Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

Fat'Fatal

Tehdy super legendární film, dnes po tolika letech již nepůsobí až tak skvěle, ale pořád jde o kvalitní komedii, kde nejvíc oceňuji, jak jsou často gagy jen tak mimochodem - postavy o něčem debatují a v pozadí se dějí ty vtipné věci. Leslie Nielsen se svou kamennou tváří kosí bránice jak na běžícím páse. // Viděl jsem v originálním znění. ()

Solly

Mezi křečovitými fórky dost dobré a nápadité gagy. 100% bych tomu nedával, ale nuda to opravdu není. Nejvíc mě ale stejně pobavily spíše vtipy v druhém řádu. Stojí za to dávat pozor :) ()

pistik

Po serii tychto troch filmov mali producenti zastrelit rezisera i cely stab, pretoze muselo byt jasne, ze uz nikdy nic lepsie ako toto nenatocia. Tak aby si nepokazili reputaciu. Frank Drebin je najlepsi "policajt" akeho som kedy videl a hlasky z filmu su pre mna ako ludove pesnicky. Kiež by všetky filmové paródie boli ako táto. ()

Sosak

Parodie s velkým P-A-R-O-D-I a taky E. Šílená jízda s absurdními frky so dělá srandu ze všeho snad v každém záběru. Nejlepší jsou ukryté fóry, odehrávající se třeba jen v pozadí. Zuckerovština jak má být. ()

Theker

Je málo filmov ktoré môžem pozerať prakticky dokola a Bláznivá strela medzi ne určite patrí. Klasika žánru v ktorej po boku Leslieho zahviezdila nepochybne aj Priscilla. Proste Naked gun nonstop! ()

FireTight

Američané zase jednou zabojovali a před dvaadvaceti lety vytvořili jednu z komediálních sérií, které opravdu za něco stojí! Proč je vůbec Bláznivá střela takhle úspěšná? No, dovolil bych si tipnout, hlavně díky tomu, že si Američané uměli udělat legraci hlavně sami ze sebe (třeba plivání na baseballu, zpívání americké hymny, atd.), dokázali natočit "zažité" kriminální scény dotažené do extrému (návštěva oddělení důkazů, zabití policajta na začátku, první fáze pronásledování zhypnotizovaného doktora), ale hlavně dokázali odložit snahu o levný, a v Americe úspěšný, humor a vytvořili něco více propracovaného - různé narážky, hlášky ("Opravdu to neděláš jenom kvůli tomu, že jsme si vyměnili tělní tekutiny?") a parodie na vše možné. Ano, občas scénáři dojde dech a uchýlí se k záchodovému humoru, ale možná i ten k tomu tak trochu patří a v množství, v jakém je namíchán zde, určitě neškodí, ba právě naopak. ()

Enterprise

Kdykoliv vidím tento film, vybaví se mi jediná myšlenka - kde by byl svět bez Frenka Drebina. První díl trilogie Bláznivá střela (i jeho druhé pokračování) je naprosto odzbrojující parodií a zároveň etalonem, podle kterého posuzují všechny novější parodie, a přiznejme si, že pro většinu z nich to srovnání nedopadne (a ani nemůže dopadnout) dobře. Naprosto nekomplikovaná dějová linie umožňuje člověku vychutnat si postupně navazující scénky, které nejsou nijak skečovité a nápaditě zapadají do dějového schématu filmu. Ve filmu se pořád něco děje a někdy ani není možné pochytit všechny gagy, které se ději na pozadí hlavního děje. Třešničkou na dortu je pro mě procítěný zpěv americké hymny v podání „zasloužilého umělce“ Enrica Palazza. Kdybych byl akademický umělec (jako že nejsem), postavil bych Leslie Nielsenovi sochu v nadživotní velikosti. Film sice není lékem na nesmrtelnosti, ale rozhodně nejúčinnějším lékem proti blbé náladě. Pro mne jednoznačně TOP 10. ()

