Pravda může člověka osvobodit - ale také ho může dostat do spousty problémů. Génius komiků Jim Carrey tentokrát pobaví jako úspěšný advokát, ale i velký lhář, když je donucen kouzelným narozeninovým přáním svého syna přestat na 24 hodin lhát. Brzy zjišťuje, že jeho nejsilnější zbraň - nabroušený jazyk - se obrátila proti němu. (Magic Box)

fandalehy

Pravda, Carreyho moc nemusím (vyjma Božského Bruce), tahle komedie mne zaujala a vyl to právě trhlý Jim Carrey, který jí dodával grády a vytáhl z podprůměru... ()

Trifi

Dodnes jedna z mých nej komedií. Některý hlášky jsou nedoceněné (Policista: "Víte, proč jsem vás zastavil?" Fletcher: "No, to záleží na tom jak dlouho mě sledujete." :D) a tyhle velkolepé hody pro bránici mi kupodivu nepokazil ani Martin Dejdar - ano, jeho dabing je oproti tomu Tůmovskému, na který jsme zvyklí, hodně rozdílný (a zvyk je železná košile...), ale určitě bych to neviděla tak tragicky jak to tu někteří vykreslují (spíš si zaslouží uznání, protože namluvit Carreyho je snad ten nevětší dabérský oříšek). No ale nemůžu srovnávat, protože Tůmovu verzi zatím marně sháním. Film prostě funguje jak má a ty závěrečné nepovedené scény vás zaručeně dorazí. Nejlepší Jimova komedie (a po Truman show druhý nejlepší film...) ------ Plus: Neuvěřitelný Jim Carrey, originální hlášky, pozitivní náboj --- Mínus: Přehnaně krátká stopáž, příliš uměle vnucované morální poselství v posledních minutách ------ Recept: 50% Jim Carrey, 50% scénář ------ Hodnocení: 90% ()

Martin9

Pohodová skvělá bláznivé komedie, která by bez Jimma Carreyho komedií nebyla. Film je taky o tom, jak je duležité občas zalhat. Dobrá komedie na dlouhé večery. 75% ()

E lan

Doby Jimových nejlepších let, lehká komedie, která stojí a padá s vtipností scén s Carreym a dobrým či průměrným dabingem. Tentokrát to Dejdarovi docela vyšlo, ale stejně se to s originálem nedá srovnat. Přesto si tento film většinou v televizi nenechám ujít. ()

Martin79

Sympatická "stručná" komedie o jednom zázraku, o který ale vůbec nejde, protože jde především o komicý talent Jima Carreyohy. Je to jeden ztěch jeho hodně dobrých filmů. A herečka Maura Tierney je zde fakt kočka a hodí se k němu. Bezva snímek. ()

katululum

Tak je to oficiální. Opravdu se mi nelíbí (a ani mi nepřijde vtipný) rádoby komediální styl hraní Jima Carreyho. Výjimku jsem udělala u Grinche, ale to jen proto, že o Vánocích se dělají výjimky. ()

Kingjiri

Za co Jima Carreyho spoustu lidí nemá rádo, tedy za jeho xichty a přílišnou poblázněnost, ho mám zase rád já. A tady opět předvádí to nejlepší ze svých neuvěřitelných xichtů a šlape tím na paty Zvířecímu detektivovi. Díky slušnýmu příběhu jsem se narozdíl od dnešních komedií smál dost často a to se taky počítá. Je to o fous, ale dávám čtyři slabší hvězdy, především za slušnou a oddechovou zábavu. PS: Koukal jsem na dabovanou verzi, kde bohužel Carreyho nedaboval Tůma, ale Dejdar a musím říct, že je Tůma nepřekonatelnej. ()

Pathrose

Jedna z Jimových komedií, která se mi velmi líbila. Samozřejmě to není Jimův top, ale zábava to byla poměrně slušná. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: kenkaku, kingik, Timy68 ... Další ze skvělých, byť nenáročných komedií s Jimem Carreyem. Jeho xichtotizmus (slovo, které jsem právě vymyslel ...) je nenapodobitelný a nevyčerpatelný, pokud tedy bereme do úvahy, že dokáže předvést asi dvacet základních ksichtů + obrovské množství variací, kombinací a mixů. Příběh komedie je jednoduchý ale zajímavý. Právníkovi se přihodí to, co na žádné právnické škole s největší pravděpodobností neučí - po zásahu vyšší moci musí celý jeden den (!!!) mluvit pravdu. To mu značně skomplikuje život (... jaká jsem byla? Měl jsem už lepší.) Hodně srandy, šílených carreyovských scén ( ... obrazně řečeno) a taky díl příjemné romantické nálady. Velice se mi líbila Maura Tierney (jemná a příjemná), a taky Cary Elwes se svými trapnými vstupy (jeho pařátí pokus neměl chybu ...). Film se mi vždycky fest líbil, dávám 4 hvězdičky - 75% a podívám se na něj kdykoli, kdekoli. Fakt, věřte mi, nelžu ... ()

Doski

''Můj tatínek je lhář. = My daddy is a liar. (liar, lawer)'' V češtině to ztrácí celý význam. Dejdarův dabing bída. Nehodí se ke Carreymu. 72% ()

Armin82

Pro mě osobně naprosto dokonalá komedie. Jednak se mi moc líbil nápad o lhaní, protože si vůbec nedokážu představit, že bych měl při každý životní situaci říkat pravdu, naprosto nereálný to víme všichni a zároveň bych rád vyzdvihnul výkon Jima Carreyho, kterej byl podle mýho i jeden z nejlepších v jeho kariéře. Do 20té minuty to tak nějak smrdělo typickou americkou rodinnou komedií, ale co se začne dít potom? No to je teda masakr. Byl jsem permanentně v záchvatu smíchy a během scény v zasedačce kdy každýmu řekl od plic co si myslí, už jsem se smál tak nahlas, že jsem ani pořádně neslyšel ty hlody. Výbornej nápad a pro mě osobně doslova oscarový výkon Jima Carryho...nemohu jinak --->100% ()

Nix

Lhář, lhář nepatří mezi mé oblíbené filmy Jima. Ale není to zas úplná kravina, takové na pomezí jelikož pár scén hlavně u soudu se člověk zasměje. Ale u některých si zase bude klepat na čelo. Ale prostě Jim zase táhne svým výkonem celej film takže za výkon neuděluji menší hodnocení. Na takové sobotní odpoledne, když budou padat trakače tak se to dá v klidu pustit. ()

D.awi.d

Jo, má to happyend, má to plno nic_moc_hereckejch výkonů a plno nedomyšleností, ale... Carrey je prostě Carrey a je jako vždy třeskutě vtipnej! ()

thestral

Je to už celkem dávno, co jsem tenhle film viděla, ale "pařát" si budu pamatovat asi nafurt, nu prostě šílená komedie s Jimmem Carreym... ()

Uhura

Vtipná ukázka toho, co by si člověk počal bez lhaní. Ovšem ty dojemné sekvence a morální ponaučení nemusely být. ()

im Carrey souhlasí se vším

im Carrey souhlasí se vším