Lovci zločinců (2011) (seriál)

3 slova: Naprostá - ztráta - času.

Demolition Man (1993) odpad!

Blbější scénář aby člověk pohledal... Herecké výkony na hranici amaterismu. Triky jak z garážového filmu.

Pacifik (2010) (seriál)

Pakliže byste chtěli srovnávat "Pacifik" (válku v Tichomoří) a "Bratrstvo neohrožených" (válku v Evropě), pak opravdu nepochodíte. Jak se lišily obě války, tak jsou odlišné i tyto seriály. Na každý z nich je potřeba nahlížet zcela rozdílnou optikou a jakékoliv vzájemné srovnávání si ani jeden z nich rozhodně nezaslouží. Pacifiku jsem sice nepřišel na chuť okamžitě, ale jsem rád za to, že jsem mohl pozvolna zjišťovat, v čem tkví jeho přitažlivost. Sem to rozhodně psát nebudu, ať si na to každý přijde sám.

Kancl (2001) (seriál)

Vtipy vycházející z trapnosti moc neberu. Ty s občasnou sebeironií a zejména zlomyslností sice byly lepší, ale souhrnně mohu napsat jediné - tento seriál mě příliš nenadchnul.

Kancl (2005) (seriál)

Nelze než srovnávat. Anglický originál nese aspoň stopy svého autora, tahle americká kopie nenese stopy vůbec ničeho.

Vesnice roku (2011) (studentský film)

"Když spapáš hodně cukříku, vykakáš karamelky..."

Limit (2010)

Zpočátku to vypadá na pořádnou nudu, ale pak se děj, naštěstí, pořádně rozjede.

Piano (1993)

Drsný příběh s jemnou hudbou. Tento kontrast funguje víc než dokonale a dodává příběhu vnitřní napětí i sílu.