Rudyamon

Opravdu povedená komedie, Leslie Nelson je, když má dobré dny, opravdu fenomenální komik. Vlastně jeho šance být vysloveně špatný komik, slovy jeho role v tomto filmu, je tak pade na pade, bohužel (naštěstí) jen desetiprocentní. Bláznivé střely jsou plné hlášek, které pobaví svou podstatou a pak i tím smrtelně vážným tónem, který k nim náleží. Taky některé scény jsou opravdu skvělé - vyjednávání o peníze za informace detektiv-svědek a svědek-detektiv - to nemá chybu. Nebo třeba ledově klidný učitel autoškoly a jeho - " ... ležérně vysuňte paži, výborně, a teď vztyčte prostředníček ..." to mě dostalo. No a scéna stoupenkyně bezpečného sexu ... uf, bránice se už nebránila ... Děj akčně parodicky perfektní a ucelený, obsazení hodně schopné = zážitek na n-tou. 4 hvězdičky - 80%, to hodnocení je zaslouženě, neboť všechna horší hodnocení, jak se praví ve filmu, byť v jiné souvislosti, zlomeně, ale zaslouženě "leží u panny marie marného zázraku" ... ()

Acrobat

Leslie ako Mona Lisa bláznivých komédií? No zbohom, je vymaľované. Lacná liečba depresií vo vami zvolenom prostredí. ()

Demonic189

Absolútny komedialny TOP. Skoda, že prešlo 25 rokov a nikto sa k tomuto skvostu ani nepribližil, nieto ho nahodou i pokoril. Leslie Nielsen je nezabudnutelny komik, škoda ho veru.... ()

Nocturno culto

Správně ujetý film, perfektní Nielsen a věci tak absurdní až dokonalé ..I po několikerém shlédnutí se pobavím a možná ještě lépe..jsem naladěn na stejnou notu humoru, jakého je v toto díle fůra !!! ()

dustur

Určite že je to jedna vynikajúca a bláznivá krimi komédia,ktora je vtipná - zábavná , má funkčné hlášky ktoré absolútne nenudia a hlavne keď sa objaví na scéne ,,kráľ paródií " Leslie Nielsen tak každá scéna s ním je nezabudnuteľná ,a tiež scény kde sa objaví Priscilla Prestley...., a zaporak v podaní Ricarda Montalbana je tiež v pohode.... Moje hodnotenie filmu je jednoznačne.: 5 / 5 ()

Inozuka

Film, který spolu s Připoutejte se prosím spustil vlnu parodií amerických trháků. Od těch pozdějších se liší tím, že jej ještě točilo vražedné trio Zucker - Abrahams - Zucker a je přímo nadité nezkutečnými hlody, ostatně jako všechny filmy této trojky. Zkrátka kdo umí, umí a plagiátoři většinou stojí za starou belu. Pekelně dobré scény jsou s bobrem, samurajským perem, betonovým pyjem a Tedem, Edem a neviditelným dlouhánem. A parodie Drsného Harryho při rozhovoru Drebina se šéfkou mi plně došla až když jsem viděl tutéž scénu v předloze - akorát bez pointy v podobě herců pouličního divadla. ()

rublik05

Neuvěřitelně povedená parodie a zároveň životní role Leslieho Nielsena. Vtipné od začátku až do konce, nemá absolutně žádné hluché místo, vše funguje skvěle. Na ploše zhruba 80 minut nabízí dokonalou odlehčenou zábavu. Stačí se jen naladit a užívat si pořádnou dávku nenuceného humoru, který i po těch letech zaručeně pobaví. Pro mě je legendární Bláznivá střela absolutním kultem mezi parodiemi, a také jeden z nejlepších snímků ve svém žánru vůbec. 10/10. ()

Ceberus

Zucker & Abrahams & Zucker jakožto trio ZAZ (ať už spolu nebo zvlášť) mají za sebou plno velmi kvalitních komedií (Připoutejte se, prosím! včetně pokračování, Přísně tajné!, Žhavé výstřely včetně pokračování), přičemž všechno začal seriál Police squad!, odkud vlastně poručík Drebin je. A Bláznivá střela (včetně pokračování 2 a 1/2 a 33 a 1/3) také patří do jejich zlatého fondu tohoto typu bláznivých absurdních komedií. K páté hvězdě by tomu chyběla očista od těch pár trapných sexistických a fekálních vtipů (prdění do mikrofonu, zalehnutí královny, sedění na Nordbergově tváři, nahé sochy). Nikdy nepochopím, proč mají tak kvalitní autoři potřebu vymýšlet něco tak přízemního, když po celý zbytek filmu ukazují, že mají na víc - puberťáci by se asi holt nezasmáli, kdyby ve filmu nebyl alespoň jeden prd. "Khan" ze Star Treku jako záporák je pak jen třešnička na dortu. ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)