Přátelé: Zase spolu

(TV film)
  • USA Friends Reunion Special

Ve speciálu, který nemá scénář, se hvězdy seriálu Přátelé Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry a David Schwimmer vrací do kultovní haly číslo 24 (Stage 24) ve studiích Warner Bros. v Burbanku, kde se oblíbený sitcom natáčel. V pořadu se objeví i řada speciálních hostů jako jsou David Beckham, Justin Bieber, BTS, James Corden, Cindy Crawford, Cara Delevingne, Lady Gaga, Elliott Gould, Kit Harington, Larry Hankin, Mindy Kaling, Thomas Lennon, Christina Pickles, Tom Selleck, James Michael Tyler, Maggie Wheeler, Reese Witherspoon a Malála Júsufzaj. (HBO GO)

verbal odpad!

Co jednou chcíplo, má zůstat pohřbeno, a příjemné vzpomínky na asi nejlepší židohomo shitcom své generace by rozhodně nikdo neměl kurvit nechutným hrabivým zombídefilé otylých, laločnatých a jinak povislých starců či vskutku děsivých a strašlivě přebalzamovaných plastických trhavin. No dobře, Anistonka by se s trochou gerontofantazie pořád ještě dala ohnout o osudí na bingo, avšak jinak naprosto dávivá strojená, prkenná a kýčovitá odpornost. Odpornost, u níž na každé z těch brutálně přeplácených primadon za zenitem, koženě přehrávajících vzájemnou náklonnost a přátelství na život a na zmrd, bylo s každým falešným úsměvem a toporným gestem zřetelně vidět, jak mají v piči a jak je pohromadě drží jen to, že si z téhle sračky odnesou domů další kufr peněz. A celé to megatrapné rýžoviště ještě k totální žinantnosti vytunili prostřiky na další prostitující neméně strojené, přeplácené primadony, stejně strnule za prachy papouškující, co se jim na Pšátelích jakože tak mocinky líbínkovalo, jakož i na rozličné mutanty a homolidi světa, kteří díky seriálu konečně nalezli stejně zmutované kamarády nebo konečník. Zahnívající žluklý odpad, přičemž počítám, že mě skalpel plastického chirurga Kurtny Cocksové, Čendlerův lihově steklý xicht a Džojí v šestém měsíci budou ještě hodně dlouho nočně mořit. ()

Gemini

Pojďme si to říct na rovinu, v čem byl tenhle dokumentární večer lepší než jakýkoliv jiný sestřih několika různých rozhovorů s vloženými scénami ze seriálu? Nejsem fanoušek Jamese Cordena - v tom smyslu, že jsem s ním nic neviděl - takže mi bylo celkem jedno, jestli je tam on nebo nějaká jiná moderující mluvící hlava. Pro nadšené fandy Přátel jasná nutnost a obrovský doják, pro mě asi takhle - pár zajímavých informací, zajímavé vidět jak nikdo nemládne, a příležitost seznámit se s trojicí tvůrců Bright/Kaufman/Crane, která dala světu tento sice legendární, ale podle mě přece jen trochu přeceňovaný (a natahovaný) seriál. A vlastně ještě jedna věc - bylo to poprvé, co jsem viděl něco z Přátel bez geniálního českého dabingu:) Což ale nic nemění na tom, že je to dobře odvedená práce (ne jako ta, co odvádějí plastičtí chirurgové Courteney Arquette Nearquette Cox a maskérka Jennifer Aniston), takže slušných 70%. A jsem přesvědčen, což ostatně v dokumentu také zazní, že Přátelé zvládli svůj závěr výborně, a nemá smysl pokoušet se je znovu křísit nebo prodlužovat. Nebo nedej bože restartovat :D ()

Rocky88

Fan servis, který každý fanoušek musí vidět. Co naplat, že zajímavých informací je tam pomálu a ve zbytku času se rekapitulují vtipné scénky a herci je komentují. Kolik už bylo takových, nicméně kdo to má rád, rád se podívá znova. Muži budou zklamaní z toho, že stárnout s grácií umí jen Lisa Kudrow. Aniston byla zmalovaná kilem make-upu a CC je ošklivá PETka. Viděl jsem dost dílů, nicméně za fanouška se nepokládám, proto ani nehodnotím nijak nadprůměrně. ()

decouble

Celkově strašně divná koncepce aneb proč proboha do 104 minut musí vecpat, na jakej díl vzpomíná David Beckham? Nejzajímavější bylo vzpomínání producentů na to, jak dělali casting hlavní šestky, dokázal bych si představit povedenej dokument s nějakým starým footage z 90. let, ale to by to HBO nemohlo prodávat jako školní sraz celý party po patnácti letech. Každopádně by to mohlo být zábavnější, než tenhle polobulvární mišmaš moderovanej podlézavým nekonfliktním medvídkem Cordenem. Jinak je to spíš bolestný koukání na to, jak si polovina herců botoxy zmrvila obličeje. Paradoxně jediný dva normálně a pohodově působící lidi byli Matt LeBlanc a Lisa Kudrow, tedy ti, co byli v seriálu o něco víc komický figurky. Perryho svítící chrup mě děsil ještě víc, než ztuhlý kachní obličej Courteney Cox. Otázka zní, jestli to nebyla úmyslná narážka na epizodu s Rossovými vybělenými zuby. :D ()

NinadeL

Co jiného si pustit, když se potřebujete srovnat s předčasnou smrtí Matthewa Perryho, než Friends Reunion? Před dvěma lety to bylo taky velmi milé a potřebné ohlédnutí, které pomohlo uvolnit pandemický stres, teď to má zase trochu jiný podtext. Každá velká show si podobné ohlédnutí zaslouží. ()

• Špeciál bol natáčaný vo Warner Bros. štúdiu stage 24 v Burbank, California, kde bol natáčaný aj originálny seriál. Natáčanie prebiehalo počas tyždňa od 4. apríla 2021. (DRIV3R)
  • Setkání se mělo původně uskutečnit na konci května 2020, natáčení však bylo odloženo kvůli pandemii covid-19. (MTHRFCKR)
  • Herce Matta LeBlanca je ve filmu možné zahlédnout v tmavě modré košili s knoflíky, kterou nosil seriálový Joey, i když dnes má mnohem větší velikost. (MTHRFCKR)

Harry Potter se dočká reunionu

Harry Potter se dočká reunionu

17.11.2021

Podobně jako tomu bylo v případě nedávného speciálu Přátel od HBO Max, se teď dalšího takového reunionu v rámci oslav 20. výročí od premiéry prvního filmu dočká Harry Potter. Vznikne tak další zhruba… (více)