The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Viděl jsem sice jen zahajovací číslo Hugha Jackmana a Anne Hathawayové, ale tomu se, dámy a pánové točící se kolem Českého lva, říká plně profesionální příprava!!! Ke zhlédnutí zde: úvod Oskara 2009

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Natočeno později, ale s dějem předcházejících událostí. Další čistě komerční hříčka, která už tak dobře nefunguje, jak tomu bylo u "Krve a písku". Těch svlékacích scén, krve a násilí je prostě víc, než se zdá být snesitelné.

Spartakus (2010) (seriál)

Sázka na nejnižší lidské pudy filmařům vyšla. Herecké výkony ubohé, naopak gladiátorské scény efektní, holky okaté a sem tam jakýs takýs dějový zvrat.

Dlouhá cesta (2004) (seriál)

Ewan je sice dobrý herec, ale coby člověk je neuvěřitelně nevzdělaný a primitivní. Samozřejmě, že pohled Západu na Východ je očividně předpojatý a mimořádně neinformovaný, ale to, co předvádí aktéři této šou, je fakt tristní. P.S. Chystat se na cestu kolem světa a zapomenout doma nezbytné doklady, nebo nezjistit si předem ty nejzákladnější místní mravy a zvyklosti, no, to je spíš k politování než k smíchu.

Ctrl Emotion (2009) (studentský film) odpad!

Jen doufám, že tento pokus o film, hledající vtipy ve sprostotě a hnusu, snad už nikdy v životě neuvidím.

Kriminálka Anděl (2008) (seriál) odpad!

Když jsem viděl v upoutávce Stropnického, jakým způsobem drží pistoli, děkoval jsem Bohu, že jde jenom o atrapu, kterou nikoho - včetně sebe - nezraní. Mít takové policisty ve skutečnosti, umřeli by zločinci smíchy.

Tobruk (2008)

Takto se úcta hrdinům rozhodně nevzdává. Docela se divím, že některý z nich nedal Marhoulovi při premiéře pořádně do tlamy.

Duel Frost/Nixon (2008)

Z pohledu Evropana vyrůstajícího za železnou oponou mohu napsat, že jde sice o filmově dramaticky povedený exkurz do americké poválečné historie, ale to je tak všechno. Pche, nějaký Nixon. Koho dneska ještě zajímá??? V lihu naložená hlava zlosyna z "Futuramy". Reagan a konec studené války jsou mnohem důležitější. Clintonovu aféru s Lewinskou si pamatuje každý. Oba Bushe a jejich války proti celému světu jakbysmet. A současné "pronásledování teroristů", které americká vláda sama kdysi vyškolila a zásobovala zbraněmi, snad radši ani nezmiňovat.