Příšerná tchyně (2005)

Od filmov s Jennifer neočakávam nič iné , ako 3*am.priemer, takže ani v tomto prípade som sa nesklamala. Miestami vtipné,miestami nudné,ako celok obyčajné a slabé.

Předčítač (2008)

Uf,veľmi ťažko sa mi tento film hodnotí.Vadila mi jeho dĺžka. Keby bola tá prvá časť o ich láske skrátená a keby sa z nej vynechali 2-3 milostné scény(bolo ich tam veľa), bolo by to, čo sa času týka,lepšie. Pre mna začal byť tento film zaujímavý až v tej druhej časti-proces. Aj keď tie pocity,myšlienky postáv,vnútorný boj, nebol práve najlepšie vykreslený a bolo veľmi ťažké vcítiť sa/pochopiť postavy. Taktiež mi vadil aj ten rýchly prechod z obdobia procesu na obdobie, keď je už z chlapca dospelý muž.(vo vlaku)Bolo to také .. naraz. Co sa hercov týka, za dva dni som si pozrela 2 najnovšie filmy s Kate. A treba uznať, že rok 2008 patrí jednoznačne jej. Ci už v Revolutionary Road alebo tu dokazuje, že Oscara si zaslúžila. Ostatok za nou zaostáva, ale to neznamená,že sú zlí. Celkovo by som film ohodnotila na 85%.Keby nebolo tej milostnej úvodnej hodiny, bolo by tých percent viac. Celkovo je to veľmi silný príbeh, ale je veľmi ťažké pochopiť postavy a ich konanie.

Příběh rytíře (2001)

Tento film je pre mna taká príjemná a lepšia priemerná oddychovka, nebyť Heatha, Bettanyho a Shannyho by to asi ten lepší priemer nebol:).Nič extra,ale na odreagovanie sa vhodné:)

Nouzový východ (2008)

American Beauty sfilmovaná o 10 rokov neskôr, s inými hercami, na povrch odlišným príbehom, ale vnútro ostáva rovnaké. Samozrejme, emocionálny zážitok,samotná sila príbehu a herci(najmä Kate) sú skvelí, ale.. Mendesove príbehy hovoria o tom, aké zlé je upadnúť do jednotvárnosti a stereotypu.Hovoria o tom, že stále treba hľadať únikovú cestu. No pýtam sa, nie sú tým stereotypom a jednotvárnosťou aj jeho filmy?

Milionář z chatrče (2008)

Ako je možné,že tento film získal 8 Oscarov? Nechápem. Zo začiatku to bolo naozaj skvelé rozprávanie. Atmosféra životu v Indii-všetky jej stránky- je vystihnutá dokonale.Dej plynie, a ja začínam rozmýšľať nad tým, prečo si Danny Boyle zvolil tak nápadný scenár, že všetky otázky,ktoré Jamal dostane, súvisia s jeho životom. Zo začiatku sa to dá pochopiť,ale každou ďalšou otázkou mi to začína pripomínať tie typické americké rozprávky o náhodnom šťastí chlapca s ťažkým životom. A prišiel vrchol. Od scény na vlakovom nádraží s Latikou sa tento film v mojich očiach už úplne zmenil na tú typickú americkú záležitosť, kde dobrí sú dobrí a zlí sú zlí a porazení.Koniec bol až príliš sladký-typická americká rozprávka o splnenom sne,kde sa nič nemôže pokaziť.Nevravím,že dobrý film je len ten,ktorý ma nešťastný záver,ale toto?Tak naivne a okato spracovaný film ako Slumdog Millionaire si podľa mna Oscara za najlepší film nezaslúžil. Ostatné aspekty ako kamera,strih, hudba,tie boli dobré. Ale ten americký štýl...Škoda. Dávam slabšie 4*.

