Sigur Rós - Heima (2007)

Zaprvé, nemám rád dokumenty o hudebních kapelách. Nezajímá mě jak žijou, co dělají a tak. Je mi to u prdele. Zadruhé, tahle hudba je mi hooodně cizí. Prostě člověk, který "vřeští" jako by ho tahali za kule, to prostě není můj šálek kávy. Obecně při post-rocku necítím nic, co bych měl při poslechu hudby cítit. Tohle jsou moje subjektivní pocity. Takže sledování tohohle bylo pro mě malým mučením. Ale abych jen nekritizoval, objevují se zde krásy Islandu, které nelze opomíjet. Začáteční video pozpátku bylo hezké. Jinak velká nuda. Proto 2*.

Leaves of Grass (2009)

Mám rád filmy, které se snaží být svým způsobem jiné. Nekončí happyendem nebo se odprosťuji od zažitých klišé. Leaves of Grass si jde svou vlastní cestou. Je to příběh o venkovském klukovy, který už nechce žít svůj obyčejný život. Můj oblíbenec Norton se zde objevuje ve dvojroli. Hlavně toho křupana zahrál geniálně. A ten přízvuk, paráda. Filosofické vsuvky se mi taky strašně líbily. Ještě jsem si nezvykl na nový styl natáčení a to na digitální kameru. Nepreferuji to. Ale jinak je to povedený kousek. Tohle není ani komedie, ale ani huličská roadmovie.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Tak tady si někdo vyšupal scénář asi rovnou z toho nejšílenějšího snu. Poprvé sem se dostal jen do první půl hoďky. Naštěstí jsem tomu dál druhou šanci a od 30 minuty se to rozjede ve velkém stylu. Jeff Bridges hraje pěkně vymaštěného hipíka. A hraje ho skvěle. Vlastně všechny postavy jsou tak nějak pošahané. :-D Tohle se nevidí každý den. Pokud překousnete začátek, dostanete poměrně prdelácký film.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

Jsem asi jediný komu se první serie zdala lepší než ta druhá. Prostě Abby, je Abby. Jak už psala většina, nikdy jsem neviděl většího čuráka, než je Don. Ale ten Brit má své kouzlo. Kouzlo pobavit, a to kdykoliv promluví. Jedinou vadou je pro mě dost otravný Eddie. Ale dá se to překousnout. :-D Can´t wait another season.

Defendor (2009)

Zajímavý film. Arthur je prosťáček, který si hraje na superhrdinu. Jeho posláním je pomsta vlastní matky. Jako zbraň používá prak, a rozzuřené vosy. Někdy ho litujete, někdy mu zase fandíte. Jedno mu upřít nejde, a to že chce udělat svět lepším. Je to sice jednoduchoučký nápad, ale mě zaujal. Není to vůbec komedie, i když se párkrát zasmějete. Je to smutné drama. Ale hezky natočené. 4* si rozhodně zaslouží.

Sledování (1998)

Nolanův první, režisérský, celovečerní počin. Když si uvědomím, za jakých prostředků je tohle natočeno, prostě nejde opomenout skvělý a hlavně přesvědčivý herecký výkon představitele Cobba Alexe Hawa. Perfektně promyšlený příběh, který vzešel z hlavy samotného Chrise. Filmu dost prospělo, že byl natočen černobíle. Dostal tak temnou atmosféru. Ve Followingu můžeme vidět takovou Nolanovu poznávací značku, a to přeskakování děje. Věřím, že ne každému se to zamlouvá. Docela to člověku zamotá hlavu, ale to je jen dobře. Je to prostě zvláštní film, v dobrém slova smyslu.

Dorian Gray (2009)

Slavné dílo Oscara Wilda přenesené už po několikáté na filmové plátno. Objevuje se zde plejáda britských herců, kteří nejsou moc okoukaní, což filmu dost prospívá. Jeden z mála problémů, ale o to větší, jsem měl s Benem Barnesem v roli Doriana Graye. Tohle spojení se mi vůbec nelíbilo, protože přeci jenom sem si Doriana představoval o něco staršího. Spíš by se zde hodil Gray z Ligy Výjimečných. Barnes je takový naivní klučík, moc mě nepřesvědčil. Atmosféra Londýna je docela obstojná. Nedokážu pochopit, proč scénáristi tak pozměnili celý příběh, podstata zůstala, ale prostě nějak se mi to nezdálo. Slaboučké 3*.

