Bláznivá střela

• Česko Bláznivá střela: Z archivů policejního oddělení (více)

Praštění tvůrci snímku Připoutejte se, prosím! se znovu sešli! Leslie Nielsen jako policista s tvrdými rysy a měkkým mozkem Frank Drebin div nezakopne o plán atentátu na královnu Elizabeth. Do šílených akcí se zapojí také Priscilla Presley, O.J. Simpson, vycpaný bobr, dva baseballové týmy a nesourodá směsice dalších postav, a tak se "smíchometry" hroutí. (Magic Box)

chelseaman22

Jedna z prvotních parodií, jež inspiruje a bude inspirovat. Těžko srovnávat se současnými konkurenty. Avšak vcelku povedený snímek s lamačem srdcí Lesliem Nielsenem. Trošku zarážející je úctihodné hodnocení 86%, o kvalitě filmu by se dalo polemizovat. Příjemných 75%. ()

filmmovier

Leslie Nielsen je geniální komik a podle mě i král amerických komiků. A nebýt něj, nebyla by ani tahle výborná parodie na filmy všeho druhu, na který navázali další dva stejně zábavné díly. Společně s prvními díly Policejní akademie se jedná o nejlepší americké policejní série. Spoustu trapných situací a výborných hlášek. ()

LeoH

Podivuhodná směska fórů sofistikovaně absurdních (sem řadím věci jako přítomnost dortu v mafiánském brlohu nebo průchod ateliérovou zdí v kancelářské scéně), mile přitroublých / neškodně pubertálních (drtivá většina) a prostě jenom nevkusných (leč dlužno přiznat, že dnes je laťka nevkusu nastavena podstatně níž (nebo výš?) než tenkrát). Místy se „nejde nesmát“, jak praví reklamní blurb, místy se člověk stydí před vlastními dětmi, že si to vůbec pustil. Přičemž poměr zábavnost/trapnost směrem ke konci spíš klesá. No ale dělám pokroky, ještě před čtvrt stoletím jsem nielsenovkami hluboce intelektuálsky pohrdal, kdežto dneska se u nich dokážu místy i upřímně bavit, i když „evropské“ parodie stojící na lásce k předloze a jemném ohýbání žánrových pravidel jsou mi stokrát bližší. ()

Script

Toto je komedie dosud nevídaných rozměrů! Nemine vás snad ani jedna vteřina, kde by jste se nesmály a na to v jakým roce to bylo natočeno, tak to má i parádně propracovaný scénář a detaily v pozadí děje! Za mě jde o nejlepší film, který je parodií na tehdejší detektivky a kriminálky. ()

Motinski

Toto je najväčšia klasika medzi komédiami. Enormné množstvo vtipov takmer každých pár sekúnd, kultové postavy a prijateľná dĺžka. Bláznivá strela je bezchybný úkaz aký sa nedá napodobniť. A to už nikdy. Celú trilógiu by som vedel pozerať kľudne aj každý mesiac a stále by som sa zasmial. Leslie Nielsen je herec ktorému stačí mimika k tomu aby utiahol celý film. ()

SG_ever

Leslie Nielsen ve své životní roli. Vše se točí jen kolem něho a stává se víceméně Nielsen show. Každé jeho představení nežeru, ale tohle je zkrátka skvělé, byť místy až hřeší na kvality hlavní hvězdy. (85%) ()

Mrkvič

Nejslavnější role Leslieho Nielsena. Komedie bez které by spousta z nás byla o jisté druhy humoru chudší. Ani po 20ti letech i ve filmu nepřijde skoro žádný vtip trapný. Spíš naopak se bavím už jen představou toho, co přijde, a potom ještě víc tomu báječnému provedení. Jednička má navíc i pěkně plynulou dějovou linii a díky stopáži zvládne skoro celý film Frank Drebin skoro sám. ()

DaUr

Hrst geniálních gagů skrytá v hromadě těch tuctových. Od údajně kultovní parodie bych čekal víc. ()

