO TO PROBOHA BYLO? Tohle byla nějaká parodie či co? Právě jsem protrpěl skoro dvě hodiny jedné velké nudy. Během sledování tohoto filmu se mi na jazyk hodněkrát dralo slovíčko WTF. Bohužel v tom špatném slova smyslu. Jako o čem to vlastně bylo? Proč si Denzel hraje na světca? Ta náboženská atmosféra mě po celou dobu filmu hodně iritovala. Teď něco k akci. Vesměs nulová. Akční scény nudné a trapné. Jedná scéna mě málem rozplakala, to když plešoun míří na Denzla a najedou skloní zbraň a Denzel si v klidu odkráčí. Předtím ještě Denzel stihl sejmout borca na střeše ve vzdálenosti něco kolem 60 metrů. Jednou ranou samozřejmě. Naštěstí jsem Fallout nehrál takže se nemusím nijak krotit v hodnocení. Ani ten Michael Gambon mě nepřiměl alespoň k jedné hvězdě. Za sebe dávám odpad. A tohle už nechci nikdy v životě vidět.

Mortal Kombat - Boj na život a na smrt (1995)

Tak od tohohle sem teda čekal daleko víc. Nejdřív sem viděl Dvojku, která byla hodně hloupá, takže sem předpokládal, že první díl bude něco jiného. Je to prakticky to samé. Souboje jsou na jedno brdo. Hrdina prohrává, najednou se posere a vše vyhraje. Přišli mi docela nudné. Na druhou stranu jsou zde efekty daleko lepší než ve dvojce. Asi to bude tím, že nejsem fanoušek Mortal Kombat. Hru sem hrál asi jednou na compu tak před 8 lety. Jediný který mi utkvěl v paměti byl Goro. 2 a půl *.

Let's Dance (2006) odpad!

Tohle je humus nad humusy.

Sherlock Holmes (2009)

Watson, what have you done? Krása Krása. Bylo mi velkým štěstím, že sem neměl páru do jaké šlamastiky se Holmes s Watsonem dostali. Tak nějak jsem ale tušil, že to bude stát za to. A taky stálo! Po předloňské very good Rocknrolle, nám Guy Ritchie posílá další filmovou bombu. První věc, která mě ohromila byla nezvyklá, ale skvělá hudba. Tou druhou věcí byl naprosto dokonalý výkon R. Downeyho jako Holmse. Ten klučina umí hrát. Holmes v jeho podání, tasí hlášky jako kouzelník svoje triky z rukávu. Nutno dodat že i Jude Law ukázal, co v něm je. Lord Blackwood je cool záporák. Takový slizký, ulízaný. Strašně se mi líbilo to věrné ztvárnění Londýna. Každičký zpomalený pohyb mě prostě a jednoduše uchvátil. Už se nemůžu dočkat dalších dílů. BTW. Rachel McAdams is bloody hot.

Fantastický pan Lišák (2009)

Takový hodně zvláštní film. Vidíme tady naprosto odlišnou animaci, která ne každému padne do oka. Podle mě si na ni prostě musíte zvyknout. Některé vtípky mi taky nepřišli po chuti. Asi to bude tím, že je to můj první film od Wese Andersona no. S jedinou postavou, se kterou sem se jakž takž dokázal sžít, byl malý Lyšák Ash. Zase se mi líbili dabéři, na každou postavu mi ten hlas dobře seděl. Na druhou stranu hudba mi v tomhle animáku moc neseděla, nevím jestli to typické pro Andersonovy filmy, možná jo. Toť vše. Lepší 3*.