Thor (2011) odpad!

Otravně uječená volovina s přeplácanými kýčovitými kulisami.

Jericho (2006) (seriál)

Americkou vládou zinscenovaný, nebo skutečný teroristický atomový útok na několik amerických měst??? Tuhle otázku si kladou celou dobu hlavní postavy příběhu. Původní námět připomíná dálnici, ze které se tvůrci postupem času dostali až na okrsky. Vyloženě promarněný potenciál. Za zhlédnutí stojí jen první řada.

Hyde Park (2010) (pořad)

U publicistických diskuzních pořadů záleží vždy na třech věcech. Kdo diskuzi vede, s kým ji vede a o čem. Proto je kvalita rozhovorů mnohdy dost kolísavá.

Tam někde (2005) (seriál) odpad!

Viděl jsem jen první díl a docela to stačilo. Seriál je natočený dost syrovým dokumetárním způsobem, přičemž neobsahuje prakticky žádný děj, který by sunul pozornost diváka aspoň trochu kupředu. V onom prvním díle jen leželi v příkopu a párkrát vystřelili. Když se nestřílelo, bavili se o tom, kam se jít vyčůrat. Mezi vojáky probíhaly např. rozhovory typu "Proč ti říkají takou či onakou přezdívkou...?", "Mlčte a kryjte se!", "Pěknej zásah!". Naprosto ztracená hodina života.

2 roky prázdnin (1974) (seriál)

Jedna * je pouze z čisté nostalgie a druhá * za úvodní písničku. Pro dětského diváka, vyrůstajícího prakticky jen na dětské tvorbě východního bloku, šlo ve své době o jisté zjevení. Nedávno jsem měl možnost vidět část seriálu po "mnoha a mnoha letech" znovu a vskutku musím říct, že pro současného diváka je zvolný způsob filmového vyprávění víc jak zastaralý, prakticky nekoukatelný.

Přenašeči (2009)

Na pozadí virové epidemie se rozvíjí umně zpracované psychlogické drama, které navozuje rozličné situace, jež by mohly v podobném případě reálně nastat. Asi nejsilnější jsou ty, ve kterých jde o zabíjení nakažených dětí, ponechání nemocných napospas osudu, nebo otázky zištnosti za cenu vraždy.

Grinch (2000) odpad!

Jaké asi jsou americké Vánoce, když je reprezentuje postavička v barvě pytle zvratků...???!!!

Leon (1994)

O co víc se mi líbil Čistič v prvním film o Nikitě, o to méně se mi líbí tohle umělohmotné pokračování. A ani drsňoučká Natálka na tom nic nezmění.

Letec (2004)

Hodně emotivní vyprávění okořeněné paranoiou hlavního hrdiny.