Tajemná řeka (2003)

Tichá voda břehy mele. Zdánlivě pozvolna se odvíjející film, po jehož zhlédnutí se budete cítit jako přejetí válcem. Propletený příběh několika osobních tragédií a potřeby trestu za každou cenu. Vskutku povedený kousek.

Kontraband (2012)

Jako příběh nepřesvědčivé, jako akčňák slabota, jako krimi hodně přitažené za vlasy.

Postřehy odjinud (1993) (pořad)

"Polsko očima Miroslava Karase" ***, "Provence očima Jana Šmída" ****, "Itálie očima Milana Fridricha" ***, "Skandinávie očima Tomáše Sniegoně" ****, "Turecko očima Milana Fridricha" ???, "Korsika očima Jana Šmída" ***, "Irsko očima Petra Voldána" ****, "Neznámá Francie očima Jana Šmída" ***, "Švédsko očima Tomáše Sniegoně" ***, "Španělsko očima Jaroslava Skalického" ***. Pořady běžely paralelně s "Postřehy Karla Kyncla", který - při porovnání s nimi - pokaždé, kromě poučení, myslel také na špetku toho humoru.

Fakta Barbory Tachecí (2009) (pořad) odpad!

Sračky Barbory Tachecí. Už její přístup k hostům je odporný. Jdi si sykat někat jinam! P.S. Jan Budař jí to natřel !!!!! 15. 6. 2010 nechť zůstane památným to dnem: Budař vs Tachecí

Cesta na tajuplný ostrov 2 (2012)

Když tak nad tím přemýšlím, asi taky začnu psát scénáře. Poslední dobou se zfilmovává fakt úplně všecko, což dokazuje tento paskvil. Jen namátkou na ukázku: "Jak se dostaneme na tajuplný ostrov? No problema. Třikrát za sebou jsem vyhrál cenu pro nejlepšího kryptologa." Nebo "Jsem přeseknutej vejpůl...!!! Ale, tati, tu nohu máš přece tady a hýbe se." Nebo zlatý hřeb "Doufám, že té ještěrce nechutnají polynéský lidi." - "A já doufám, že nemá ráda podělaný gatě."

Moje letní prázdniny (2012)

Tento film mi připomíná chytrou horákyni - je rychlý/pomalý, vtipný/nudný, drsný/nasládlý, ukolébající/překotný, šokující/umírněný. Prostě mišmaš, a to já rád/nerad.

Zlatíčka (1998) (pořad)

S dobrým střihem lze i ze svaté rodiny udělat bandu, jejíž děti by měly skončit v polepšovně :-) Ještě, že to uváděl Petr Nárožný, jehož suchý humor vše zachraňoval. S jeho odchodem pak pozbyl pořad i onu trošku humoru a především soudnosti.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Některé výkony jsou vskutku obdivuhodné. Když vidíte malou Japonečku, jejíž boty jsou těžší než ona sama, co se (držíc toliko dvěma prsty) snaží přelézt traverzu, nutno před ní smeknout. A fakt to dala!

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Skákání a prolézání aneb Hopsa hejsa do Brandejsa... O dost drsnější "Hry bez hranic", ale co naplat, dnešní doba chce krev, pot a slzy. Au!

Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)

"Čůzy! Totálně mi rozladily loutnu..."