Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

Arach.No

Frank Drebin. Z-A-Z. Leslie NIelsen. Všechny tyhle lidi tato dokonalá parodie okamžitě vystřelila na vrchol! Něco takové se hned tak nevidí. Kéž by existovalo víc filmů s naprosto nestárnoucími, odzbrojujícími vtipy. ()

Wishkah

Absolutně nepřekonatelné klasické dílo žánru. Spolu se sérií žhavých výstřelůl a prvním dílem připoutejte se prosím tvoří nejzářivější souhvězdí bláznivé komedie, na kterou se tvůrci dnešních Bijáků a Dojáků můžou dívat jako na svatou trojici. Vynikající bláznivý a absurdní humor na vás kouká z každé scény, každého záběru a každého gesta hereckého ansámblu, který navíc tím, že se nesnaží hrát nuceně vtipně, ale vážným stylem jakoby hráli Hamleta dává vtipům ještě větší hloubku. U tohohle filmu vždycky brečím smíchy a nic na tom nemění fakt, že téměř každou scénu znám nazpaměť. ()

Prochy38

Jedna z nejlepších parodií vůbec a určitě nejlepší film s L. Nielsenem (čest jeho památce). Jen část na basebalovém hřišti patří mezi ty legendární! ()

Teabag

Nemůžu si pomoct, ale mám pro podobné filmy slabost. Naked Gun a Hot Shots jsou naprosto geniální a neopakovatelné komedie. Taková smršť nápadů se jen tak nevidí. Pozdější parodie ztrácí glanc. Nebo není co parodovat? Nemyslím si... ()

Marrty3

Bezchybná komedie u které člověk nemusí vůbec přemýšlet a jen si užívá atmosféru a hlášky Leslieho Nielsena.Řek bych že z těch všech "Bláznivej střel" je tahle nejlepší. ()

Hanes88

Leslie Nielsen se asi pro tuto roli narodil :-). Myslím, že by možná ani tahle komedie nebyla tak úspěšná, kdyby v hlavní roli nebyl právě tento herec. Ale nad tímto se nemůže uvažovat. Prostě zde hraje a komedie je opravdu skvělá. 80%. ()

Honzeek95

Jednoznačně nejlepší komedie všech dob... Žádná jiná komedie nemá tolik vtipných a dokonalých momentů jako tato.. ()

Paldiny

Frank Drebin je legenda a jeho Bláznivé strely sú spolu s tými Horúcimi najlepšími paródiami. Netrúfam si hádať, ktorý diel bol najšialenejší, viem však ktorý sa mi páčil najviac. Pri tom prvom si stačí len spomenúť na mŕtvolu obkreslenú na vode, bezpečný sex s kondómami v životnej veľkosti, alebo vypchatého bobra z povaly a hneď mám slnečný úsmev. ()

Rozjimatel

"I have a message for ya from Vincent Ludwig! Take that, you lousy cop!" "I'm sorry! I can't hear ya! Don't fire the gun while you're talking!"     Krásne strelená (ešte presnejšie bláznivo-strelená) kriminálna komédia. Jeden z prvých filmov vydarenej série podobne ladených snímok, o ktorú sa postarala trojica machrov na poli filmovej paródie (Jim Abrahams, David Zucker a Jerry Zucker). A to je jeden z dôvodov (ďalším je potom istá nostalgia po množstve zhliadnutí), prečo ochotne prižmúrim jedno oko a prideľujem celé 4 hviezdičky, hoci ten humor už časom miestami trochu vypáchol a objektívne to je asi skôr na 3,5 hviezdičky. Film si roztomilo strieľa z klasických noir filmov a z bondoviek (mimo iného) a jeho hlavným ťahúňom je parádne natvrdnutý policajný poručík Frank Drebin v neopakovateľnom podaní Leslieho Nielsena. Vrcholnou scénou filmu je Frankove vlámanie sa do bytu podozrivého, vtipné je aj to ťahanie informácií za pomocí bankoviek, či scéna s autoškolou. Naopak, z dnešného pohľadu za menej vydarenú (vtipnú) považujem celú tú dlhú scénu s bejzbalovým zápasom. Ako miernu slabinu potom vidím ešte aj hudbu (Ira Newborn).     "Hey! It's Enrico Pallazzo!" ()

Yardie

Velice kvalitní parodie! To ještě nebyly parodie trapné, nudné a nevtipné. Naprosto skvělé scénky, hlášky a absurdnosti. Zábava od počátku do konce. Fakt nechápu, jak takové kraviny dokáže někdo vymyslet. Neskutečné! Parádní zábava! Howgh! ()

AIMÉE

Absurdní svět Franka Drebina nezná mezí. Role, do které se Nielson ponořil natolik, že si to jméno už asi nevymaže. ()

Chajimwitz

Tak tohle je ovšem naprostá šílenost,četl jsem historku,že Zucker Brothers se svým bratránkem Abrahamsem celou trilogii vymysleli při nekonečných pařbách po nočních barech,no posuďte sami,já myslím,že střízlivý člověk nic takového vymyslet nemůže. ()

Mikino00

Nemám rád tento typ humoru, bylo zde sice par dobrých vtipů či parodií, ale celek na mě dojem neudělal. Jsem rád že to mám za sebou a dalším dílům se obloukem vyhnu. ()

GreatestFan

Poprvé jsem se smál jako divej, pak už ale míň. Výborné vizuální vtipy... bla bla bla... Jedna z nejlepších parodií co jsem viděl. ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)