Umírající zvíře (2008)

Isabel Coixet. Kto iný vie tak jedinečne a presvedčivo opísať ľudské vzťahy ako ona? Na začiatku mi tento film pripadal ako ďalšie dielo z krabice ,,obohraná téma´´ o profesorovi, ktorý sa zamiluje do svojej žiačky.Neočakávala som nič extra. No film plynie a moje pocity sa každou chvíľou menili. Každou scénou som sa viac a viac vžívala s postavami a snažila sa/dokázala pochopiť tie vzťahy, ktoré vznikali. Každou scénou som bola čoraz viac zaujatá a ohromená. Každou scénou ma nadchýnala symbióza dvojice Cruz/Kingsley a talent, ten nesmierny talent, ktorý Penelope má a dokáže tak excelentne využiť a narábať s ním. Každou scénou som čím ďalej tým viac chápala tú silu okamihu, potrebu správne konať. Ved, TIME PASSES WHEN U R NOT LOOKIN. A prišiel záver . Nečakaný zvrat, ktorý tú jedinečnosť a Isabelinu režisérsku/ľudskú schopnosť ešte vygradoval. Intímna a emocionálna atmosféra dýchajúca z filmu,doplnená krásnou klavírnou hudbou, je tak neopísateľne silná, že ju pochopíte, až keď si tento film pozriete. Ale prekvapilo ma, že podobný názor na tento film nemá veľa komentátorov. Pre mna to ale bolo brilantné.

Interview s upírem (1994)

Chladná a napätá atmosféra vás očarí hneď na začiatku a nedovolí vám odtrhnúť sa od obrazoviek. Celkový dojem skvelo dotvárajú vynikajúce kostými,prostredie,ale aj kombinácia Pitta a Cruisa. Nevedela som si ju predstaviť, ale uznávam, že to bol dobrý ťah. Dokonca aj mne veľmi nesympatický Cruise bol v tomto filme skutočným HERCOM a nie tým sladkým Tomom s jeho bezduchými gestami a mimikou.

Bílá vrána (2008)

Fúha,krásne. Rain man je naozaj podobný. Ale toto je dôkaz, že na vznik dobrého filmu s podobnou tematikou nie je potrebný len Tom Cruise a Dustin Hoffman v hlavných úlohách. Film je krásny. Je plný emócií, ktoré nie sú vyvolané iba jednou scénou. Tie emócie sú všade.Od prvej sekundy. Sila príbehu je tak veľká, že niekto si možno nevšimne výborných hereckých výkonov. Hovoria vám niečo tie mená?Lebo mne nie. No od teraz si ich určite zapamätám, lebo všetci herci boli naozaj skvelí. ..Aj na mna to sčasti zapôsobilo aj preto, že dej sa odohráva v teenagerskom prostredí. Elissa Down si naozaj vybrala výborné miesto deja a bola som aj celkom prekvapená, keď som zistila, že to bol jej prvý a zatiaľ jediný film. Na mna veľmi zapôsobil a keď máte dosť klasických hollywoodskych trhákov, rozhodne si to pozrite. Neoľutujete. Nájdete tu všetko, čo má FILM obsahovať.

The 81st Annual Academy Awards (2009) (pořad)

Hugh Jackman ako moderátor?Výborná voľba. Nenudiace ani chvíľu. Nemám čo vytknúť,nesúhlasím iba s niektorými výsledkami. A časť, keď cenu získal Ledger, ma naozaj dojala.:/

Fantom opery (2004)

Režiséri majú tak veľa skvelých námetov na spracovanie filmu, ktoré samy zaručujú veľkoleposť filmu, že to až nie je možné:). Za takýto námet považujem aj Fantóma opery. Pri filme je častým brzdidlom zlý námet a v tomto prípade sa zdá, že nič sa nedá pokaziť. Ked si pred pozretím filmu všimnete, že tam hrá Gerard Butler, budete čakať niečo extra.Počas sledovania však názor postupne meníte. Scény a jednotlivé efekty sú naozaj vhodné iba na divadelné spracovanie, pre film je potrebné ešte niečo viac. Co sa týka vizuálnej stránky, pre mna to nebolo postačujúce. 3* zachraňuje iba audiálna stránka.Hudba je naozaj výborná. Aj pre mna je veľká škoda, že tak jedinečný námet bol spracovaný do tejto nie veľmi sympatickej podoby. Malo to všetky predpoklady byť niečím výnimočným...