Bez soucitu (2010)

How many more are there? Approximately one billion. Já jsem dost spokojenej. Charile Wax jede na výlet do Paříže, aby si tam vyřídil osobní záležisti. Přitom, ale nadělá slušný bordel. Že Morrel akční scény točit umí, to ukázal už v Takenu, tady to jen potvrdil. Ve filmu se možná najde pár nudnějších scén, vše mi ale vynahradil Travolta, který hláškuje a s nikým a s ničím se nesere. Začátek je trochu vlažnější, ale když se to rozjede nejde tu akci zastavit. Čekal jsem jednoduchý děj, takže výsledek mě mile překvapil. Taky nakonci jsem věřil, že ji ukecá jak to bývá v dnešních filmech zvykem, ale naštěstí ne. Na co trailer navnadil, to film dostatečně splnil. Slušná jízda za 4*.

Prokletý ostrov (2010)

Jedinečný, opravdu jedinečný filmový zážitek. Tohle mě napadá po konci tohoto díla. Moje první letošní návštěva kina nemohla dopadnout lépe. Už dlouho se mi nestalo, aby na mě ještě půl dne, doléhala genialita filmu. Já prostě nemám slov. Seděl jsem 2 minuty v sále, když všichni odcházeli a civěl na plátno. Tak mě to dostalo. Nebyl jsem tak nahypovaný jako můj kámoš, ale čekal jsem slušný příběh, s nějakým tím převratem na konci. No co se nestane, dostanu brutálně propletený příběh (v dobrém slova smyslu), a jeden z nejlepších filmových závěrů, jaký jsem kdy viděl. Co se týče výkonu herců, tam si člověk nemůže na nic stěžovat. DiCaprio táhne celý film, ať se to někomu líbí nebo ne. Ušel pěkný kus cesty od Titanicu. Ještě bych rád vyzdvihl hudbu, protože ta hraje ve filmu taky svoji roli. Hudba vytváří atmosféru celého filmu. Já se nestydím zařadit Shutter Island vedle velykány jakými jsou Forrest Gump nebo Shawshank. Nejlepší na tomhle filmu bylo, že jsem z traileru se toho skoro nic nedozvíte. A tak to má být. Věřím, že Nolanův Počátek, bude stejně nepředvídatelný. Jedinou malou šmouhou byla cesta zpátky domů, kdy nás málem srazil autobus, ale to nemá na hodnocení žádný vliv. 100%. P.S. Nedalo mi a sehnal jsem si knihu, podle které byl Shutter sfilmován. A musím říct, že jsem stejně dojebaný jako po konci filmu, konečně mi všechno do sebe zapadlo, a nedokážu říct, co bylo lepší. A musím prostě ještě více smeknout před panem Scorsesem, protože to co vytáhl z té knihy to je skvělé. VRCHOLNÉ DÍLO!

Spartakus (2010) (seriál)

Takže po páté epizodě jsem se definitivně zatvrdil, že ten seriál je přesně to, co v dnešní době chybělo. Já si prostě nemůžu pomoct, ale já zpomalovačky miluju. A tady se objevují tříkrat na epizodu. Jsou velice vkusně udělané. Nejsou ani dlouhé ani krátké, prostě tak akorát. V prvním díle jsem nějak nemohl přijít na chuť té digitální krvi, ale teď se ji nemůžu nabažit. Je to síla. Zápasy ať už v arénách nebo v jámách jsou kulervoucí. Doufám, že si seriál bude neustále držet tenhle standard. Pokud ano, budu maximálně spokojený. P.S. Sezóna u konce a to finále bylo vskutku velkopelé. Sice si nedokážu představit, co se bude dít v další serii, ale rád se nechám překvapit.