Lachtaan

Leslie Nielsen byl zkrátka pán filmových komiků a třídílná Bláznivá střela je vůbec tou nejpovedenější, nejúsměvnější a zároveň (stále ve snesitelných měřítkách) nejujetější sérii parodií. Já, jako člověk, který si ve většině případů nepouští filmy znovu, si mile rád dopřávám eskapády Franka Drebina každým rokem a vždycky se u nich nasměju, jako by to bylo moje poprvé. ()

Playman

"Máte v koutku drobeček. Nenene v tom druhém." ZAZové jsou géniové, stvořili ty nejlepší parodie všech dob. Úžasný osobitý humor. Extrémně absurdní a brutálně vtipné situace. Legendární romantické scény. Povedené vtipy, hlášky, gagy. A Leslie Nielsen je borec! ()

Akumulátor

Jen u málo filmů se směju od začátku až do konce. Leslie Nielsen je zárukou skvělé zábavy. Nejlepší parodie jakou jsem viděl. ()

Tomasso001

Nejlepší z bláznivých komedií co sem viděl, Nielsen je tu skvělý.... Dokonalá role pro tohodle herce, který tu je jako ryba ve vodě. ()

LadyDevil

Už dlouho jsem se nedívala na komedii, která by mě opravdu rozsekala..a o to brutálnější byly křeče v břiše způsobený opravdu častými záchvaty smíchu:-D Frank Drebin je kouzelná postava a věřim, že kdykoli bych měla splín, tak ho Bláznivá střela krásně smete:-) ()

lennyd

Frank Drebin (Leslie Nielsen) je dobrej polda. Ale díky své vlastnosti se dostat do jakéhokoliv průšvihu, není u své nadřízené, starostky města moc oblíbený. A tak když má město navštívit anglická královna, přeje si starostka, aby se Frank Drebin odklidil někam hodně daleko. Ale když Frank odhalí spiknutí, které má vést ke smrti královny, musí se rychle vrátit do centra dění (baseballový zápas) a královnu zachránit ... Trojka Zucker-Abrahams-Abrahams je pro mne synonymem kvalitní filmové komedie (až parodie), a ani mi moc nevadí, že šli poslední roky s kvalitou trochu dolů. Ale série Bláznivých střel rozhodně patří k tomu lepšímu, co tato trojka vyprodukovala - a k tomu jim velkou mírou přispěl i nekorunovaný král filmové parodie, Leslie Nielsen. Pravdou je, že příběh jedničky Bláznivé střele není nikterak originální, ale stovky gagů to bohatě vyvažují (anglická královna a mexická vlna či pronásledování s autoškolou). Nemám problém si tento film kdykoliv zopáknout.. ()

JayJay

Jedna z mála filmových parodií, která nesahá do trapnosti. K vidění jsou nezapomenutelné scény, hlášky a nestárnoucí poručík Frank Drebin. ()

anli

Akční,kriminální komedie,vlastně parodie,která,ač nejsem příznivce parodií,patří mezi to nejlepší,co v žánru vzniklo.Trio Zucker-Zucker-Abrahams tady ukazují,že se opravdu dá natočit vtipná parodie,s odkazem na spoustu filmů,která není nechutná,trapná a nudná.Samozřejmě velkým základem je,že člověk zná co nejvíce parodovaných snímků,protože jen tak si film opravdu vychutná.Samozřejmě scénář je velmi jednoduchý a má účel jen v tom,jak zparodovat tu ktero scénu a nějak je propojit.To se tu celkem daří,i když pár nelogičností a hluchých míst se tu najde.Spousta toho zachraňuje Leslie Nielsen,který je tady opravdu vtipný a zábavný.Myslím,že většinu diváků to slušně pobaví a rádi se do tohohle praštěného policejního světa občas vrátí.Já dávám 75% a bobr byl opravdu pěkný. ()

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

Nový Frank Drebin pokukuje po Pamele Anderson

18.04.2024

Jak to tak vypadá, opravdu letí naším směrem. Nová Bláznivá střela, v níž by legendární postavu detektiva Franka Drebina, jehož efektivitě se rovná pouze jeho neschopnost, měl ztvárnit… (více)

Zemřel O. J. Simpson

Zemřel O. J. Simpson

11.04.2024

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)